harry potter audiobooki

Harry Potter Audiobooki – wszystkie części po kolei

Audiobooki o Harrym Potterze 

Czarodziejski świat Harry’ego Pottera został stworzony przez J.K. Rowling, która opisała przygody małego czarodzieja w cyklu 7 powieści. Popularność tego cyklu doprowadziła do powstania kolejnych książek i spin offów. Historie z tego fantastycznego świata zostały nagrane jako audiobooki a także z wielkim powodzeniem były przenoszone na ekrany kin. 

W tym wpisie przedstawimy wszystkie audiobooki z magicznego świata Hogwartu, zarówno audiobooki o Harrym Potterze jak i inne audiobooki spin-offy z czarodziejskiego uniwersum, gdzie sam Harry nie koniecznie jest głównym bohaterem. Podpowiemy gdzie te wszystkie audiobooki zdobyć i w jakiej kolejności ich słuchać. 

Jak słuchać audiobooków o Harrym Potterze – kolejność

Audiobooki o Harrym Potterze to razem 12 audiobooków, które można podzielić na 4 cykle.

Cykl o Harrym Potterze

Historie z magicznego świata Harry’ego rozpoczyna oczywiście 7 tomowy cykl o Harrym Potterze. Pierwszy audiobook to Harry Potter i kamień filozoficzny. Wszystkie 7 tomów ma polską wersję audiobooków czytaną przez Piotra Fronczewskiego. 

Książki z biblioteki Hogwartu

Drugą grupą są książki z biblioteki Hogwartu, które przewijają się w cyklu o Harrym Potterze. Są to 3 książki do których powstały audiobooki po angielsku. 

Cykl o fantastycznych zwierzętach

Jedna z książek biblioteki Hogwartu, a mianowicie Fantastyczne zwierzęta, zapoczątkowała kolejny cykl. Fantastyczne zwierzęta zostały zekranizowane i odniosły taki sukces, że pojawily się kolejne ich części i ich audiobooki po angielsku. 

Reportaż Podróż przez historię magii

Na koniec mamy wspaniały bonus w postaci audiobooka reportażu w języku angielskim towarzyszącego wydaniu Harry Potter. Podróż przez historię magii. 

Istnieją jeszcze inne książki z uniwersum Harrego Pottera i wspomnimy o nich na końcu, jednak nie doczekały się one audiobooków. 

Gdzie słuchać audiobooków o Harrym Potterze 

Wszystkie 7 audiobooków z serii o Harrym Potterze jest dostępnych do posłuchania po polsku w: 

Audioteka – audiobooki dostępne pojedynczo

Storytel – audiobooki dostępne w abonamencie

Bookbeat – audiobooki dostępne w abonamencie

Pozostałe audiobooki z 3 kolejnych grup są dostępne po angielsku w abonamentach Storytel i Bookbeat. 

Najlepsza ofertę ma Bookbeat, który jest serwisem abonamentowym z audiobookami. Za cenę 29,90 zł miesięcznie mamy dostęp do całego katalogu audiobooków, w tym wszystkich 7-miu audiobooków z serii o Harrym Potterze i wszystkich 12-tu omawianych tu audiobooków angielskich ze świata Harrego.

Cykl o Harrym Potterze – wszystkie audiobooki po kolei

Seria o Harrym Potterze liczy 7 audiobooków czytanych fenomenalnym głosem Piotra Fronczewskiego. To razem ponad 130 godzin słuchania. 

Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Tom 1

Audiobook Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Tom 1

Długość nagrania: 9 godzin 48 minut

Czyta: Piotr Fronczewski

Pierwszy audiobook z serii o Harrym Potterze.

Harry Potter nigdy nie słyszał o Hogwarcie, kiedy dziwne listy zaczynają pojawiać się na wycieraczce jego domu. Adresowane zielonym atramentem na żółtawym pergaminie z fioletowym pieczęcią, szybko zostają skonfiskowane przez jego ciotkę i wuja, z którymi Harry się wychowuje. W dzień jedenastych urodzin Harry’ego, olbrzym Hagrid zjawia się z niezwykłą wiadomością: Harry Potter jest czarodziejem, i ma miejsce w Szkole Magii w Hogwarcie. Niesamowita przygoda właśnie się zaczyna!

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Tom 2

Audiobook Harry Potter i Komnata Tajemnic. Tom 2

Długość nagrania: 11 godzin 9 minut

Czyta: Piotr Fronczewski

Drugi audiobook o Harrym Potterze.

Letnie wakacje Harry’ego Pottera obejmowały najgorsze urodziny jakie pamiętał a także złowrogie ostrzeżenia od skrzata domowego o imieniu Dobby. Po powrocie do Hogwartu, szkoły magii, na swój drugi rok, Harry słyszy dziwne szepty odbijające się echem w pustych korytarzach. A potem zaczynają się ataki, studenci zostają znalezieni jakby skamieniali.

Harry Potter i więzień Azkabanu. Tom 3

Audiobook Harry Potter i więzień Azkabanu. Tom 3

Długość nagrania: 13 godzin 34 minuty

Czyta: Piotr Fronczewski

Trzeci audiobook o Harrym Potterze.

Z pilnie strzeżonego więzienia ucieka niebezpieczny przestępca. Kim jest? Co go łączy z Harrym? Dlaczego lekcje przepowiadania przyszłości stają się dla bohatera udręką? W trzecim tomie przygód Harry`ego Pottera poznajemy nowego nauczyciela obrony przed czarną magią, oglądamy Hagrida w nowej roli oraz dowiadujemy się więcej o przeszłości profesora Snape`a. 

Harry Potter i Czara Ognia. Tom 4

Audiobook Harry Potter i Czara Ognia. Tom 4

Długość nagrania: 26 godzin 40 minut

Czyta: Piotr Fronczewski

Czwarty audiobook o Harrym Potterze.

W tym roku w Szkole Magii w Hogwarcie rozegrany ma być Turniej Trzech Czarodziejów, na który przybędą uczniowie z zagranicy. Zgodnie z prastarymi regułami w turnieju uczestniczyć ma trzech uczniów – reprezentantów każdej ze szkół, wybranych przez Czarę Ognia. Szokującym zbiegiem okoliczności wybór łamie te reguły. Co to oznacza?

Harry Potter i Zakon Feniksa. Tom 5

Audiobook Harry Potter i Zakon Feniksa. Tom 5

Długość nagrania: 31 godzin 6 minut

Czyta: Piotr Fronczewski

Piąty audiobook o Harrym Potterze.

Harry znów spędza nudne, przykre wakacje w domu Dursleyów. Czeka go piąty rok nauki w Hogwarcie i chciałby jak najszybciej spotkać się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Ronem i Hermioną. Ci jednak wyraźnie go zaniedbują. Gdy Harry ma już dość wszystkiego wszystkiego postanawia jakoś zmienić swoją nieznośną sytuację, sprawy przyjmują całkiem nieoczekiwany obrót.

Harry Potter i Książę Półkrwi. Tom 6

Audiobook Harry Potter i Książę Półkrwi. Tom 6

Długość nagrania: 20 godzin 32 minuty

Czyta: Piotr Fronczewski

Szósty audiobook o Harrym Potterze.

Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje tajemny zamach na swego przeciwnika, a narzędziem w jego ręku staje się jeden z uczniów. Czy jego plan się powiedzie? Na czym polega sekret nadprzyrodzonej mocy Czarnego Pana?

Harry Potter i insygnia śmierci. Tom 7

Audioboook Harry Potter i insygnia śmierci. Tom 7

Długość nagrania: 24 godziny 16 minut

Czyta: Piotr Fronczewski

Siódmy audiobook o Harrym Potterze.

Zakon Feniksa wzmaga swoją działalność, próbując przeciwstawić się coraz potężniejszym siłom śmierciożerców. Harry wraz z przyjaciółmi opuszcza Hogwart, by odnaleźć sposób na pokonanie Voldemorta. Wyprawa ta pełna niepewności i zwątpienia najeżona jest niebezpieczeństwami

Książki z biblioteki Hogwartu

Książki z biblioteki Hogwartu mogą być już kojarzone przez czytelników cyklu o Harry Potterze. To 3 audiobooki w języku angielskim.

Quidditch Przez Wieki

audiobook quidditch przez wieki

Długość nagrania: 3 godziny 10 minut

Czyta: Andrew Lincoln

Chwyć omnikulary i przyjrzyj się dokładnie, o co chodzi w tym najbardziej popularnym sporcie w świecie czarodziejów! Dowiedz się WSZYSTKIEGO, co trzeba wiedzieć na temat quidditcha, a nawet jeszcze więcej!

Baśnie barda Beedle’a

Długość nagrania: 1 godzina 36 minut

Czyta: Jude Law i inni

„Baśnie barda Beedle’a” to zbiór pełen magii, poruszających opowieści, które wzruszają, bawią, a czasem przerażają i wywołują dreszcz lęku przed śmiercią. Przełożone z run antycznych przez Hermionę Granger i opatrzone obszernym komentarzem Albusa Dumbledore’a, to przepiękne wydanie nadaje nowy blask klasycznym baśniom.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastyczne zwietzęta… to początek cyklu, który omówimy w następnym rozdziale.

Fantastyczne zwierzęta

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to początek nowej serii 3 książek o Newcie Skamanderze znawcy zwierząt magicznych. To nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. Akcja toczy się w świecie Harrego Pottera, jednak sam Harry nie jest głowna postacią wydarzeń. Dostępne są 2 audiobooki z tego cyklu nagrane po angielsku.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Długość nagrania: 1 godzina 54 minuty

Czyta: Eddie Redmayne

Ten podręcznik szkolny w Hogwarcie jest arcydziełem Newta Scamandera. To obowiązkowe wprowadzenie do magicznych stworzeń świata czarodziejów. Niektóre z nich będą znane czytelnikom książek o Harrym Potterze – hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski… Inne zaskoczą nawet najzagorzalszych amatorskich magizoologów.

Narratorem audiobooka podręcznika jest sam Eddie Redmayne, aktor, który wcielił się w postać Newta Scamandera w filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda

Długość nagrania: 5 godzin 12 minut

Czyta: Dan Fogler i inni.

Jest to zakulisowy reportaż audio nagrany na planie filmowym „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Reportaż ten, dostępny wyłącznie w formie audiobooka, odsłania tajniki drugiej produkcji „Fantastyczne zwierzęta”.

Weź udział w procesie tworzenia magicznego świata i postaci z filmu. Posłuchaj jak zbudować Paryż z 1927 roku na terenie Londynu i klasę Obrony Przed Czarną Magią w Hogwarcie.

Do stworzenia tej unikalnej przygody dźwiękowej wykorzystano rozmowy z obsada aktorska i reżyserami, producentami i ekipą filmową.

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a.

Ta książka jest częscią cyklu, jednak nie ukazała sie w formacie audiobooka. Można ja czytać jako ebook

Harry Potter. Podróż przez historię magii

Wyjątkowy audiobook, reportaż w języku angielskim, który powstał z okazji wystawy Biblioteki Brytyjskiej towarzyszącej obchodom 20-sto lecia wydania pierwszej książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

Harry Potter. Podróż przez historię magii

Długość nagrania: 11 godzin 39 minut

Czyta: Natalie Dormer

Ten audiobook ujawnia historie związane z magią rzeczywistego świata i bada niektóre magiczne pomysły J.K. Rowling wraz z ich historycznymi pierwowzorami.

Grupa ekspertów zabierze Cię w wyjątkową podróż dźwiękową; od starożytnych Chin, przez aptekę z XIV wieku, po procesy czarownic w Salem i dalej. Zagłębiają się w bogate zbiory pism na temat magii aby przywrócić do życia idee mistycyzmu z różnych stron świata.

W międzyczasie możesz wysłuchać praktycznych wskazówek dotyczących złapania bazyliszka, zrobienia się niewidzialnym lub stworzenia własnego kamienia filozoficznego.

Co dalej

Jeśli jesteś już zaznajomiony z audiobookami o Harrym Potterze w wykonaniu Piotra Fronczewskiego jednak nadal czujesz niedosyt magicznego świata to jest jeszcze kilka audiobooków, które tu przedstawiliśmy, dzięki którym z powrotem przeniesiesz się w magiczny świat Harrego.

Koniecznie przeczytaj też:

Najlepsze audiobooki dla dzieci – nasza lista najlepszych audiobooków i słuchowisk dla dzieci.

Audiobooki o Wiedźminie – podróż po wiedźmińskim uniwersum z 18-stoma fantastycznymi słuchowiskami o Geralcie z Rivii.

Najlepsze audiobooki fantasy – nasze zestawienie magicznych audiobooków dla każdego fana fantasy i magii.

Najlepsze słuchowiska – ranking najlepszych audio produkcji na rynku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *