audiobooki o stresie lęku nerwicy mętliku zdrowiu psychicznym

TOP 10 audiobooków o zdrowiu psychicznym: mętlik, nerwica, stres i lęk

Odkryj audiobooki, dzięki którym dowiesz się o tym czym są i o sposobach radzenia sobie ze stresem, mętlikiem, nerwicą i lękiem. Dawka wiedzy o tym jak działa stres i lęk, jakie objawy i zjawiska im towarzyszą i jaką postawę przyjąć gdy dotykają nas lub naszych bliskich. Posłuchaj tych historii i zaczerpnij dla siebie kawałek mądrości od inspirujących autorów, lekarzy, psychologów i terapeutów.

Zobacz też nasza listę najlepszych audiobooków psychologicznych.

1. Kiedy ciało mówi nie

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Opierając się na dogłębnych badaniach naukowych, doktor Gabor Maté udziela odpowiedzi na pytania dotyczące połączenia umysł–ciało. Stres i emocje odgrywają rolę w występowaniu powszechnych chorób takich jak zapalenie stawów, nowotwory, cukrzyca, choroby serca, zespół jelita drażliwego czy stwardnienie rozsiane.

Na podstawie dziesiątek studiów przypadków i historii takich osób jak Ronald Reagan (alzheimer) czy Lance Armstrong (rak jąder) Gabor Maté ujawnia Siedem zasad zdrowienia, czyli reguł pomagających uchronić się przed ukrytym stresem.

2. Jak żyć z lękiem. Poradnik doktora Nerwicy

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Ok. 25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych potocznie zwanych nerwicą. Ich objawy są ciężkie i bardzo dokuczliwe, to m.in nagłe napady lęku połączone z kołataniem serca, uczuciem duszności, zawrotami głowy, drżeniem rąk czy drętwieniem kończyn.

Nie wiem, co jest gorsze w zaburzeniach lękowych – paraliżujący lęk często odbierający chęć do życia czy przeświadczenie, że tak już będzie zawsze i nic się nie zmieni? Poradnik Marcina Matycha rozbraja to przekonanie na wiele sposobów.

3. Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Jesteś cudem to zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by zmienić coś na lepsze. To 50 felietonów, które obudzą w czytelniku natchnienie. Choć każdy z nich to zupełnie inna historia, zebrane razem tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze – małych cudów.

4. Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Stefanie Stahl, najsłynniejsza niemiecka psychoterapeutka, autorka bestselerowych książek „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” i „Kochaj najlepiej, jak potrafisz”, jest pewna, że niska samoocena to nie dożywotni wyrok. Opisując sytuacje z życia wzięte, pozwala zrozumieć powielane latami zachowania i schematy, daje również receptę na to, jak myśleć o sobie dobrze.

5. 12 życiowych zasad: antidotum na chaos

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak należy żyć we współczesnym świecie? Jakie powinny być Twoje priorytety? Odpowiedzi na te pytania daje Jordan B. Peterson. W humorystyczny, zaskakujący, ale i niezwykle pouczający sposób wyjaśni Ci on jak wybrać swoją życiową ścieżkę i jakimi regułami się kierować. Autor porusza w niej wiele tematów, które z pewnością są bliskie także i Tobie, jak dyscyplina życiowa, wolność jednostki czy skłonność do podejmowania ryzyka, ale i ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny. Sprawdź, jak ceniony psycholog rozprawił się ze współczesnymi, wytartymi frazesami dotyczącymi nauki, wiary i ludzkiej natury.

6. 101 lekcji, które zmienią twój sposób myślenia

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Brianna Wiest odkrywa przed czytelnikami szkodliwe wzorce myślowe i wskazuje, jak je zmienić.
Zaznacza, że nie warto czekać, aż inny wszechświat zderzy się z naszym i zmieni to, czego sami nie potrafimy zmienić.

Nawyki kształtują twoje samopoczucie, a ono jest filtrem, przez który doświadczasz swojego życia.

7. Jak przestać się martwić i zacząć żyć

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Życie nie musi być pełne niepokoju i napięć, które spędzają sen z powiek, pozbawiając szczęśliwych chwil i odbierając siły. Zacznij działać. Zmień myślenie na lepsze. Z narzekacza stań się konstruktorem. Okazuje się, że martwienie to taki sam nałóg, jak np. palenie papierosów. Jego ofiarą może paść każdy z nas.

Carnegie w audiobooku udziela wielu praktycznych rad, m.in. jak pozbyć się obaw i lęków czy przyjmować krytykę i wyciągać z niej wnioski.

8. Szczęście. Jak żyć bez presji i dbać o swój dobrostan

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Poznaj praktyki dzięki którym możemy pokonać przeszkody, które powstrzymują nas od pełnego, sensownego i satysfakcjonującego życia.
Niepokój, stres i smutek nie znikną natychmiast, ale ta książka sprawi, że w twoim życiu zagości spokój oraz głębsza, prawdziwsza i trwalsza radość z życia.

9. Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

To książka o drodze do wolności, swobody, samoświadomości, a także o walce z własnymi demonami.

To książka o wspomnieniach i emocjach. O bólu, prawdzie i sile, ale też o radości, szczęściu i szczerym zachwycie życiem.

To książka o tym, jak BYĆ TAK NAPRAWDĘ.

10. Jak myśleć o sobie lepiej

POSŁUCHAJ W AUDIOTECE

Nie akceptuj życia, które nie daje ci szczęścia. Gdy pozbywamy się tego, co dla nas niedobre, tworzymy nową przestrzeń do odkrywania, co nam służy. „Akceptowanie swoich uczuć” brzmi jak coś wielkiego, ale oznacza jedno: pozwolenie sobie na to, aby je odczuwać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *