gdzie kupowac tanie audiobooki

Gdzie tanio kupować audiobooki

Najpopularniejsze audiobooki i nowości w regularnej cenie to koszt rzędu 45-55 zł. Jednak jest wiele miejsc i sposobów, żeby kupić je dużo taniej. W tym wpisie podzielę się moimi ulubionymi miejscami i sposobami, dzięki którym tanio kupuję audiobooki cyfrowe. 

Za punkt wyjścia przyjmuję granicę 20 zł – jeśli mogę kupić interesującego mnie audiobooka poniżej 20 złotych uważam ,że jest to tania oferta audiobooka. 

1. Ebookpoint

W e-księgarni Ebookpoint znajdziemy wiele nowych głośnych tytułów audiobooków w promocyjnych cenach 18-32 zł. Jest też duża ilość audiobooków w cenie poniżej 18 złotych, najczęściej są to hity sprzed kilku lat oraz tytuły mniej rozpromowane przez przemysł wydawniczy jednak nadal można tu trafić na perełki. W Ebookpoint, kupujemy pojedyncze audiobooki bez zobowiązań. Każdy zakupiony audiobook jest nasz na zawsze i nie tracimy do niego dostępu. 

Dużym plusem księgarni Ebookpoint jest własna aplikacja mobilna, dzięki której wszystkie zakupione przez nas audiobooki mamy w jednym miejscu i nie musimy ściągać pojedynczych plików. W tej aplikacji możemy słuchać też darmowych fragmentów audiobooków zanim podejmiemy decyzję o zakupie. 

Oprócz wymienionych wcześniej promocyjnych cen, Ebookpoint ma też promocję Audiobook dnia, w której co dzień inny audiobook popularnego autora jest w bardzo atrakcyjnej cenie zazwyczaj poniżej 13 zł. 

Ebookpoint ma też program lojalnościowy dla wiernych klientów w postaci stałej zniżki na audiobooki. Jeśli podczas wszystkich naszych zakupów w e-księgarni przekroczymy łączną kwotę 250zł wówczas otrzymamy stałą zniżkę 5% a jeśli przekroczymy 750zl nasza stała zniżka będzie wynosić 10%. Ta stała zniżka łączy się z innymi promocjami. 

2. Abonament Audioteka Klub 

Wykupienie abonamentu Audioteka Klub Minimalny za 17,90 złotych jest jednym z najtańszych sposobów na przesłuchanie audiobooka. Za tą cenę możemy przesłuchać 10 godzin w miesiącu wybierając spośród 17 tysięcy audiobooków. 

W praktyce oznacza, że możemy wykupić abonament (subskrypcję odnawialną) na jeden miesiąc, wybrać i przesłuchać jednego audiobooka trwającego do 10 godzin i nie kontynuować subskrypcji na kolejny miesiąc. Po zakończeniu subskrypcji tracimy dostęp do audiobooków, więc mamy tylko miesiąc na taką operację, ale 10 godzinnego audiobooka spokojnie można skończyć w miesiąc. W dowolnym momencie możemy rozpoczynać i kończyć tą subskrypcję. 

Głównym powodem dla którego piszę w tym artykule o abonamencie Audioteka Klub Minimalny są audiobooki superprodukcje. Płacąc 17,90 zł można wysłuchac wspaniałych superprodukcji Audioteki, ktore trudno kupić gdzie indziej w takiej cenie. Superprodukcje to audiobooki na sterydach, które nagrane są z udziałem nie jednego lecz wielu aktorów a ich głosom towarzyszy wspaniała oprawa dźwiękowa nadająca słuchanej historii niepowtarzalnej głębi. Innym słowem są to nowoczesne słuchowiska dla dorosłych, których jestem wielkim fanem.

Oto kilka przykładów superprodukcji, których można wysłuchać za 17,90 zł: 

A to kilka popularnych audiobooków trwających poniżej 10 godzin: 

3. Virtualo

E-księgarnia virtualo.pl ma setki atrakcyjnych tytułów audiobooków w cenie 20-30 złotych. Wśród nich jest wiele popularnych i niedawno wydanych audiobooków. Prawie codziennie są też tematyczne promocje, np. audiobooki językowe, kryminalne czy wybrane audiobooki danego wydawnictwa, więc jeśli trafimy w temat który jest dla nas ciekawy możemy skorzystać z promocji i kupić na zapas 2 lub więcej tytułów. W Virtualo, kupujemy pojedyncze audiobooki bez zobowiązań. Każdy zakupiony audiobook jest nasz na zawsze i nie tracimy do niego dostępu. 

Virtualo nie ma niestety własnej aplikacji tak jak Ebookpoint ale lubię ich za to, że mają pomocną funkcję filtrowania po zakresie cenowym, czyli mogę zobaczyć tylko te audiobooki, które kosztują np. 10-20 złotych. Również mogę to łączyć z kategoriami audiobooków czyli np. przeglądam tylko audiobooki, które kosztują 10-20 zł oraz są w mojej ulubionej kategorii literatura faktu czy fantastyka. Dzięki takiemu narzędziu bardzo łatwo mogę znaleźć atrakcyjne dla mnie i tanie audiobooki.

Virtualo oferuje jednorazowy rabat 10% przy zapisie na newsletter, można więc zaplanować zakup 2 lub 3 audiobooków i wykorzystać ten rabat. 

4. Upolujebooka 

Jeśli nie chcemy kupować impulsywnie audiobooków w promocjach organizowanych przez e-księgarnie (i często w ten sposób przekraczać naszego budżetu) to warto założyć konto na Upolujebooka. To serwis, dzięki któremu możemy podejść metodycznie to taniego kupowania audiobooków i ogarnąć taką operację jak pro audio słuchacz. 

Korzystam z serwisu UpolujEbooka na dwa sposoby aby tanio kupić audiobooki. Jeśli chcę kupić konkretnego audiobooka dzisiaj, wówczas sprawdzam w porownywarce cen w którym sklepie kupię go najtaniej. 

Drugim sposobem jest alert cenowy. Jeśli widzę, że żadna księgarnia nie ma super oferty na danego audiobooka to ustawiam alert cenowy i zaznaczam cenę za jaką chcę danego audiobooka kupić. Serwis Upolujebooka wysyła mi powiadomienie emailem kiedy audiobook na który ustawiłam alert jest do kupienia w mojej preferowanej cenie w którymś ze sklepów. Zazwyczaj ustawiam alerty poniżej 20 złotych. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *