Fiszki Konwersacje -rozmowki angielskie do sluchania

Najlepsze rozmówki angielskie do słuchania

Rozmówki angielsko-polskie to jeden z najbardziej popularnych sposobów na samodzielną naukę języka angielskiego. W tym wpisie znajdziesz listę najlepszych rozmówek angielskich do słuchania. Pokażę Ci też jak uczyć się angielskiego przy pomocy rozmówek i przejdziemy przez przykłady ćwiczeń.

Zobacz też listę 30 audiobooków po angielsku dla każdego poziomu A1-C2.

Dlaczego rozmówki angielskie do słuchania? 

Rozmówki to nauka angielskiego nastawiona na mówienie i rozumienie w konkretnych sytuacjach. Rozmówki są świetną bazą słówek, wyrażeń i gotowych zdań, dzięki którym poradzisz sobie w tych sytuacjach, jak np. odprawa na lotnisku, zamawianie w restauracji czy zakup biletów. Rozmówki angielsko-polskie najlepiej kupić w formacie nagrań do słuchania lub nagrań do słuchania z towarzyszącym tekstem (albo plik do ściągnięcia albo fizyczna książeczka). Dzięki nagraniom od razu uczymy się poprawnej wymowy angielskich słówek i wyrażeń.

Rozmówki angielsko-polskie dla początkujących

Angielski. Rozmówki w podróży.

Format: plik ebook + plik mp3

Rozmówki angielsko-polskie dla średnio zaawansowanych

Angielski. Konwersacje.

Format: plik mp3

Rozmówki angielsko-polskie dla zaawansowanych

Nauka angielskiego przy pomocy rozmówek angielskich do słuchania

Powtarzaj na głos

Rozmówki podzielone są na sekcje tematyczne. Zacznij od pracy nad 1 sekcją i przejdź przez cały proces zanim rozpoczniesz kolejną sekcję: słuchaj i powtarzaj na głos wszystkie wyrażenia. Aby dobrze zaznajomić się z materiałem danej sekcji odsłuchaj 3 razy za każdym razem powtarzając na głos.

Uruchom wyobraźnię. Aktywizuj nowe zwroty

Po trzykrotnym powtórzeniu danej sekcji znamy już nowe zwroty ale musimy dalej pracować nad tym żeby je utrwalić. Osoby uczące się języków obcych często rozumieją więcej niż są w stanie powiedzieć. Mają w swoich zasobach więcej słów i zwrotów, które znają w sposób pasywny czyli rozpoznają i rozumieją je ale podczas mówienia nie są w stanie ich użyć.

Aby poszerzać zasób słów aktywnych możemy wykonywać ćwiczenia aktywizujące. Jednym takim ćwiczeniem jest wymyślenie i odegranie sytuacji, w której rozmawiamy z kimś na dany temat. Nasze zadanie polega na tym aby odegrać na głos naszą rolę i świadomie użyć wszystkich zwrotów nad którymi pracujemy.

Załóżmy, że utrwalamy zwroty związane z zamawianiem w restauracji. Ćwiczenie powinno wyglądać w następujący sposób:

  • Wypisujemy od myślników zwroty, które chcemy aktywizować lub posługujemy się książeczką jeśli nasze rozmówki mają też format tekstowy.
  • Wyobrażamy sobie restaurację, kelnera i dania, które chcemy zamówić dla nas i towarzyszących nam osób.
  • Odgrywamy na głos całą rozmowę, używając wszystkich zwrotów, które chcemy zaktywizować.

Ćwicz z partnerem online

Po opanowaniu kilku sekcji rozmówek angielskich czas na wypróbowanie Twoich umiejętności w prawdziwej rozmowie. Możesz użyć w tym celu aplikacji jak np. Tandem gdzie znajdziesz partnerów z całego świata do rozmów online i ćwiczenia umiejętności językowych. Wyznacz sobie cel aby przynajmniej 2 razy w tygodniu ćwiczyć rozmawianie z partnerem językowym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *