audiobook po angielsku b2 the client

65 darmowych audiobooków po angielsku dla poziomu B1 i B2

W tym wpisie skoncentruję się na audiobookach odpowiednich dla osób z angielskim na poziomie B1 i B2 czyli dla średniozaawansowanych. Jeśli dopiero zaczynasz słuchać audiobooków po angielsku polecam zapoznać się z wpisem jak zacząć słuchać audiobooków po angielsku oraz audiobooki po angielsku dla każdego poziomu od początkującego do zaawansowanego.

Audiobooki po angielsku dla osób uczących się.

Pisałam już o audiobookach uproszczonych Readers– czyli audiobookach i książkach dla osób uczących się. Wiele wydawnictw wyspecjalizowanych w materiałach i treściach do nauki angielskiego ma w swoich zbiorach takie serie. Jednym z wydawnictw jest Burlington Books, które na swojej stronie udostępnia audiobooki za darmo.

Wśród tytułów znajdziemy adaptacje klasyków literatury jak i kultowe historie, które z powodzeniem przenoszone były na ekrany kin. Są też audiobooki dydaktyczne przybliżające kulturę i zwyczaje krajów anglojęzycznych.

Pobierz listę 25 darmowych audiobooków po angielsku

Otrzymaj listę 25 darmowych audiobooków po angielsku i subskrybuj nasz newsletter.

Audiobooki do nauki angielskiego za darmo

Wydawnictwo Burlington Books przygotowało dwa cykle:

Readers: Activity Series:

To audiobooki dla średnio zaawansowanych z dodatkowymi materiałami audio oraz z ćwiczeniami dzięki którym, oprócz samej audio lektury, utrwalimy i poszerzymy nowe tematy i treści. Przeznaczone są one dla osób, które oprócz zwykłego wysłuchania audiobooka są zdeterminowane do aktywnej pracy nad swoim angielskim. Przykładowe tytuły:

Frankenstein by Mary Shelley

The Mayor of Casterbridge by Thomas Hardy

The Boxer by Sam Parker

Zobacz też: Top 10 audiobooków po angielsku dla średniozaawansowanych

Readers: Original Series

Audiobooki dla średnio zaawansowanych z tej serii nie zawierają żadnych dodatków, seria oferuje za to więcej tytułów. Skierowana do osób, których celem jest sprawdzenie się czy po prostu słuchanie ciekawych tytułów po angielsku i które nie maja czasu na dodatkowe ćwiczenia. Przykładowe tytuły:

Brave New World by Aldous Huxley

The Client by John Grisham

The Woman in White by Wilkie Collins 

Czytaj też: Audiobooki po angielsku: od czego zacząć? 

Jak słuchać angielskich audiobooków

Niestety, darmowe treści na stronie wydawnictwa mają też pewne ograniczenia.

Audiobooki z serii Readers Activity mogą być, zarówno ściągnięte na nasze urządzenia mobilne jak i słuchane online. Na poziomach B1 i B2 jest jednak dostępnych tylko po 6 dostępnych tytułów.

Seria Original może być słuchana tylko online. Na poziomie B1 dostępnych jest 26 a na B2 27 tytułów.

Wszystkie audiobooki czytane są z brytyjskim akcentem, lektor czyta z neutralnym łatwym do zrozumienia akcentem a tempo pozwala na swobodne śledzenie przebiegu akcji. Audiobooki są jednak nierówne, niektóre są całkiem przyzwoicie zinterpretowane ze słyszalnym podziałem na postacie, w innych z kolei sposób czytania lektora może przypominać czytanki w szkolnych podręcznikach do angielskiego.

Gotowy wskoczyć na wyższy poziom? Posłuchaj najlepszych słuchowisk po angielsku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *