65 darmowych audiobooków po angielsku dla poziomu B1 i B2

Facebooktwitterrss

Na stronie wydawnictwa Burlington Books możemy za darmo skorzystać z angielskich audiobooków opracowanych specjalnie dla osób uczących się. Znajdziemy tam audiobooki przygotowane dla poziomów od A1 do B2. W tym wpisie skoncentruje się na audiobookach odpowiednich dla osób z angielskim na poziomie B1 i B2 czyli średnio- i ponad średnio-zaawansowanym, które dopiero zaczynają słuchać audiobooków po angielsku.

O co chodzi?

Pisałam już o seriach audiobooków uproszczonych Readers– czyli audiobookach i książkach dla osób uczących się. Wiele wydawnictw wyspecjalizowanych w materiałach i treściach do nauki angielskiego ma w swoich zbiorach takie serie. Jednym z wydawnictw jest Burlington Books, które na swojej stronie udostępnia audiobooki bez opłat.

Wśród tytułów znajdziemy adaptacje klasyków literatury jak i kultowe historie, które z powodzeniem przenoszone były na ekrany kin. Są też audiobooki dydaktyczne przybliżające kulturę i zwyczaje krajów anglojęzycznych.

 

Wydawnictwo Burlington Books przygotowało dwa cykle:

Readers: Activity Series: to audiobooki z dodatkowymi materiałami audio oraz z ćwiczeniami dzięki którym, oprócz samej audio lektury, utrwalimy i poszerzymy nowe tematy i treści. Przeznaczone są one dla osób, które oprócz zwykłego wysłuchania audiobooka są zdeterminowane do aktywnej pracy nad swoim angielskim. Przykładowe tytuły:

Frankenstein by Mary Shelley

The Mayor of Casterbridge by Thomas Hardy

The Boxer by Sam Parker

Readers: Original Series nie zawieraja żadnych dodatków, seria oferuje za to więcej tytułów. Skierowana do osób, których celem jest sprawdzenie sie czy po prostu słuchanie ciekawych tytułów po angielsku i które nie maja czasu na dodatkowe ćwiczenia. Przykładowe tytuły:

Brave New World by Aldous Huxley

The Client by John Grisham

The Woman in White by Wilkie Collins 

 

Czytaj tez: Audiobooki po angielsku: od czego zacząć? 

 

Jak słuchać

Niestety, darmowe treści na stronie wydawnictwa mają też pewne ograniczenia.

Audiobooki z serii Readers Activity mogą być, zarówno ściągnięte na nasze urządzenia mobilne jak i słuchane online. Na poziomach B1 i B2 jest jednak dostępnych tylko po 6 dostępnych tytułów.

Seria Original może być słuchana tylko online. Na poziomie B1 dostępnych jest 26 a na B2 27 tytułów.

Wszystkie audiobooki czytane są z brytyjskim akcentem, lektor czyta z neutralnym łatwym do zrozumienia akcentem a tempo pozwala na swobodne śledzenie przebiegu akcji. Audiobooki są jednak nierówne, niektóre są całkiem przyzwoicie zinterpretowane ze słyszalnym podziałem na postacie, w innych z kolei sposób czytania lektora może przypominać czytanki w szkolnych podręcznikach do angielskiego.