audiobooki po angielsku dla kazdego poziomu

Audiobooki po angielsku dla każdego poziomu A1-C2

Audiobooki po angielsku mogą być dobrym wsparciem dla osób które chcą doskonalić umiejętności językowe. W tym artykule znajdziesz listę audiobooków po angielsku dla każdego poziomu od podstawowego A1 do zaawansowanego C2.

Audiobooki oferują kilka istotnych korzyści dla osób chcących poprawić swoje umiejętności językowe. Dźwiękowy format w odróżnieniu od czytania książek pozwala słuchaczom rozwijać rozumienie ze słuchu, rozwiać wątpliwości co do poprawnej wymowy słownictwa oraz skonfrontować się z normalnym tempem wypowiedzi narzuconym przez narratora. Ponadto, słuchanie różnorodnych akcentów i stylów narracji może zwiększyć zrozumienie języka w różnych sytuacjach i odmianach.

Wprowadzenie audiobooków do codziennej rutyny może być nie tylko edukacyjne, ale również przyjemne, tworząc dogodne środowisko do rozwoju językowego. Słuchanie audiobooków po angielsku na odpowiednim dla nas poziomie jest cennym dodatkiem do tradycyjnych metod nauki języka angielskiego.

Audiobooki po angielsku dla początkujących: poziom A1-A2

1. A Good Neighbour (A1-A2) / Poczciwy sąsiad (A1-A2)

Jakie nieprzewidziane konsekwencje może mieć pozostawienie domu pod opieką uczynnego sąsiada?

Audiobook A Good Neighbour zawiera fascynującą historię kryminalną czytaną przez profesjonalnego lektora. Słuchając nagrań, doskonalisz rozumienie ze słuchu i ćwiczysz prawidłową wymowę.

  • audiobook z powieścią kryminalną w języku angielskim czytaną przez profesjonalnego lektora
  • skuteczna nauka słówek i wyrażeń: poznajesz słówka przed rozdziałem, wychwytujesz w historii, powtarzasz na końcu rozdziału w kontekście
  • trening poprawnej wymowy i rozumienia ze słuchu

Gdzie kupić A Good Neighbour

2. A Strange Pair (A2) / Osobliwy duet (A2)

Duet złodziei dokonuje serii nietypowych napadów w Warszawie. Na trop szajki wpadają detektywi Nowak i Pawluk, próbujący przewidzieć kolejne kradzieże i zrozumieć motywy postępowania rabusiów. Historia, którą odkrywają, wstrząśnie prasą i podzieli społeczeństwo…

To wyjątkowa kryminalna historia, dzięki której nauczysz się nowych słówek na poziomie podstawowym (A2). Nagrania w wykonaniu native speakerów sprawią, że osłuchasz się ze słownictwem, wciągniesz się w tajemniczą historię i nie będziesz mógł doczekać się rozwiązania zagadki.

Gdzie kupić A Strange Pair

3. Pablo Garcia (A2)

Przy wejściu do warszawskiej katedry św. Jana przechodzień znajduje ciało eleganckiego mężczyzny. W sprawę zamieszane są osobistości z kręgów sztuki.

Poznaj fascynującą historię kryminalną  w audiobooku po angielsku dla poziomu poczatkującego.

Gdzie kupić Pablo Garcia

4. I, Robot (A2) / Ja, robot (A2)

Ponadczasowa kolekcja absolutnie klasycznych opowieści sf napisanych przez mistrza gatunku. W ich centrum znajdują się roboty związane Trzema Prawami Robotyki, w myśl których nie mogą wyrządzić krzywdy człowiekowi, muszą słuchać wydawanych przez ludzi poleceń i starać się zachować własne istnienie.

Poziom tego audiobooka to A2 'pre-intermediate level’ – jego treść została napisana przy użyciu 1400 podstawowych słów. Macmillan Readers to znana na całym świecie seria nagrań w języku angielskim światowych dzieł literatury, przygotowana na zróżnicowanych poziomach zaawansowania i skierowana do tych, którzy chcą rozpocząć słuchanie oryginalnej literatury po angielsku.

Gdzie kupić I, Robot

5. Missing in Sydney (A2) / Zaginiona w Sydney (A2)

Thriller do nauki angielskiego. Trzy przyjaciółki chcą przeżyć ekscytujące przygody zanim zaczną studiowanie na uczelni w UK. Wybierają się więc w podróż po Australii. Świętują Boże Narodzenie na plaży nieopodal Sydney, lecz właśnie tej nocy znika jedna z uczestniczek eskapady. Lisa jest przeciętną nastolatką, dlaczego więc porywacz miałby zabrać właśnie ją? Amy i Claire za wszelką cenę starają się odnaleźć odpowiedź…

Gdzie kupić Missing in Sydney

6. Miami Police File: the O’Nell Case (A2) / Akta policji z Miami: sprawa O’Nella (A2)

Peter O’Nell, lubiany nauczyciel, znika bez śladu w Trójkącie Bermudzkim podczas rejsu jachtem. Policji nie udaje się wyjaśnić sprawy.
Trójka uczniów pana O’Nella decyduje się zbadać sprawę zniknięcia nauczyciela po swojemu. Angażują do tego celu psa pana O’Nella, Rovera i udają się do starego domu nauczyciela, który policja pominęła w śledztwie.

Przyjemna historia detektywistyczna czytana przez native speakera przeznaczona jest dla uczniów z podstawową znajomością angielskiego A2.

Gdzie kupić Miami Police File: the O’Nell Case

7. Tomorrow Never Knows (A2-B1) / Co przyniesie jutro (A2-B1)

Senne, nadmorskie miasteczko u południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii. Bezdomny Mark przez uchylone drzwi w jednym z domów spostrzega leżące na podłodze ciało starszego mężczyzny… Badający sprawę detektywi ze zdumieniem odkrywają tajemnice niepozornych mieszkańców Eastbourne.

Poznaj kryminał, dzięki któremu nauczysz się nowych słówek na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym (A2-B1). Wysoka jakość materiału pozwala osłuchać się z językiem, poznać poprawną wymowę oraz przećwiczyć rozumienie ze słuchu. Regularne powtarzanie pomoże Ci opanować nowy materiał.

Gdzie kupić Tomorrow Never Knows

Audiobooki po angielsku dla średnio zaawansowanych: poziom B1-B2

1. A Way Out of Hell (B1-B2) / Ucieczka z piekła (B1-B2)

Wielka Brytania po tabloidowej aferze podsłuchowej. Kontrowersyjny dziennikarz śledczy ginie w okolicznościach wskazujących na samobójstwo. Jego siostrzeniec podejmuje prywatne śledztwo. Rozwiązanie wymaga przebiegłości, aby przeniknąć w mroczny świat mariażu polityki, biznesu i mediów.

Chcesz poczuć dreszczyk podczas nauki angielskiego? Poznaj kryminał, dzięki któremu nauczysz się nowych słówek na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2). Osłuchasz się ze słownictwem, wciągniesz się w tajemniczą historię i nie będziesz mógł doczekać się rozwiązania zagadki.

Gdzie kupić A Way Out of Hell

2. Cold Little Hand (B1-B2) / Zimna rączka (B1-B2)

Współczesny Londyn. Harper, tajny agent działający na zlecenie Interpolu podejmuje się misji rozpracowania kartelu handlarzy książek. Książek niezwykłych – białych kruków wartych miliony. Biznes opanowany jest przez przestępców, jugosłowiańskich zbrodniarzy wojennych i ich brytyjskich pomocników. Aby kontynuować śledztwo Harper musi wyjechać do byłej Jugosławii…

Gdzie kupić Cold Little Hand

3. The Great Gatsby (B2) / Wielki Gatsby (B2)

Powieść uznana za jedną z najważniejszych w XX wieku, obowiązkowa pozycja. Nowy Jork, szalone lata 20. Jazz, prohibicja, gangsterskie porachunki. Czas wielkich wyzwań i równie wielkich profitów. Czas, kiedy droga od pucybuta do milionera była najkrótsza.

Jay Gatsby dostaje się w tryby przestępczego półświatka i wielkiej finansjery. Marzy o pieniądzach, władzy i tej jedynej kobiecie.

Barwny obraz obyczajów, romanse, miłości i tragedie oraz szybkie fortuny z prohibicją w tle stanowią o nieprzemijającym uroku tej powieści, która doczekała się kilku inscenizacji filmowych, m.in. z Leonardem DiCaprio w roli Jay’a Gatsby’ego.

Gdzie kupić The Great Gatsby

4. The Adventures of Sherlock Holmes (B2) / Przygody Sherlocka Holmesa (B2)

Sherlock Holmes, genialny detektyw rozwiązuje zagadki kryminalne. W ściganiu przestępców pomaga mu doktor Watson oraz umiejętność dedukcji.  W tle przewijają się zło, chciwość, drogocenne klejnoty, zagadkowe morderstwa i żmudne dedukcyjne dochodzenie do prawdy.

Wejdź do świata detektywa z Baker Street i rozwiązuj z nim skomplikowane przypadki kryminalne. Przekonaj się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć.

Gdzie kupić The Adventures of Sherlock Holmes

5. What Lies Beneath (B2-C1) / Pod przykrywką (B2-C1)

Lata 30. XX wieku. Brytyjski agent James Tavendish pod przykrywką architekta krajobrazu przybywa na zamek Książ, by odnaleźć legendarną włócznię świętego Jerzego. Na obdarzony tajemnymi mocami artefakt czyhają także inne agentury, przekonane, że posiadacz włóczni ma szansę przejąć władzę nad światem podczas konfliktu zbrojnego, który wisi w powietrzu…

Gdzie kupić What Lies Beneath

6. A Tainted Legacy (B2-C1) / Splamione dziedzictwo (B2-C1)

Giulia wraca do Zurychu, by uporządkować sprawy kancelarii swojego ojca, po jego tajemniczym samobójstwie. Nieznane dotąd fakty, podejrzani klienci, przyjaciele, którym nie można ufać, nieudane próby wyjaśnienia przyczyn samobójstwa… Tajemnice ojca zmienią życie Giulii na zawsze…

Gdzie kupić A Tainted Legacy

Audiobooki po angielsku dla zaawansowanych: poziom C1-C2

1. The Road (C1) / Droga (C1)

Największe arcydzieło Cormaca McCarthy’ego, wyróżnione Nagrodą Pulitzera.
Ostatnie chwile naszej planety. Ostatnie ślady naszej cywilizacji – puszka coca-coli i strzępy starych gazet. Piekło apokalipsy spełnionej, tego audiobooka słucha się ze ściśniętym gardłem i pełnym przerażenia zachwytem…

W przyszłości, która może zdarzyć się jutro lub za tysiąc lat, nastąpił straszliwy kataklizm, który zniszczył naszą cywilizację i większość życia na Ziemi. Wszędzie zgliszcza i ciemność. Kamienie pękają od mrozu. Ani jednego ptaka, ani jednego zwierzęcia, gdzieniegdzie tylko bandy zdziczałych kanibali. Na tle martwego pejzażu dwie ruchome figurki – to ojciec i syn przemierzają zniszczoną planetę. Przed nimi pełna niebezpieczeństw Droga w nieznane.

Gdzie kupić The Road

2. The Girl On the Train (C1)

the girl on the train

Audiobook fenomenalnie przeczytany przez 3 narratorki, z punktu widzenia których opowiedziana jest cała historia. Książka zdobyła dużą popularność i na jej podstawie został nakręcony film Dziewczyna z pociągu.

Czy siedziałeś kiedyś w pociągu, obserwując ludzi wokół siebie albo za oknem, i wymyślałeś sobie historie o nich? Być może posunąłeś się nawet do zgadywania ich imion i wyobrażania sobie ich perfekcyjnych lub mniej doskonałych życiorysów.

Rachel to właśnie taka dziewczyna w pociągu, która odrywa się od swojego własnego życia, wyobrażając sobie życie innych. Konkretnie życie Jess i Jasona (jak ich sobie nazwała), którzy mieszkają w domu obok trasy jej pociągu, gdy ten zatrzymuje się każdego dnia na tym samym czerwonym świetle sygnalizacyjnym. Ale pewnego ranka sprawy nie są takie, jak powinny być, i Rachel widzi coś, co całkowicie burzy obraz „Jess i Jasona”, który istnieje w jej głowie.

Gdzie kupić The Girl on the Train

Słuchasz swobodnie po angielsku? Zobacz też: Najlepsze słuchowiska superprodukcje po angielsku

3. Gone Girl (C1-C2) / Zaginiona dziewczyna (C1-C2)

To pasjonujący thriller, czytany na przemian przez dwóch narratorów historii – małżeństwo Amy i Nicka. Gillian Flynn mistrzowsko buduje atmosferę tajemnicy, niedopowiedzeń i fałszywych informacji. Zaginiona Dziewczyna szybko stała się bestsellerem i została zekranizowana krótko po swoim debiucie, osiągając również sukces na ekranie.

To opowieść o małżeństwie Amy i Nicka, którzy obchodzą swoją piątą rocznicę ślubu. Jednak nie jest to typowe świętowanie. Tego dnia Amy znika, a pierwsze podejrzenia padają na jej zaskoczonego męża. Czy jego zachowanie nie jest jednak zbyt podejrzane? Narracja prowadzi czytelnika przez wydarzenia, odkrywając różne oblicza głównych bohaterów. Książka jest pełna zwrotów akcji i ukrytych sekretów, które stopniowo wychodzą na światło dzienne.

Gdzie kupić Gone Girl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *