TOP 10 audiobooków po angielsku dla średniozawansowanych – poziom B2

Przed wami lista 10 najlepszych audiobooków po angielsku dla poziomu B2. Lista zawiera bestsellery światowej literatury, opracowane w wersji do nauki angielskiego, odpowiednie dla osób średniozaawansowanych. Każdy audiobook po zakupie jest dostępny do ściągnięcia na telefon i inne urządzenia gdzie będzie wygodnie nam słuchać.

TOP 10 najlepszych audiobooków po angielsku poziom B2 (średniozaawansowany)

  1. The Great Gatsby. Wielki Gatsby

Długość audiobooka: 5 godz. 2 min.

Akcja powieści toczy się w latach 20ch XXgo wieku w epoce jazzu, prohibicji i gangsterów. Wkraczamy w świat alkoholu, przyjęć i blichtru, w którym spotykamy Jaya Gatsby – zamożnego i intrygującego mężczyznę, który skrywa pewną tajemnicę.  

  1. Frankenstein

Długość audiobooka: 9 godz

Wycieńczony rozbitek dociera do statku angielskiego żeglarza. Po odzyskaniu sił, opowiada o najstraszniejszym dziele swego życia – próbie rozwikłania zagadki życia i śmierci i o eksperymencie stworzenia w laboratorium idealnej istoty ludzkiej, która staje się potworem. 

  1. Little Women. Małe kobietki.

Długość audiobooka: 21 godz. 25 min.

Klimatyczna i urocza powieść, której akcja toczy się w Ameryce podczas wojny secesyjnej. Historia czterech sióstr: Meg, Jo, Beth i Amy, które starają się, jak tylko mogą, urozmaicać sobie bardzo skromne życie, a swym optymizmem i entuzjazmem zarażają wszystkich dookoła, podczas gdy ich ojciec bierze udział w wojnie. 

  1. Fanny Hill Memoirs of a Woman of Pleasure. Wspomnienia kurtyzany.

Długość audiobooka: 9 godz. 27 min.

Powieść toczy się w  osiemnastowiecznym Londynie. Fanny Hill opowiada o domach schadzek, gdzie dzieją się zarówno czułe sceny miłosne, jak i sekretne intrygi, czy bardziej wyuzdane akty rozkoszy. Wszystko to opisane jest z finezją i z uwzględnieniem soczystego szczegółu. Bohaterka z sieroty o naturalnej urodzie, staje się wyrafinowaną kurtyzaną, opływającą w dostatki.

  1. The Picture of Dorian Gray. Portret Doriana Graya. 

Długość audiobooka: 7 godz. 38 min.

Dorian Gray, młody mężczyzna o niezwyklej urodzie, pozuje do portretu malarzowi Bazylemu Hallwardowi. Kiedy Dorian ogląda swój portret, wypowiada pochopne życzenie, że oddałby wszystko, aby zachować młodość i urodę…

  1. The Time Machine. Wehikuł czasu.

Długość audiobooka:3 godz. 20 min.

Książka opowiada historię młodego naukowca, którego marzeniem jest podróżowanie w czasie. Jest on blisko spełnienia swego marzenia kiedy udaje mu się skonstruować maszynę do podróży w czasie i przenieść się o tysiące lat w przyszłość. Czy zastanie tam to czego się spodziewał? 

  1. The Adventures of Sherlock Holmes (Part 1). Przygody Sherlocka Holmesa (Część 1).

Długość audiobooka:5 godz. 56 min.

Sherlock Holmes, genialny detektyw rozwiązuje zagadki kryminalne. W ściganiu przestępców pomaga mu doktor Watson oraz umiejętność dedukcji. 

  1. The Adventures of Sherlock Holmes (Part 2). Przygody Sherlocka Holmesa (Część 2).

Długość audiobooka:6 godz. 2 min.

Kolejne zagadki kryminalne rozwiązywane przez genialnego Sherlocka Holmesa i doktora Watsona.

  1. The Secret Garden. Tajemniczy ogród.

Długość audiobooka:9 godz. 32 min.

Mary jest sierotą która po śmierci rodziców przeprowadza się do domu wuja, gdzie czuje się osamotniona. Sytuacja diametralnie się zmienia gdy Mary odnajduje wejście do tajemniczego ogrodu, który staje się jej drugim domem. 

  1. The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde. Doktor Jekyll i Pan Hyde. 

Długość audiobooka:3 godz. 3 min.

Doktor Henry Jekyll – londyński lekarz pracuje nad wynalezieniem eliksiru radykalnie zmieniającego osobowość. Eksperymenty przeprowadza na własnej osobie i udaje mu się oddzielić dwie osobowości – pod wpływem substancji doktor Jekyll zamienia się nocą w Pana Hyde’a, który jest przeciwieństwem doktora i wcieleniem zła. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *