aplikacje i abonamenty z audiobookami

Najlepsze aplikacje z audiobookami

Która aplikacja z audiobookami jest najlepsza w 2023 roku? W tym wpisie przyjrzymy się wszystkim aplikacjom z audiobookami na naszym rynku i opiszemy ich silne strony. Porównamy też usługi subskrypcji audiobooków oferowanych przez aplikacje z audiobookami i wybierzemy najlepszy abonament na audiobooki.

Informacje zawarte w tym wpisie:

Najlepsze aplikacje z audiobookami 2023

Przed nami przegląd 6 aplikacji z audiobookami, ich funkcji i ich abonamentów na audiobooki. Zobacz co mają do zaoferowania najważniejsi gracze na rynku w 2023 roku.

Audioteka

Audioteka to największy sklep z audiobookami i słuchowiskami w języku polskim. Platforma ta oprócz dystrybucji audiobooków innych wydawców jest też zaangażowana w tworzenie własnych audiobooków i słuchowisk i dlatego ma zasób swoich własnych audiobooków, dostępny wyłącznie u nich. Te produkuje to nowoczesne słuchowiska, nazywane superprodukcjami – jest to pierwsza liga słuchowisk z dużą obsadą aktorską i efektami dźwiękowymi.

Jako platforma skoncentrowana na audiobookach, Audioteka ma szerokie myślenie innowacyjne i wprowadza na nasz rynek fajne pomysły związane z rozwojem i promocją rozrywki audio m.in. seriale audio, Lemotekę, podcasty, nieoczywiste gatunki typu słuchowisko musical, słuchowiska komedie, słuchowiska reportaże czy Audiotekę Kids, czyli osobny katalog dla dzieci jako część konta rodzica. 

Zakup audiobooków jest możliwy na 3 sposoby:  

 • jako abonament Audioteka Klub
 • jako abonament Audioteka Plus
 • jako jednorazowy zakup wybranych audiobooków bez zobowiązań

Do silnych stron Audioteki należą duży katalog, w tym ekskluzywny katalog słuchowisk superprodukcji dostępnych tylko w Audiotece oraz innowacyjne pomysły. 

Do słabych stron Audioteki należy fatalne rozegranie kwestii abonamentu, z mętnymi i skomplikowanymi zasadami oraz irytującą praktyką rozdzielania bardziej popularnych długich książek na 2 lub 3 osobne audiobooki, za które płacimy jakby to były osobne tomy. 

Abonament Audioteki

Audioteka ma obecnie dwa różne abonamenty, czyli Klub i Plus. 

Audioteka Klub

Abonament Audioteka Klub to cena 19,90 zł za dostęp limitowany 10 godzin i 29,90 zł bez limitu godzin. Przy zakupie abonamentu bez limitu z góry na cały rok zaplacisz 24,90 zł miesięcznie. Ten abonament daje dostęp do tysięcy audiobooków i podcastów. Możemy wybrać i wysłuchać wielu pozycji każdego miesiąca.

Dużym plusem jest wchodząca w skład abonamentu opcja udostępniania dzieciom i rodzinie audiobooków bez dodatkowych opłat. Dziecko może nawet mieć swoją osobną aplikację w ramach konta dorosłego abonenta (Audioteka Kids), w której znajdzie tylko audiobooki dla dzieci. 

Jednak mimo obszernego katalogu abonamentu Audioteka Klub, znaczna część najlepszych audiobooków jest w nim niedostępna. Można je sobie dokupić osobno. 

Po zrezygnowaniu z abonamentu tracimy dostęp do wszystkich audiobooków z tego katalogu. Można powiedzieć, że Audioteka Klub to taki Netflix z audiobookami z naciskiem na ilość – mnóstwo audiobooków drugoligowych dostępnych w przystępnej cenie miesięcznej, mało audiobooków pierwszoligowych. 

Jest to dobra opcja dla wszystkich, którzy bardzo dużo słuchają np. słuchają audiobooków co dzień np. w pracy lub dużo podróżują. 

Audioteka Plus

Audioteka Plus, w cenie 24,90 zł za miesiąc, to drugi zupełnie inny abonament, który dotyczy prawie wszystkich audiobooków, również tych pierwszoligowych – tych, których nie ma w abonamencie Audioteka Klub. 

W Audioteka Plus zasada jest zupełnie inna – płacimy miesięczną kwotę 24,90 zł za zakup jednego punktu, który wymieniamy na jednego dowolnego audiobooka, nawet pierwszoligowego. 

Po rezygnacji z Audioteka Plus audiobook jest nasz, możemy go słuchać wielokrotnie a nawet sciągnąć. Niestety jest też haczyk, punkty gromadzą się tylko 3 miesiace, jesli ich nie wymienimy na audiobooka to znikają z naszego konta. 

Zobacz też: Gdzie kupować tanie audiobooki

Storytel 

Storytel jest dystrybutorem audiobooków i jest też firmą zaangażowaną w wydawanie audiobooków oraz oryginalnych treści audio nazywanych Storytel Originals. Są to seriale audio, słuchowiska czy scenariusze napisane specjalnie dla formatu audio. Storytel Originals są dostępne wyłącznie w abonamencie Storytel. Oprócz polskich audiobooków i słuchowisk Storytel ma też bardzo duży katalog polskich ebooków oraz audiobooków w innych językach, głównie angielskim. 

Zakup audiobooków jest możliwy tylko jako całościowy abonament dający dostęp do wszystkich produktów – również polskich ebooków i angielskich audiobooków i ebooków. 

Abonament Storytel

W abonamencie Storytel znajdziemy kilka tysięcy audiobooków, słuchowisk i podcastów po polsku oraz setki tysięcy audiobooków angielskich oraz ebooki. Abonament ma też opcję trybu dziecięcego, gdzie w ramach konta rodzica dziecko korzysta z ograniczonego bezpiecznego katalogu treści dziecięcych. Najtańsza opcja to 18,90 zł za miesiąc korzystania ale z limitem do 10 godzin. Żeby słuchać bez limitu godzin, potrzebujemy abonament Unlimited za 39,90 zł (dla studentów za 24,90 zł). Są też droższe opcje familijne. Po zakończeniu subskrypcji tracimy dostęp do wszystkich treści. 

Empik GO

Empik Go to aplikacja Empiku służąca do obsługi abonamentu dla treści cyfrowych, czyli audiobooków, słuchowisk, podcastów, ebooków i komiksów. To kolejna po Audiotece i Storytel aplikacja w Polsce z własnymi oryginalnymi treściami audio czyli Empik Go Originals. W ich skład wchodzą słuchowiska i seriale autorskie pisane specjalnie dla formatu audio. 

Abonament Empik Go

W abonamencie Empik Go mamy dostęp do ponad 10 tysięcy audiobooków i słuchowisk. Możemy z nich korzystać na 2 urządzeniach jednocześnie, a więc Empik Go jest usługą pomyślaną na możliwość dzielenia konta z członkiem rodziny lub przyjacielem.

Najtańsza opcja kosztuje 24,99 zł i pozwala nam wysłuchać 2 audiobooki w miesiącu. Serial audio jest liczony jak jeden audiobook, czyli wszystkie odcinki serialu odpowiadają jednemu audiobooki. Seriale liczą zazwyczaj 6 odcinków które łącznie trwają 3-5 godzin. W wersji nielimitowanej abonament kosztuje 49,99 zł za miesiąc. 

Legimi

Działalność Legimi skupia się na czytelnictwie cyfrowym, lecz oprócz ebooków i e-czytników platforma ma też w swojej ofercie audiobooki i książki papierowe. Duży zasób audiobooków jest częścią ich oferty jednak Legimi nie wydaje własnych produkcji dźwiękowych ani słuchowisk i nie traktuje audiobooków jako swój topowy produkt. Legimi ma wkład w popularyzację książek cyfrowych i audiobooków, m.in. współpracuje z bibliotekami publicznymi umożliwiając członkom bibliotek dostęp do audiobooków i ebooków. 

Aplikacja Legimi obsługuje konsumpcję treści cyfrowych oferowanych przez Legimi. Jako że audiobooki nie są najważniejszym punktem ich oferty, aplikacja traktuje priorytetowo ebooki i brakuje jej kilku pomocnych rozwiązań do obsługi audiobooków, ale podstawowe funkcje są w niej zawarte.    

Zakup audiobooków jest możliwy na 2 sposoby:

 • jako część abonamentu na ebooki i audiobooki
 • jako jednorazowy zakup wybranych audiobooków bez zobowiązań

Abonament Legimi 

W abonamencie Legimi możemy czytać i słuchać na 4 urządzeniach jednocześnie, więc w teorii można podzielić się z bliską osobą. Jednak w dozwolonej konfiguracji urządzeń jest tylko jeden smartfon, jeden czytnik, tablet i komputer. Czyli jeśli chcemy słuchać audiobooków to najlepiej podzielić się z kimś, kto będzie chciał czytać ebooki na czytniku lub tablecie.

Abonament ma dwie wersje 44,99 zł miesięcznie jeśli wybierzemy 12 miesięcy z góry, lub 49,99 zł miesięcznie bez zobowiązan. Legimi ma też system cashbacku gdzie 10 zł z miesięcznej opłaty abonamentowej wraca do Ciebie i możesz je wydać na zakupy kolejnych abonamentów czy pojedynczego audiobooka bez abonamentu. 

BookBeat

BookBeat jest dystrybutorem audiobooków i ebooków. Oprócz polskich treści ma też bardzo duży katalog, bo ponad 800 tysięcy ebooków oraz audiobooków, w wielu różnych językach m.in. angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim czy hiszpańskim. Bookbeat jest dystrybutorem i nie nagrywa swoich oryginalnych treści słuchowiskowych w naszym języku. 

Zakup audiobooków jest możliwy tylko jako całościowy abonament dający dostęp do wszystkich produktów czyli audiobooków i ebooków w różnych językach. 

Abonament BookBeat

Abonament Bookbeat ma dwie wersje 19,99 zł z limitem 20 godzin miesięcznie oraz 29,99 zł z limitem do 100 godzin miesięcznie. Dodatkowo studenci mają zniżkę i zapłacą 9,99 zł miesięcznie za 20 godzin dostępu w miesiącu. 

Ebookpoint

Przykładowa promocja na audiobooki w Ebookpoint

Aplikacja umożliwia kupowanie i odsłuchiwanie audiobooków. Ebookpoint nie ma katalogu własnych słuchowisk superprodukcji ani usługi abonamentowej. Jednak może być dobrą alternatywą dla osób, które słuchają około jednego audiobooka w miesiącu, lub słuchają nieregularnie. Ebookpoint ma dużo promocji na audiobooki i często można tam kupić atrakcyjne książki do słuchania w cenie 15-32 zł.  Zobacz też listę moich ulubionych miejsc gdzie tanio kupuję audiobooki bez subskrypcji.

Wybieramy najlepszy abonament na audiobooki

W poprzedniej części zapoznaliśmy się z sześcioma ofertami abonamentu na audiobooki, a w tej części je porównamy. Jednak żeby zrobić dobre porównanie, zastanówmy się najpierw na czym nam zależy w subskrypcji z audiobookami i co jest dla nas priorytetowe.

Niektóre abonamenty, jak Legimi czy Storytel, mają w ofercie ebooki, i dla wielu osób jest to też bardzo ważna część subskrypcji na książki. Na blogu Audioapetyt piszemy o audiobookach, więc bedziemy oceniać abonamenty w pierwszej kolejności biorąc pod uwagę audiobooki. W miarę możliwości wspomnimy też o ebookach oraz innych funkcjach i aspektach abonamentów.

Jak wybrać dobry abonament na audiobooki

Aby wybrać najlepszy abonament powinniśmy zastanowić się co jest dla nas ważne i konieczne a co nie jest konieczne. Oprócz ceny, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość i różnorodność katalogu, czy są w nim słuchowiska i lubiane przez nas gatunki, autorzy, narratorzy. Zobacz nasz wpis o tym, który abonament ma najwięcej hitowych audiobooków kryminalnych.

Bardzo ważne przy wyborze abonamentu z audiobookami są nasze zasoby czasowe – czy będziemy w stanie przesłuchać kilka audiobooków w miesiącu aby subskrypcja nam sie opłacała.

Zacznij od kilku pytań:

 1. Ile jestem w stanie słuchać godzin miesięcznie: 10, 20 czy więcej? 
 2. Czy zależy mi na słuchowiskach i superprodukcjach? 
 3. Czy oprócz audiobooków czytam też ebooki i zależy mi na nich?
 4. Czy interesują mnie audiobooki po angielsku lub w innych językach? 

Ile jestem w stanie słuchać godzin miesięcznie: 10, 20 czy więcej? 

10 godzin w miesiącu może ale nie musi wystarczyć na jednego audiobooka, wiele audiobooków trwa 10-20 godzin. 

Jeśli jednak 10 godzin to cały czas jaki jesteś w stanie poświęcić miesięcznie na słuchanie audiobooków, to Audioteka Klub i Storytel mają ofertę abonamentu z limitem 10 godzin i niską miesięczna ceną. 

Audioteka Klub to 19,90 zł a Storytel 18,90 zł. W tym samym pułapie cenowym, Bookbeat daje 20 godzin miesięcznie (za 19,99 zł). 

Czy zależy mi na słuchowiskach i superprodukcjach? 

Jeśli jesteś fanem nowoczesnych słuchowisk i superprodukcji dla dorosłych to najwięcej jest ich w Audiotece, Empik Go i Storytel. Dla mnie osobiście obecność słuchowisk jest jednym z głównych czynników przy wyborze aplikacji z audiobookami. 

Wszystkie platformy mają jakieś słuchowiska, jednak Audioteka, Empik Go i Storytel – te trzy platformy – mogą pochwalić sie katalogami własnych słuchowiskowych produkcji i seriali audio, których nie można słuchać w innych aplikacjach. 

Audioteka ma najwięcej takich słuchowisk, jednak niestety w swoim abonamencie Audioteka Klub udostępnia tylko niektóre np. Niezwyciężony, Solaris, Stacja arktyczna Zebra, Virion Wyrocznia, Wspólnota mieszkaniowa.

Słuchowisko Stacja arktyczna Zebra
Słuchowisko Virion. Wyrocznia

Aby odsłuchać pozostałych słuchowisk w Audiotece, takich jak Odyseja Kosmiczna czy Lśnienie, należy je kupić osobno lub skorzystać z abonamentu Audioteka Plus. W Audioteka Plus co miesiąc dostajesz jeden punkt, który możesz wymienić na 1 audiobooka bądź słuchowisko. 

W tym wpisie mozesz zobaczyć jakie słuchowiska i superprodukcje oferuje każda platforma z audiobookami.

Czy oprócz audiobooków czytam też ebooki i zależy mi na nich?

Jeżeli dużo słuchasz i czytasz i w abonamencie chcesz mieć zarówno audiobooki jak i ebooki to wybierz Storytel Unlimited za 39,90 zł. 

Jeżeli nie przekraczasz 7-10 książek w miesiącu ale chcesz i słuchać i czytać, to BookBeat może być opcją dla Ciebie. Ich pakiet do 100 godzin miesięcznie kosztuje 29,99 zł.

Czy interesują mnie audiobooki po angielsku lub w innych językach? 

Jeżeli swobodnie słuchasz audiobooków w innym języku to Storytel i BookBeat oprócz audiobooków po polsku mają bardzo duże katalogi audiobooków w innych językach. Storytel ma angielski a BookBeat ma audiobooki w ponad 15 językach m.in. angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski, norweski. 

Zobacz też: 30 najlepszych audiobooków po angielsku dla każdgeo poziomu A1-C2.

Porównanie abonamentów na audiobooki

Audioteka czy Storytel

Jeśli wahasz się pomiędzy abonamentem w Audioteka a Storytel to wymienimy tu największe różnice. Storytel ma jednolity abonament, w którym jest cała oferta tej platformy, czyli audiobooki po polsku, ebooki po polsku, oraz audiobooki i ebooki w języku angielskim. Koszt abonamentu bez limitów, czyli Storytel Unlimited, to 39,90 zł za miesiąc. Jest jeszcze abonament Basic z limitem 10 godzin w miesiącu i kosztuje 18,90 zł. Trzecia opcja Storytel to opcja rodzinna Family.

Audioteka nie specjalizuje się w ebookach ani audiobookach po angielsku, ich abonament Audioteka Klub koncentruje się na audiobookach po polsku. Audioteka Klub nie zawiera jednak wszystkich audiobooków Audioteki a jedynie katalog około 17 tysięcy. Wiele najpopularniejszych audiobooków i słuchowisk nie jest dostępne w Audioteka Klub lecz można je dokupić osobno poza abonamentem. Audioteka Klub w wersji bez limitu godzinnego to koszt 29,90 zł miesięcznie a z limitem do 10 godzin 19, 90 zł miesięcznie. 

Obecność słuchowisk w mojej opinii jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze abonamentu. Zarówno abonament Audioteka Klub jak i Storytel mają w ofercie słuchowiska innych wydawców jak i własne słuchowiska oryginalne, dostępne tylko w swoim abonamencie.

Słuchowisko Stacja arktyczna Zebra
Słuchowisko Kruk

Oba abonamenty oferują też słuchanie w trybie offline oraz rozwiązanie dla dzieci, dla których przygotowano osobny katalog, tak aby nie miały dostępu do treści nie przeznaczonych dla dzieci. 

Audioteka ma funkcję podzielenia się audiobookiem z bliskimi osobami, wystarczy, że nasz bliski utworzy konto na platformie abyśmy mogli mu wydzielić audiobook do słuchania. 

Jeśli oprócz audiobooków chcesz też czytać ebooki to wybierz Storytel. 

Jeśli chcesz słuchać audiobooków i seriali audio oraz słuchowisk wybierz Audioteka Klub. 

Audioteka czy BookBeat 

Abonamenty Audioteka Klub i BookBeat znacznie się różnią. BookBeat oferuje zarówno audiobooki jak i ebooki i ma też ogromny katalog treści w innych językach. Niektóre dostępne języki to angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski czy norweski. Audioteka Klub koncentruje się na audiobookach w języku polskim, a oprócz nich ma też swój własny katalog słuchowisk i seriali audio. 

Zarówno Audioteka Klub jak i Bookbeat mają dwie opcje cenowe abonamentów. Audioteka Klub w wersji bez limitu godzinnego to koszt 29,90 zł miesięcznie a z limitem do 10 godzin 19,90 zł miesięcznie. Bookbeat w wersji z limitem 100 godzin w miesiącu to koszt 29,99 zł miesięcznie a z limitem do 20 godzin 19,90 zł miesięcznie.

Audioteka Klub ma funkcję podzielenia się audiobookiem z bliskimi osobami. Wystarczy, że nasz bliski utworzy konto na platformie, abyśmy mogli mu wydzielić audiobook do odsłuchania. 

Audioteka Klub oferuje też słuchanie w trybie offline oraz rozwiązanie dla dzieci Audioteka Kids, dla których przygotowano osobny katalog, tak aby nie miały dostępu do treści nie przeznaczonych dla dzieci. 

BookBeat ma specjalną ofertę dla studentów i jest to najtańsza oferta abonamentowa na rynku – za 9,99 zł miesięcznie student ma dostęp do 20 godzin słuchania audiobooków w miesiącu. 

Jeśli oprócz audiobooków chcesz też czytać ebooki lub słuchać w innych językach to wybierz BookBeat.

Jesteś studentem? Wybierz specjalną ofertę dla studentów w BookBeat. 

Chcesz słuchać audiobooków i seriali audio oraz słuchowisk? Wybierz Audioteka Klub. 

Jeśli chcesz słuchać bardzo dużo i 100 godzin w miesiącu (około 7-10 audiobooków) to za mało, to wybierz Audioteka Klub.

Jeśli oprócz Ciebie słucha też Twoje dziecko to wybierz Audioteka Klub z opcją Audioteka Kids. 

Audioteka czy Empik Go 

Obie platformy mogą być bardzo atrakcyjne dla fanów audiobooków ponieważ dbają o zróżnicowane treści, nagrywając własne audio seriale i słuchowiska, dostąpne wyłącznie u siebie. 

Empik Go w odróżnieniu od Audiotioeki Klub oferuje dostęp do bardzo dużego katalogu ebooków. 

Audioteka Klub ma funkcję podzielenia się audiobookiem z bliskimi osobami. Wystarczy, że nasz bliski utworzy konto na platformie abyśmy mogli mu wydzielić audiobook do odsłuchania. 

Audioteka Klub oferuje też rozwiązanie dla dzieci Audioteka Kids, dla których przygotowano osobny katalog, tak aby nie miały dostępu do treści nie przeznaczonych dla dzieci. 

Zarówno Audioteka Klub jak i Empik Go mają opcje abonamentu z limitem i bez limitu. Na mniejszy apetyt Audioteka Klub ma pakiet Minimalny czyli 10 godzin słuchania w miesiącu za 19,90 zł na miesiąc a Empik Go ma pakiet Go Mini z limitem 2 audiobooków (lub ebooków) na miesiąc za 24,99 zł miesięcznie. W tym pakiecie cały audio serial (zazwyczaj 6 odcinków) liczony jest jako 1 audiobook. Jeśli chodzi o pakiety bez limitu to Audioteka Klub ma pakiet Optymalny za 29, 90 zł w miesiącu a Empik Go oferuje pakiet Go Max za 49, 99 zł miesięcznie. 

Serial audio Piekło wciąż płonie
Serial audio Dorwać gangstera

Jeśli w abonamencie zależy Ci zarówno na słuchaniu jak i wygodnym czytaniu ebooków i nie wyobrażasz sobie czytania bez czytnika to wybierz Empik Go. 

Jeśli chcesz słuchać bardzo dużo audiobooków i seriali audio oraz słuchowisk to znajdziesz je w obu platformach, ale Audioteka Klub ma tańszy abonament bez limitów. Nie skreślaj jednak Empik Go, ponieważ tam również jest katalog własnych słuchowisk, których nie ma nigdzie indziej. 

Storytel czy BookBeat

Oba abonamenty oferują zawrotną ilość audiobooków i ebooków. Storytel oprócz treści po polsku ma też bardzo dużą bazę audiobooków i ebooków po angielsku. Bookbeat ma audiobooki i ebooki w ponad 15-stu językach, oprócz polskiego jest m.in. angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski czy norweski. 

Storytel ma opcję abonamentową bez limitu dla tych, którzy bardzo dużo słuchają, natomiast w Bookbeat największy abonament ma 100 godzin limitu w miesiącu. 

Storytel ma swoje oryginalne słuchowiska i seriale audio, które udostępnia tylko u siebie, ma też pakiet familijny. 

Pakiet Storytel Unlimited czyli bez limitu godzinnego to koszt 39, 90 zł miesięcznie a z limitem do 10 godzin 18, 90 zł miesięcznie. Bookbeat w wersji z limitem 100 godzin w miesiącu to koszt 29, 99 zł miesięcznie a z limitem do 20 godzin 19, 90 zł miesięcznie.

Obie platformy mają specjalną ofertę dla studentów: w Storytel studenci płacą 24,90 zł za dostęp do Unlimited. BookBeat dla studentów ma najtańszą ofertę abonamentową na rynku – za 9,99 zł miesięcznie student ma dostęp do 20 godzin słuchania audiobooków w miesiącu.

Jeśli oprócz audiobooków po polsku chcesz słuchać w innych językach to wybierz BookBeat.

Jeśli jesteś studentem to wybierz specjalną ofertę dla studentów w BookBeat. 

Jeśli chcesz słuchać audiobooków i seriali audio oraz słuchowisk wybierz Storytel. 

Jeśli chcesz słuchać bardzo dużo i 100 godzin w miesiącu (około 7-10 audiobooków) to za mało, to wybierz Storytel Unlimited.

Storytel czy Legimi 

Storytel ma w swoim abonamencie oprócz audiobooków po polsku również ebooki oraz ogromny katalog audiobooków i ebooków po angielsku. W swojej ofercie ma też własne słuchowiska i audio seriale. Można powiedzieć, że abonament Storytel jest stworzony z myślą o słuchaczach audiobooków.

Legimi, w odróżnieniu od Storytel jest platformą, która większy nacisk kładzie na ebooki i mimo, że ma w ofercie dużą liczbę audiobooków, to nie są one na pierwszym planie ich oferty. W praktyce oznacza to, że w aplikacji Legimi można odsłuchiwać audiobooków ale informacje o nich nie są tak łatwo dostępne jak w innych aplikacjach specjalizujących się w audiobookach. 

Abonament z audiobookami i ebookami w Legimi kosztuje 49,99 zł miesięcznie i w tym pakiecie można słuchać bez limitu. Legimi ma też dużą liczbę innych pakietów abonamentowych skierowanych do czytelników ebooków w szczególności osób, które chcą czytać za pomocą czytnika ebooków. W Storytel słuchacz audiobookow może wybrać sposród abonamentu bez limitu w cenie 39,90 zł za miesiąc lub 18,90 zł za 10 godzin słuchania w miesiącu. 

Jeśli w abonamencie najważniejsze są dla Ciebie audiobooki to wybierz Storytel. 

Legimi może być atrakcyjniejszą opcją dla czytelników ebooków niż dla słuchaczy audiobooków. 

Storytel czy Empik Go 

Obie platformy mogą być bardzo atrakcyjne dla fanów audiobooków, ponieważ dbają o zróżnicowane treści, nagrywając własne audio seriale i słuchowiska, dostępne wyłącznie u siebie. 

Oba abonamenty oprócz audiobooków oferują dostęp do ebooków. Storytel ma też bardzo dużą kolekcję audiobooków i ebooków po angielsku, czego Empik Go nie ma w swojej ofercie.

W Storytel jedno konto może korzystać z jednego urządzenia, co jest dobrą opcją jeśli głównie słuchamy audiobooków i korzystamy z telefonu. Empik Go pozwala na 2 urządzenia + Kindle, co jest bardziej przyjazne dla tych, którzy chcą i wygodnie słuchać audiobooków (telefon) i czytać ebooki (tablet, czytnik). 

Zarówno Storytel jak i Empik Go mają opcję abonamentu z limitem i bez limitu. Na mniejszy apetyt Storytel przygotował pakiet Basic czyli 10 godzin słuchania w miesiącu za 18,90 zł na miesiąc a Empik Go ma pakiet Go Mini z limitem 2 audiobooków (lub ebooków) na miesiąc za 24,99 zł miesięcznie. W tym pakiecie cały audio serial (zazwyczaj 6 odcinków) liczony jest jako 1 audiobook. Jeśli chodzi o pakiety bez limitu to Storytel ma pakiet Unlimited za 39, 90 zł w miesiącu (24, 90 zł dla studentów) a Empik Go oferuje pakiet Go Max za 49, 99 zł miesięcznie. 

Jeśli chcesz słuchać audiobooków i seriali audio oraz słuchowisk to Storytel ma tańszy abonament ale nie skreślaj Empik Go, ponieważ tam również jest katalog własnych słuchowisk, których nie ma nigdzie indziej.

Jeśli w abonamencie zależy Ci zarówno na słuchaniu jak i wygodnym czytaniu ebooków i nie wyobrażasz sobie czytania bez czytnika to wybierz Empik Go. 

Jeśli jesteś studentem wybierz ofertę studencka Storytel Unlimited.

Który abonament jest najlepszy? 

Abonament z najciekawszym asortymentem audiobooków i słuchowisk

 • Audioteka Klub

Najtańszy dostęp do abonamentu na audiobooki

 • Storytel Basic 18,90 zł miesięcznie za 10 godzin słuchania 

Najtańszy dostęp do abonamentu na audiobooki bez limitu godzin

 • Audioteka Klub 29,90 zł miesięcznie

Podsumowanie

Jeśli po przeczytaniu wszystkich informacji i wskazówek nadal nie wiesz co wybrać, pamiętaj że nie musisz wykonywać wielkich analiz, żeby zacząć słuchać już teraz. Każda z platform oferuje okres próbny, można więc przez kilka tygodni słuchać i testować różne platformy, zanim dokonamy wyboru. Jeśli jesteś fanem nowoczesnych słuchowisk koniecznie wypróbuj Audiotekę, Storytel i Empik Go, które mają swoje własne oryginalne produkcje słuchowiskowe. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *