audiobooki agatha christie

Audiobooki Agathy Christie – najlepsze powieści i kolejność

Agatha Christie to najlepiej sprzedająca się autorka kryminałów w historii.  Mistrzyni kryminału stworzyła kultowe postacie Herkulesa Poirot i panny Marple a ponad 4 miliardy egzemplarzy jej powieści trafiło do rąk czytelników na całym świecie.

Dziś przyjrzymy się polskim audiobookom na kanwie jej popularnych powieści. I mam dla Ciebie bardzo dobra wiadomość, ponieważ te audiobooki są naprawdę dobrze przeczytane przez świetne głosy jak Danuta Stenka, Krzysztof Gosztyła i Roch Siemianowski. Wow!

Audiobooków jest sporo bo ponad 30 więc najpierw polecę 10 najlepszych klasyków a następnie przedstawię całą listę wszystkich audiobooków Agathy Christie w kolejności.

Jeśli lubisz audiobooki kryminalne to polecam też nasz ranking najlepszych audiobooków kryminałów

TOP10 audiobooków Agathy Christie

Na początek polecam zapoznać się z klasykami – najpopularniejszymi powieściami Agathy Christie.

1. I nie było już nikogo

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Długość nagrania: 6 godzin 55 minut

Czyta: Danuta Stenka

„I nie było już nikogo” to klasyk i obowiązkowy audiobook dla fanów Agathy Christie.

Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona jest w ich pokojach.

2. Morderstwo w Orient Expressie

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Długość nagrania: 7 godzin 33 minuty

Czyta: Danuta Stenka

Herkules Poirot po rozwiązaniu sprawy kryminalnej w Azji wraca do Europy. Pociąg Orient Express, którym podróżuje, grzęźnie w zaspie śnieżnej. W nocy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jeden z pasażerów. Detektyw Poirot rozpoczyna dochodzenie, a jego podróż zamienia się w śledztwo.

Fakty wskazują, że zabójca zajmuje przedział w tym samym wagonie… Każdy pasażer jest podejrzany.

3. Morderstwo na plebanii

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Długość nagrania: 8 godzin 24 minuty

Czyta: Krzysztof Gosztyła

Morderstwo na plebanii można wysłuchać za darmo w ramach okresu próbnego w Audioteka Klub – pakiet Optymalny 14 dni.

Pierwsza powieść Agathy Christie z panną Marple.

Nikt z mieszkańców miasteczka nie darzył szczególną sympatią pułkownika Protheroe. Jednak gdy proboszcz miejscowej parafii odkrywa jego zwłoki na plebanii, wszyscy pozostają w szoku. Do zabójstwa przyznają się dwie osoby, których zeznania się wykluczają.

Do akcji wkracza przenikliwa i nieco wścibska Jane Marple. Jej śledztwo odkryje niejedną tajemnicę, skrzętnie skrywaną przez mieszkańców.

4. Zabójstwo Rogera Ackroyda 

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Długość nagrania: 8 godzin 49 minut

Czyta: Krzysztof Gosztyła

Zabójstwo Rogera Ackroyda można wysłuchać za darmo w ramach okresu próbnego w Audioteka Klub – pakiet Optymalny 14 dni.

Jedna z pierwszych powieści o Herkulesie Poirot. Książka po swojej premierze w 1926 roku wywołała kontrowersje. Agatha Christie za nieszablonowe rozwiązanie zagadki została usunięta ze zrzeszenia autorów powieści detektywistycznych. Książka zdobyła jednak dużą popularność wzbudzając zainteresowanie powieściami o detektywie Poirot.

Wiejski lekarz, James Sheppard stwierdza zgon pani Ferrars, która według plotek zabiła wcześniej swojego męża. Okazuje się, że przed śmiercią kobieta była szantażowana. Za to odkrycie tytułowy Roger Ackroyd zapłaci własnym życiem. Detektyw Poirot wraz z Sheppardem tropią mordercę. Finał śledztwa zaskoczy nawet bardzo uważnych czytelników.

5. Śmierć na Nilu  

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Długość nagrania: 10 godzin 16 minut

Czyta: Krzysztof Gosztyła

Poirot podróżuje ekskluzywnym wycieczkowym statkiem po Nilu. Wśród pasażerów uwagę przykuwa para nowożeńców: Linnet i Simon Doyle. Spokój pary zakłóca jednak Jacqueline de Bellefort, była narzeczona Doyle’a. Kobieta nie może pogodzić się z faktem, że zamiast niej mężczyzna wybrał młodą milionerkę. W napadzie złości i pod wpływem alkoholu boleśnie rani Simona. Tej samej nocy na statku dochodzi do brutalnego morderstwa. Wyjaśnienia sprawy podejmuje się niezrównany detektyw Herkules Poirot.

6. A.B.C

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Długość nagrania: 7 godzin 18 minut

Czyta: Danuta Stenka

Seryjny morderca zabija w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery „”A””, „”B”” i „”C””

Umyka wymiarowi sprawiedliwości, mimo że przed każdą zbrodnią wysyła list z informacją, gdzie i kiedy należy szukać następnej ofiary. W listach podpisuje się „”A.B.C.””.

Czyżby zabójca cierpiał na kompleks alfabetyczny? Poirot czuje, że za tym pozornym szaleństwem musi skrywać się umysł przebiegły i metodyczny, a zostawiane wskazówki mają sprowadzić policję na błędny trop.

7. Noc w bibliotece

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Długość nagrania: 6 godzin 16 minut

Czyta: Krzysztof Gosztyła

Zwłoki młodej dziewczyny znaleziono w rezydencji państwa Bantrych. Nikt nie rozpoznaje ofiary, nie wiadomo skąd ona pochodzi i jak znalazła się na miejscu zbrodni.

Pani Bantry postanawia dowieść prawdy. O pomoc prosi swoją przyjaciółkę, znaną z detektywistycznych zamiłowań, Jane Marple. Zabitą ofiarą okazuje się tancerka z hotelu Majestic. Czas przyjrzeć się hotelowym gościom i ich rodzinnym sekretom… Być może to właśnie wśród nich znajduje się zabójca dziewczyny?

8. Dom zbrodni 

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Długość nagrania: 6 godzin 29 minut

Czyta: Krzysztof Gosztyła

„Dom zbrodni” to jedna z najbardziej zawiłych intryg stworzonych przez Agathę Christie. Jej nieoczekiwany finał nie tylko zaskakuje czytelnika, ale i wywołuje niepokojącą refleksję nad źródłem zła.

Niespodziewanie umiera nestor rodu Leonidesów, stary Arystydes. Okazuje się, że został otruty. Podejrzenia padają na Brendę, młodą wdowę po Arystydesie. Czy rozwiązanie tajemniczej śmierci może być tak proste? Sprawy komplikują się, gdy dochodzi do serii nieudanych prób zabójstwa wnuczki zmarłego. Atmosfera w domu gęstnieje. Nikt nie czuje się bezpieczny, każdy może być mordercą.

9. Tajemnica Sittaford

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Długość nagrania: 7 godzin 53 minuty

Czyta: Krzysztof Gosztyła

Mroźna zima daje się we znaki mieszkańcom Sittaford. Przez śnieżycę okolica zostaje odcięta od świata. By zabić czas, mieszkańcy postanawiają zabawić się we wspólne wywoływanie duchów. Dobry nastrój pryska, gdy podczas seansu przywołany duch obwieszcza morderstwo Trevelyana, kapitana z pobliskiego miasteczka.

Obecny przy stoliku major Burnaby, przyjaciel rzekomej ofiary, odkrywa, że Trevelyan rzeczywiście nie żyje, a o zabójstwo oskarżony został jego krewny. Narzeczona podejrzanego nie wierzy w oskarżenia i rozpoczyna własne śledztwo. Jego finał zaskoczy wszystkich.

10. Dwanaście prac Herkulesa

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Długość nagrania: 10 godzin 52 minuty

Czyta: Krzysztof Gosztyła

„Dwanaście prac Herkulesa” to zbiór opowiadań inspirowany grecką mitologią.

Herkules Poirot wielkimi krokami zbliża się do zakończenia kariery. Pożegnanie ze światem kryminalnych zagadek zapowiada się spektakularnie. Detektyw, zafascynowany historią swojego mitycznego imiennika, podejmuje się rozwikłania 12 spraw nawiązujących do słynnych prac Herkulesa.

Stajnie Augiasza, Pas Hipolity czy wreszcie Pojmanie Cerbera stanowią wyzwania, którym sprostać może tylko prawdziwy heros. Jak poradzi sobie z nimi detektyw Poirot?

Wszystkie audiobooki Agathy Christie

W tej chwili mamy możliwość posłuchać ponad 30 audiobooków Agathy Christie, które były wydawane w różnych latach przez różne wydawnictwa. Lista ta ciągle rośnie.

Audiobooki te czytają tak świetni aktorzy jak Danuta Stenka, Krzysztof Gosztyła i Roch Siemianowski. Najwięcej mamy audiobooków czytanych przez Krzysztofa Gosztyłę – aż 20 audiobooków.

Nie mamy niestety całej serii kryminałów Agathy Christie czytanej przez jeden głos jak w przypadku innej serii klasycznych kryminałów audiobooków o Sherlocku Holmesie, która została wydana w spójnej interpretacji tego samego lektora. Niestety nie mamy też jeszcze żadnego słuchowiska superprodukcji na podstawie powieści Agathy Christie. Jednak ci trzej lektorzy, którzy czytają poszczególne audiobooki są świetni.

Audiobooki w wykonaniu Danuty Stenki

I nie było już nikogo

Morderstwo w Orient Expressie

A.B.C

Morderstwo w zaułku

Zagadka Błękitnego Ekspresu

Audiobooki w wykonaniu Krzysztofa Gosztyły

Tajemnicza historia w Styles

Morderstwo na polu golfowym

Zabójstwo Rogera Ackroyda

Wielka czwórka

Śmierć na Nilu

Rendez-vous ze śmiercią

Morderstwo w Boże Narodzenie

Dwanaście prac Herkulesa

Po pogrzebie

Słonie mają dobrą pamięć

Próba niewinności

Tajemnica Bladego Konia

Tajemnica Sittaford

Dom zbrodni

Karaibska tajemnica

Noc w bibliotece

Morderstwo na plebanii

Tajemniczy przeciwnik

Strzały w Stonygates

4.50 z Paddington

Audiobooki w wykonaniu Rocha Siemianowskiego

Tragedia w trzech aktach

Tajemnica rezydencji Chimneys

Entliczek pentliczek

Duchy w Wenecji

Tajemnica lorda Listerdale’a

Zło czai się wszędzie

Zatrute pióro

Najlepsze audiobooki z Herkulesem Poirot

Najbardziej lubianym bohaterem powieści kryminalnych Agathy Christie jest Herkules Poirot. Seria kryminalna z Herkulesem Poirot liczy ponad 40 tytułów i nie wszystkie zostały zrealizowane jako audiobooki. Jednak wsród nagranych audiobooków znajdziemy wiele z tych najpopularniejszych historii o śledztwach Herkulesa. Wśród nich te najlepsze, które polecam to:

A.B.C – czyta Danuta Stenka

Morderstwo w Orient Expressie – czyta Danuta Stenka

Zabójstwo Rogera Ackroyda – czyta Krzysztof Gosztyła

Śmierć na Nilu – czyta Krzysztof Gosztyła

Tajemnicza historia w Styles – czyta Krzysztof Gosztyła

Morderstwo w Boże Narodzenie – czyta Krzysztof Gosztyła

Entliczek pentliczek – czyta Roch Siemianowski

Dwanaście prac Herkulesa – czyta Krzysztof Gosztyła

Audiobooki kryminalne z Herkulesem Poirot w kolejności

W chwili obecnej możemy posłuchać 18 całych audiobooków o Herkulesie Poirot. Jeśli zależy nam aby posłuchać całej serii w kolejności to skorzystajmy z poniższej listy audiobooków. Powieści i zbiory opowiadań są na niej uporządkowane według daty publikacji od pierwszej powieści do ostatnich nagranych historii o Herkulesie.

Tajemnicza historia w Styles

Morderstwo na polu golfowym

Zabójstwo Rogera Ackroyda

Wielka czwórka

Zagadka Błękitnego Ekspresu

Morderstwo w Orient Expressie

Tragedia w trzech aktach

A.B.C

Morderstwo w zaułku

Śmierć na Nilu

Rendez-vous ze śmiercią

Morderstwo w Boże Narodzenie

Zło czai się wszędzie

Dwanaście prac Herkulesa

Po pogrzebie

Entliczek pentliczek

Duchy w Wenecji

Słonie mają dobrą pamięć

Audiobooki kryminalne z panną Marple

Inną lubianą bohaterka powieści kryminalnych Agathy Christie jest sprytna i nieco wścibska starsza pani Jane Marple. Panna Marple rozwiązuje sprawy tajemniczych zniknięć i morderstw jako detektyw-amator i jest w tym na tyle dobra, że staje się to jej zajęciem. Te pięć audiobooków opowiada o sprawach rozwiązywanych przez pannę Marple.

Karaibska tajemnica

Noc w bibliotece

Morderstwo na plebanii

Strzały w Stonygates

4.50 z Paddington

Audiobooki Agathy Christie za darmo krok po kroku

Większości audiobooków Agathy Christie możemy posłuchać za darmo korzystając z okresu próbnego na abonament Audioteka Klub Optymalny.

Platformy z audiobookami mają tzw. okres próbny dla nowych klientów. Jest to standardowa praktyka, w ramach której możemy wypróbować ofertę bez żadnych kosztów z naszej strony. Przykładowo Audioteka Klub daje nam 14 dni, podczas których możemy posłuchać całych audiobooków za darmo i przetestować ich aplikację. Rozpoczęcie słuchania jest szybkie i łatwe, cała operacja zajmie nam 5 minut.

Aby uzyskać dostęp do okresu próbnego należy kliknąć w ten link, następnie odnaleźć i kliknąć baner bezpłatnego okresu próbnego, wybrać ofertę Optymalny i utworzyć konto podając dane i ustawiając płatność. Jednak przez 14 dni żadna płatność nie zostanie pobrana, ponieważ korzystamy z bezpłatnego okresu próbnego.

Następnie wybieramy audiobooki Agathy Christie do słuchania z oferty np. Zabójstwo Rogera Acroyda, Tajemnicza historia w Styles, Morderstwo na polu golfowym, Noc w bibliotece, Dom zbrodni. Jeśli wybrany audiobook nie przypadnie nam do gustu, to bez problemu możemy wybrać kolejny, ponieważ w ramach okresu próbnego słuchamy bezpłatnie i bez limitów przez 14 dni.

Audiobooków kryminalnych Agathy Christie posłuchamy za darmo w profesjonalnych nagraniach i w pełnych wersjach po polsku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *