audiobook na prezent

Gdzie kupić audiobooka na prezent?

Każde święta Bożego Narodzenia, urodziny, dzień kobiet, dzień chłopaka, dzień dziecka czy światowy dzień książki (23 kwietnia) to świetna okazja, aby podarować bliskiej osobie audiobooka! Jak tego dokonać?

W tym wpisie pokażemy jak kupić audiobooka na prezent, niezależnie czy chcesz kupić jednego konkretnego audiobooka do ściągniącia na telefon, kilkumiesięczny dostęp do abonamentu z audiobookami za pomocą aplikacji na telefon, czy też audiobooka w formacie CD.

Na szczęście jest kilku dystrybutorów, którzy proponują zakup abonamentu lub audiobooka na prezent. Dzięki nim zakup prezentu potrwa tylko chwilę, a obdarowany jeszcze w tym samym dniu, po zaledwie kilku kliknięciach, może rozpocząć słuchanie na swoim urządzeniu: smartfonie, tablecie czy laptopie.

Spis treści

Jak wybrać kartę podarunkową na abonament lub audiobooka na prezent?

Przed zakupem należy pomyśleć o formacie – czy nasza bliska osoba chce słuchać cyfrowo czy na CD. Wiekszości osób wygodniej będzie słuchać cyfrowo – za pomocą aplikacji w smartfonie, lub ewentualnie komputera. 

Audiobooka w formie CD można oczywiście kupić na prezent w księgarniach czy nawet supermarketach, nie ma tu żadnej niespodzianki. Z pewnością będzie to dobre rozwiązanie, gdy osoba, której chcemy podarować audiobooka dużo jeździ autem wyposażonym tylko w odtwarzacz CD, lub babcia czy dziadek nie obsługują smartfona ale mają domowy odtwarzacz muzyki CD lub komputer z odtwarzaczem CD. Jednak na tym zalety audiobooka na płycie CD się kończą, a standardem jest zakup audiobooka w formie cyfrowej, do łatwego ściągnięcia na telefon.

Najlepszy prezent – abonament czy jeden audiobook?

Prawie każda platforma cyfrowa z audiobookami ma taką opcję, jednak znacznie się one od siebie różnią zarówno ofertą katalogu audiobooków jak i ceną. 

Szczegóły każdej platformy znajdziesz w dalszej części tego artykułu, a teraz skupimy sie na 4 najczęstszych przypadkach.

1. Prezent dla fana literatury ale newbie audiobooków – wybierz BookBeat

Jeśli osoba, której chcesz podarować audiobooka w prezencie dopiero zaczyna z audiobookami ale ogólnie bardzo interesuje się literaturą z różnych gatunków i dużo czyta wówczas dostęp do abonamentu z dużym katalogiem może być dobrą opcją, ponieważ da jej możliwość przesłuchania wielu audiobooków. Dodatkowo niektóre abonamenty na audiobooki dają też dostęp do ebooków. Bardzo dobrą opcją jest karta prezentowa na abonament BookBeat za 29,99 zł. 

2. Prezent dla audiobookowego wyjadacza – wybierz Audiotekę

Jeśli osoba, dla której chcesz kupić audiobooka w prezencie już jest fanem audiobooków i dużo ich słucha wówczas dobrą opcją może być karta w Audiotece na jeden dowolny audiobook za 39 zł. Taką kartę osoba ta może wykorzystać na zakup audiobooka premium np. jakiegos hitu superprodukcji Audioteki, które zazwyczaj są drogie i których nie ma w innych abonamentach. 

3. Polowanie na konkretny audiobook lub gatunek literacki – wybierz Virtualo

Jeśli wiesz, że bliska Ci osoba chce jeden konkretny audiobook, lub interesuje się konkretnym gatunkiem to sprawdź Virtualo, gdzie można kupić każdego dowolnego audiobooka na prezent i są częste promocje. 22-32 zł to ceny, w których można tam kupić naprawdę fajne audiobooki.

4. Prezent dla całej rodziny – wybierz Legimi

Legimi ma karty podarunkowe na abonamenty audiobookowe, które będą fajne nie tyle dla jednej osoby co dla całej rodziny, gdyż mają opcję słuchania i czytania na kilku urządzeniach. Dodatkowo Legimi ma też pokaźny katalog ebooków. Najtańszy taki pakiet to koszt 49,90 zł.

Audiobook na prezent – 7 sposobów jak kupić

Audioteka – audiobook na prezent

karta podarunkowa Audioteka audiobook na prezent

W Audiotece mamy wybór spośród 5ciu różnych kart podarunkowych, każda w innej cenie: zakup jednego, trzech lub pięciu audiobooków albo alternatywnie dostęp do programu Audioteka Klub na 3 lub 6 miesięcy. Obdarowany sam wybierze sobie konkretne audiobooki, których chce słuchać – minimalizujemy więc szanse na nietrafiony zakup, jeśli chcemy komuś zrobić niespodziankę tym prezentem.

Najtańszą opcją jest zakup karty upominkowej na jednego audiobooka w cenie 39 zł. 

Karta podarunkowa Audioteki na 1, 3 lub 5 audiobooków

Tutaj sprawa jest jasna, kupujemy kartę i obdarowany sam wybiera sobie audiobooka lub audiobooki które chce, niezależnie od ich aktualnej ceny w Audiotece. Słucha ich przez aplikację Audioteki i nie traci dostępu – ten audiobook jest jego za zawsze. W tej ofercie dostępne do wyboru są nowości i audiobookowe hity superprodukcje, które zwykle są dosyć drogie.

Dla kogo taki prezent?

Dla osób, które chcą posłuchać pierwszoligowego audiobooka lub superprodukcji Audioteki. Dla osób, które chcemy zachęcić do wypróbowania audiobooków lub słuchowisk i chcemy im polecić coś na prawdę hitowego.

Karta podarunkowa Audioteka Klub 3 lub 6 miesięcy

Jesli kupimy kartę podarunkową, która daje dostęp do Audioteka Klub, obdarowany bedzie mógł wybierać sposród blisko 20 tysięcy audiobooków i wysłuchać wielu podczas trwania okresu karty podarunkowej czyli 3 lub 6 miesięcy. W tym czasie można ze spokojem wysłuchać 10-30 audiobooków, jednak po zakończeniu okresu trwania dostępu, obdarowany traci dostęp i nie może już słuchać żadnych audiobooków.

Jest to duży katalog, jednak nie wszystkie topowe audiobooki są w nim dostępne. Jeśli obdarowujesz kogoś kto zaczyna z audiobookami i nie przeczytał jeszcze ich wielu to moze to być dobra opcja, jednak dla starych wyjadaczy lepszą opcją może być karta upominkowa na pojedyńcze audiobooki. 

Dla kogo taki prezent?

Dla osób, które chcą iść w ilość i bardzo dużo słuchać przez 3 lub 6 miesiecy.

BookBeat – najtańszy abonament audiobooków na prezent

karty prezentowe BookBeat

BookBeat ma kartę prezentową w dwóch opcjach. Obie dotyczą czasowego dostępu do abonamentu – możemy wybrać dostęp limitowany do 20 godzin w miesiącu lub 100 godzin w miesiącu. Oferta BookBeat zawiera oprócz audiobooków także dostęp do ebooków oraz gigantyczny katalog audiobooków i ebooków w języku angielskim i wielu innych językach. 

Najtańsza opcja to 19,90 zł za 20 godzin słuchania w jeden miesiąc.

Jak w przypadku innych platform z audiobookami, słuchanie odbywa się przez aplikację. Słuchanie audiobooków kończy się wraz z wykorzystaniem limitu godzin lub upływem okresu, na który wykupiona została karta podarunkowa.

Dla kogo taki prezent?

Dla fanów literatury, którym zamiast książki chcemy podarować abonament, w którym będą mogli słuchać audiobooków i czytać ebooki po polsku i w innych językach.

Storytel – abonament audiobooków na prezent

karta podarunkowa Storytel

Storytel ma karty podarunkowe na swój abonament. Możemy kupić komuś dostęp do oferty abonamentowej Unlimited na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. 

Najtańsza opcja to 1 miesiąc za 39,90 zł.

W ramach tej karty obdarowany ma dostęp do całego katalogu Storytel, w którym oprócz polskich audiobooków i słuchowisk, jest tez duża baza audiobooków po angielsku. Oprócz audiobooków jest też tam dostęp do ogromnej bazy ebooków po polsku i angielsku. Storytel ma w ofercie mniej polskich audiobooków i słuchowisk niż Audioteka, lecz ma też swoje oryginalne produkcje, których nie można posłuchać nigdzie indziej.

Audiobooków słucha się w aplikacji na telefon, nasz obdarowany bliski sam wybiera sobie czego chce słuchać. Po upływie okresu ważności karty obdarowany traci dostęp do wszystkich audiobooków i ebooków.

Dla kogo taki prezent?

Dla każdego! To rozwiązanie będzie dobre w sytuacji, gdy chcemy naszego bliskiego zachęcić do wypróbowania audiobooków przez miesiąc. Jeżeli wybrana pozycja nie spodoba się, to może on bez żalu odstawić ją i zacząć inną. Może też spróbować słuchania po angielsku, czy nawet pouczyć się języków za pomocą kursów do słuchania, które też są w ofercie. A jeżeli już wcześniej próbował audiobooków i nie przekonał się do nich, to może zaiskrzy przy słuchaniu nowoczesnych słuchowisk, których kilka Storytel ma w ofercie?

Karta podarunkowa Storytel będzie też dobra dla amatorów audiobooków, którzy jeszcze nie korzystali ze Storytel, ponieważ ta platforma produkuje swoje audiobooki i oryginalne słuchowiska, których nie ma w innych aplikacjach.

Legimi – abonament audiobooków na prezent dla rodziny

karty podarunkowe na audiobooki Legimi

W Legimi mamy 4 opcje karty podarunkowej z audiobookami. Jest to nieograniczony dostęp do całego katalogu Legimi czyli audiobooków oraz e booków na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. Po upływie okresu abonamentu, osoba obdarowana traci dostęp do katagolu.

Najtańsza karta podarunkowa kosztuje 49,99 zł za miesiąc dostepu dla całej rodziny. 

Audiobookow słuchamy w aplikacji, ktorą możemy pobrać na 4 różne urządzenia. Dzieki temu z tej karty podarunkowej mogą skorzystać 2-3 osoby. 

Dla kogo taki prezent?

Jest to jedna z droższych kart upominkowych z abonamentem, dlatego ma sens tylko jeśli bierzemy pod uwagę innych członków rodziny osoby, której chcemy sprawić prezent.

Empik Go – abonament audiobooków dla rodziny

Empik Go również oferuje zakup abonamentu z audiobookami na prezent. W swojej ofercie ma karty upominkowe okres 3, 6 lub 12 miesięcy.

Najtańsza karta podarunkowa kosztuje 134,97 zł za 3 miesięczny dostęp do katalogu Empik Go.

Abonament Empik Go oprócz audiobooków i swoich oryginalnych seriali i słuchowisk zawiera też dostęp do ogromnej bazy ebooków. Audiobooki mogą być odtwarzane przez aplikację Empik Go na dwóch urządzeniach równocześnie, więc może to być karta która obdarowuje rodzinę. Po zakończeniu okresu ważności karty podarunkowej obdarowany traci dostęp do katalogu.

Dla kogo taki prezent?

Jest to najwyższy cenowo punkt wejścia w abonament audiobooków na prezent, nie ma opcji jednego miesiąca tylko od razu trzy. Nie jest to też do końca piękna opcja prezentu dla rodziny bo pozwala słuchać audiobooków tylko na 2ch urzadzęniach a Legimi na 4. Empik Go ma najsłabszą ofertę audiobooka na prezent.

Virtualo – konkretny audiobook na prezent

kup audiobooka na prezent w Virtualo

Virtualo ma zupelnie inna propozycję. Pozwala na zakup konkretnego audiobooka lub audiobooków na prezent po aktualnej cenie w sklepu. Osoba obdarowana otrzymuje od nas kod i w kilka sekund ściąga audiobooka na swoje urządzenie np smartphone. 

Najtańsza opcja to około 20-32 zł za jeden audiobook w promocji.

Jest to trochę bardziej wymagająca opcja, ponieważ wyboru dokonuje kupujący, czyha więc na niego niebezpieczeństwo kuchy nietrafionego prezentu, ale za to jeśli trafi, to zakupiony prezent nie przepada i obdarowany może z niego skorzystać w dowolnym momencie i wielokrotnie.

Sklep Virtualo ma bardzo dużo promocji na audiobooki, i można trafić na hitowe audiobooki w świetnych cenach. Jeśli znasz konkretny gatunek lub tytuł, które chcesz kupić w prezencie, to możliwe że Virtualo będzie najtańszą opcją, aby podarować bliskiemu audiobooka.

Dla kogo taki prezent?

To rozwiązanie jest dobre, kiedy wiemy jakiego konkretnie audiobooka nasz bliski chce otrzymać, a jeszcze lepsze, gdy ten audiobook jest w momencie zakupu objęty szaloną promocją.

Audiobook CD na prezent

Jesli szukasz na prezent konkretnego audiobooka koniecznie na CD, wystarczy skorzystać z księgarni stacjonarnych lub internetowych z audiobookami np. Empik, Gandalf czy Tantis. Jeśli kupujemy przez internet, musimy też pomyśleć o kosztach przesyłki. W przypadku Empiku możemy odebrać płytę z audiobookiem osobiście w salonie bez kosztów przesyłki. 

Zakup audiobooka na prezent – jak to działa?

Zarówno osoba kupująca, jak i otrzymująca prezent muszą się zarejestrować w danym serwisie. Jest to dość oczywiste rozwiązanie przy zakupach internetowych, zazwyczaj to prosta sprawa. Działa to dosyć podobnie we wszystkich omówionych rozwiązaniach: po zakupie kupujący dostaje kod, który przekazuje osobie otrzymującej prezent. Kod przekazywany jest formie mejla czy osobiście. Kupujący może dany kod wydrukować, przepięknie własnoręcznie ozdobić i opatrzyć niebanalną dedykacją. Z pomocą tego kodu obdarowany, po zarejestrowaniu się w serwisie, odbierze swój prezent po czym łatwo ściągnie go na swojego smartfona.

O co chodzi w tym całym „kupowaniu audiobooka na prezent”?

Dlaczego właściwie ta opcja „na prezent” jest taka ważna?

Jest to wygodne i bezpieczne. Nie musimy zakładać kont dla innej osoby i dzielić się hasłem czy profilem ze szczegółami karty płatniczej. Jeśli kupimy za pomocą karty podarunkowej, obdarowany loguje się na swoje własne konto i sam może sobie nim zarządzać, a audiobooka może odsłuchiwać online lub ściągać na telefon. Jeśli prezent mu się spodobał i złapał bakcyla audiobookowego to może kontynuować audiobookową przygodę zachowując swoją historię słuchania i podpinając do tego konta swoją kartę.

Po drugie, odpadają też inne kwestie związane z prawem autorskim.Jeśli kupilibyśmy audiobooka korzystając z własnego konta i chcielibyśmy go zgrać i przekazać bliskiej osobie, to tracimy kontrolę nad kopią, która jest przypisana przecież do naszego konta. Jeżeli obdarowany będzie nielegalnie rozprzestrzeniał tę kopię to odpowiedzialność i tak spadnie na nas. Jeśli natomiast kupujemy audiobooka na prezent, to zostanie on przypisany do konta obdarowanej osoby i to na niej spoczywa odpowiedzialność.

Kupowanie audiobooka na prezent – moje doświadczenia

Jako ogromny fan i jeszcze większy popularyzator i ewangelista audiobooków w wielu kręgach, bardzo często próbuję przekonać znajomych do audiobooków. Kupowanie audiobooka na prezent to jeden z moich sekretnych sposobów w tej materii. Z moich informacji wynika, że wsród osób, które już znają i lubią audiobooki prezent abonamentu przynosi wielką radość.

Natomiast wsród osób, które nie znają audiobooków prezent ten jest najbardziej doceniany, gdy od razu po przekazaniu go instaluję z tą osobą na jej telefonie apkę i rejestruję konto, wybieramy audiobooka i klikamy play. Jeśli tego nie zrobię, to szanse, że ta osoba zacznie słuchać audiobooka są słabe.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *