audiobooki w audioteka klub

Audiobooki w Audioteka Klub

Poznaj 10 najlepszych audiobooków w abonamencie Audioteka Klub, których posłuchamy w 2024 roku.

Jeśli mamy wykupiony abonament Audioteka Klub, to te audiobooki są bez dodatkowych opłat. Jeśli nie mamy abonamentu, to wszystkie te audiobooki są dostępne za darmo podczas 14 dniowego okresu próbnego (dla nowych użytkowników).

Polecam skorzystać z tego darmowego okresu próbnego Audioteki. Wystarczy dokonać rejestracji na stronie, ściągnąć aplikację na telefon, zalogować się i już można słuchać.

TOP 10 audiobooków za darmo w Audioteka Klub w 2024 roku

1. Wiedźmin (superprodukcja) – Andrzej Sapkowski

Posłuchaj w Audioteka Klub

Słuchowiska o Wiedźminie to pozycja obowiązkowa. Wspaniała dźwiękowa podróż po uniwersum Wiedźmina nagrana została z udziałem ponad 80 aktorów. Doczekała się już 18 audiobooków superprodukcji (czyli audiobooków na sterydach) a wciąż jeszcze czekamy na audiobookowe zakończenie sagi. W tym poście znajdziesz więcej szczegółów o wszystkich słuchowiskach Wiedźmińskich.

Wszystkie wydane wiedźmińskie audiobooki są dostępne w Audioteka Klub, a opowiadanie Wiedźmin to część pierwsza i absolutny wstęp do Wiedźmina.

2. Solaris (superprodukcja) – Stanisław Lem

Posłuchaj w Audioteka Klub

Jedno z najbardziej znanych dzieł Lema, przetłumaczone na ponad 40 języków i dwukrotnie zekranizowane. Superprodukcja Solaris opowiada przejmującą historię kontaktu z obcą inteligencją, który stanowi tło dla rozważań o ograniczeniach naszego umysłu i specyfice ludzkiego poznania. Dla jednych to historia miłosna, dla innych traktat filozoficzny. Odkryj arcydzieło Lema na nowo!

3. My, dzieci z dworca zoo – Christiane F.

Posłuchaj w Audioteka Klub

Opowieść której powinni wysłuchać wszyscy: młodzież, rodzice, nauczyciele. Audiobook będący relacją młodej dziewczyny o wchodzeniu w nałóg narkotykowy.

Christiane F. zaczęła eksperymentować z narkotykami już w wieku 12 lat. To audiobook o narastającej w połowie lat 70. ubiegłego stulecia fali narkomanii wśród berlińskiej młodzieży i tamtejszym środowisku osób uzależnionych. Tytułowy dworzec Zoo był miejscem spotkań narkomanów, i punktem znanym z prostytucji nieletnich. Zdobywali oni w ten sposób pieniądze na kolejną porcję heroiny. Pełna brutalnych szczegółów, niezwykle przejmująca historia, obok której nie sposób przejść obojętnie.

4. Niezwyciężony (superprodukcja) – Stanisław Lem

niezwyciezony audiobook science fiction audioteka

Posłuchaj w Audioteka Klub

Przygotuj sie na ciarki na plecach.

Niezwyciężony to krążownik drugiej klasy i największa jednostka, jaką dysponuje baza w konstelacji Liry. Właśnie wyrusza on z misją na planetę Regis III. Wybierz się wraz z załogą statku na tą nieznaną planetę na poszukiwanie Kondora – bliźniaczego statku, z którym stracono łączność po jego wylądowaniu. Zachowując największe środki ostrożności zbadaj wielką tajemnicę ukrytą na obcej planecie.

Po godzinie słuchania tego audiobooka stało się dla mnie jasne, że superprodukcja to oficjalnie mój ulubiony format audio.

5. Król – Szczepan Twardoch

Posłuchaj w Audioteka Klub

Audiobook w interpretacji Macieja Stuhra. Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą. Pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out.

6. Narrenturm (superprodukcja) – Andrzej Sapkowski

Posłuchaj w Audioteka Klub

Trylogia fantastyczno-historyczna, której akcja rozgrywa się na Śląsku w początkach piętnastego wieku. Podobnie jak Wiedźmin, została przeniesiona w świat audio jako epicka superprodukcja z efektami dźwiekowymi, gdzie każda postać przemawia głosem innego aktora.

Niesamowita przygoda! Podróżuj z Reynevanem, młodym zielarzem i medykiem, przez ziemie dawnego Śląska szarpanego wojną religijną z husytyzmem . W wędrówce tej odwiedzisz miejsca, które nadal można znaleźć na mapach, i spotkasz autentyczne postacie historyczne, m. in. Zawiszę Czarnego.

7. Sierżant Cuff (superprodukcja) – Krzysztof Komander, Kinga Krzemińska

Posłuchaj w Audioteka Klub

Świetna lekka superprodukcja w gatunku komedia kryminalna. W hotelowym pokoju zostają znalezione zwłoki Godfrey’a Ablewhite’a, znanego w całej Anglii filantropa. Sierżant Cuff zostaje przydzielony do sprawy, a jedynym tropem jaki trafia w jego ręce jest tajemniczy kwitek do depozytu bankowego wydany pod fałszywym nazwiskiem. Co znajdowało się w skrytce? Dlaczego mężczyzna został zabity? Sierżant Cuff rozpoczyna swoje śledztwo.

8. Mistrz i Małgorzata (superprodukcja) – Michaił Bułhakow

Posłuchaj w Audioteka Klub

Jedna z najważniejszych powieści XX wieku, która na stałe weszła do kanonu literatury światowej. Jest to “dzieło życia” Michaiła Bułhakowa obnażające absurdy socjalistycznej rzeczywistości. Audiobook superprodukcja z udziałem ponad 60 najlepszych polskich głosów, w tym Magdaleny Różczki oraz Andrzeja Chyry

W rozmowę dwóch moskiewskich literatów niespodziewanie wtrąca się tajemniczy cudzoziemiec. Wydarzenie to rozpoczyna serię wielu niewyjaśnionych zjawisk, jakie będą mieć miejsce w stolicy Związku Radzieckiego przez najbliższe kilka dni.

9. Łamacz szyfrów (superprodukcja) – Andrzej Fedorowicz

Posłuchaj w Audioteka Klub

Audiobook o tym jak wyglądają kulisy „Cudu nad Wisłą” i kim byli ludzie, stojący za największym zwycięstwem polskiej armii od 300 lat?

Latem 1920 roku Armia Czerwona nieubłaganie zbliża się do Warszawy i Lwowa. W Biurze Szyfrów na warszawskiej Cytadeli rodzi się wówczas niezwykły plan. Porucznik Jan Kowalewski do rozgrywki z bolszewikami zaprasza najlepszych polskich matematyków z Wacławem Sierpińskim na czele.

Ich przewagą była nie tylko umiejętność łamania skomplikowanych kodów, ale też tworzenia symulacji przyszłych zdarzeń i znajdowania słabych punktów przeciwnika. Plan zdobył wsparcie Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego, jednak kluczowa postać, lwowski matematyk Zygmunt Banaszewicz, przebywał w tym czasie w niewoli u kozaków Budionnego. W misję jego uwolnienia wysłana została jedna z najlepszych agentek polskiego wywiadu, Klementynka Kostakówna.

10. Skóra – Monika Góra

Posłuchaj w Audioteka Klub

Audioreportaż w odcinkach opowiadający prawdziwą historię bezprecedensowej zbrodni w dziejach polskiej i światowej kryminalistyki – brutalnego zabójstwa i oskórowania 23-letniej Katarzyny, studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa. Audioserial jest wynikiem dziennikarskiego śledztwa poszukującego odpowiedzi na pytanie, czy o to brutalne zabójstwo został oskarżony niewinny człowiek? Czy śledczy kryją prawdziwego sprawcę zbrodni?

Inne polecane audiobooki w Audiotece

Audioteka w swoim abonamencie Audioteka Klub ma ponad 20 tysięcy audiobooków, superprodukcji, podcastów, seriali audio, kursów audio, audiobooków dla dzieci oraz audiobooków po angielsku. Najbardziej polecane audiobooki w abonamencie Audioteka to Wiedźmin, Dorwać gangstera, Solaris, Pies Baskerville’ów, Pomnik Cesarzowej Achai, Popiel syn popiołów, Kroniki Jakuba Wędrowycza, W głębi lasu, Kasacja, Niezwyciężony, Mistrz i Małgorzata, My, dzieci z dworca Zoo, Broad Peak niebo i piekło, Nowa Audio Fantastyka i inne.

Aby sprawdzić czy konkretny audiobook jest w Audioteka Klub, należy to zrobić na telefonie w aplikacji. Po wejściu w aplikację klikamy ikonkę Katalog na dole ekranu i następnie u góry ekranu korzystamy z funkcji wyszukiwania i wpisujemy tytuł interesującego nas audiobooka i wybieramy go. Na podstronie audiobooka zobaczymy czy jest on dostępny w subskrypcji Audioteka Klub.

Jak słuchać audiobooków w Audiotece za darmo

Przez 14 dni możemy słuchać audiobooków całkowicie za darmo korzystając z okresu próbnego Audioteka Klub (oferta dla nowych użytkowników). Czekają na nas mega audiobooki, seriale audio, podcasty oraz superprodukcje jak Solaris, Mistrz i Małgorzata, Sierżant Cuff, Narrenturm, Skóra, Pan Lodowego Ogrodu, Pomnik Cesarzowej Achai, Dziewczyna z pociągu i inne.

Oprócz tego, za darmo możemy też posłuchać pierwszych rozdziałów a nawet bardzo obszernych fragmentów ponad 2 godzinnych, prawie wszystkich audiobooków w Audiotece. Audioteka daje nam możliwość przekonania się czy audiobook nas zaciekawi, zanim zdecydujemy się na zakup lub na rejestrację. Darmowych rozdziałów możemy słuchać przez aplikację, na kanale YouTube lub na stronie internetowej.

Zobacz tez jak słuchać za darmo innych audiobooków we wpisie 7 najlepszych audiobooków fantasy za darmo.

Co to jest Audioteka Plus i Audioteka Klub

Audioteka Plus i Audioteka Klub to dwie różne subskrypcje Audioteki.

Audioteka Klub kupujemy miesięczny dostęp do pokaźnej kolekcji audiobooków, których możemy słuchać na żądanie. Warto wypróbować darmowy okres próbny przez 14 dni, wystarczy się zarejestrować aby zacząć słuchać. W Audioteka Klub mamy dostęp do ponad 20 tysięcy audiobooków, superprodukcji, podcastów, seriali audio, kursów audio, audiobooków dla dzieci oraz audiobooków po angielsku. Jest to bardzo dobra i zróżnicowana kolekcja audiobooków, jednak wielu nowości lub najgłośniejszych hitów audiobookowych nie znajdziemy w tym abonamencie (choć możemy je dokupić z dużą zniżką). W obecnej chwili cena abonamentu Audioteka Klub zależy od pakietu który wybierzemy. Zapłacimy 29,90 zł miesięcznie za słuchanie bez limitów lub 19,90 zł miesięcznie za 10 godzin słuchania w miesiącu. Audioteka często ma promocje w których jeden lub drugi pakiet można kupić z małą zniżką.

Audioteka Plus płacimy 24,90 zł za jednego audiobooka miesięcznie, którego sami wybieramy. Możemy wybrać spośród nowości i innych hitowych audiobooków pierwszoligowych, które często nie są dostępne w innych promocjach ani w abonamencie Audioteka Klub. W każdej chwili możemy zrezygnować z kontynuacji miesięcznej opłaty ale wszystkie zakupione przez nas audiobooki w Audioteka Plus są nasze na zawsze, nie tracimy do nich dostępu i możemy je ściągnąć jako plik mp3.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *