audiobooki za darmo cover

Audiobooki za darmo – pełne wersje po polsku

W tym wpisie znajdziesz aktualny zbiór najlepszych sposobów aby w 2024 roku posłuchać pełnych wersji audiobooków po polsku całkowicie za darmo. Warto przeklikać się przez tą listę, ponieważ czekają na nas mocne propozycje darmowych audiobooków.

1. Soundsitive studio

audiobooki za darmo od Soundsitive Studio

Soundsitive studio to studio nagraniowe z Łodzi, które udostępnia darmowe audiobooki, oraz słuchowiska dla dorosłych i dla dzieci. Ponad 20 godzin bezpłatnych i profesjonalnie nagranych materiałów, m.in. kryminalne zagadki z Sherlockiem Holmesem czy romantyczna historia panny Piotrkowskiej na tle przemian włókienniczej Łodzi:

2. Audioteka

audioteka klub ma darmowy okres próbny na audiobooki.

Najlepsza oferta okresu próbnego na audiobooki na rynku to Audioteka Klub, gdzie posłuchamy audiobooków za darmo i bez limitów przez 14 dni. Tak, są to całe audiobooki za darmo do naszej dyspozycji. Jeśli jeszcze nie korzystaliśmy z okresu próbnego Audioteki Klub to naprawdę warto zarejestrować się i posłuchać hitowych audiobooków i superprodukcji w wygodnej apce.

3.Bookbeat

Druga najlepsza oferta typu okres próbny na audiobooki. Po rejestracji dostajemy 20 godzin słuchania za darmo przez 21 dni. 

Pobierz listę TOP10 darmowych audiobooków

Otrzymaj listę 10 darmowych audiobooków i subskrybuj nasz newsletter.

4. Ninateka

Ninateka to platforma internetowa, na której udostępniane są zasoby Filmoteki Narodowej. Wsród z nich znajdziemy audiobooki jak i słuchowiska dla dorosłych i dzieci przeczytane głosami świetnych aktorów. Materiały audiowizulane są oczywiście dostępne bez opłat.

5. Radiobooki Polskie Radio 

audiobooki za darmo projekt radiobook

Radiobooki to najwybitniejsze dzieła literatury w wersji pełnych darmowych audiobooków po polsku. Prezentowane przez Polskie Radio. Nagrania są wysokiej jakości. Audiobooki interpretują znani aktorzy.

6. Virtualo

Virtualo to e-księgarnia, która udostępnia kilkanaście darmowych audiobooków i podcastów. Wśród nich są:

7. Legimi

Legimi to platforma cyfrowa oferująca abonament na audiobooki i ebooki. Możemy w niej wypróbować za darmo dowolnego audiobooka przez 3 dni. Najciekawsze propozycje to:

Oprócz okresu próbnego, w Legimi możemy posłuchać też za darmo niektórych audiobooków, np.

8. Publio 

Na stronie e-księgarni Publio znajdziemy całe darmowe audiobooki i podcasty np. kolekcję audiobooków historycznych Muzeum Historii Polski i inne.

9. Wolne lektury 

darmowe audiobooki i ebooki projekt wolnelektury

Wolne Lektury to bezpłatna biblioteka internetowa umożliwiająca nieodpłatny dostęp do dzieł klasyki literatury. W skład projektu wchodzą w większości utwory, do których wygasły już prawa autorskie i które znajdują się w domenie publicznej. W jej zbiorach jest obecnie ponad 1000 wysokiej jakości darmowych audiobooków i co kilka tygodni dodawane są kolejne.

Zobacz też: gdzie posłuchać 7 audiobooków fantasy za darmo

10. Chmura czytania 

Chmura czytania to serwis oferujący darmowy dostęp do literatury cyfrowej, głównie jest to klasyka literatury. Na portalu można ściągnąć kilka tytułów w formacie audiobooka, np.:

11. Librivox

Librivox to projekt, dzięki któremu powstają wersje audio dzieł literatury z domeny publicznej w języku angielskim oraz innych językach. W tej chwili baza polskojęzyczna liczy 125 pozycji. Audiobooki polskie są tworzone przez wolontariuszy, nie jest więc to profesjonalna jakość znana nam z komercyjnych audiobooków.

Faraon – Bolesław Prus

Podsumowanie

Mam nadzieję, że znalazłeś na tej liście audiobooki dla siebie. Warto też zerknąć na wpis 65 darmowych audiobooków po angielsku dla poziomu średnio zaawansowanego.

Przeczytaj też koniecznie:

1. Lista najlepszych promocji na audiobooki

2. Najlepsze audiobooki fantasy

3. Wybieramy najlepszy abonament na audiobooki

4. 13 audiobooków kryminałów za darmo

5. Posłuchaj mega słuchowisk dla dorosłych