Ja Inkwizytor audiobook superprodukcja

Najlepsze audiobooki 2023 roku

Każdy rok przynosi ze sobą nowe przygody literackie, fascynujące historie w świecie słuchowisk i audiobooków. W 2023 roku nie jest inaczej. To rok, w którym możemy spodziewać się niesamowitych dźwiękowych opowieści, które przeniosą nas w najdalsze zakątki wyobraźni..

Dziś zapraszamy do zestawienia najbardziej porywających audiobooków 2023 roku. W tym artykule podzielimy się najciekawszymi audiobookami, które zapadną Wam w pamięć na długo.

Zobacz też: 100 najlepszych audiobooków wszech czasów

Czy jesteście gotowi na dźwiękową podróż przez najlepsze audiobooki 2023 roku? Przygotujcie słuchawki i przyłączcie się do naszej wyjątkowej wyprawy w świat literatury dźwiękowej.

Najlepsze audiobooki 2023 roku

 1. Reina Roja. Czerwona Królowa – Juan Gomez-Jurado

Długość nagrania: 11 godzin 18 minut

Czyta: Jakub Kamieński

Powieść ta zyskała popularność w Hiszpanii, a Amazon Prime pracuje nad serialem na jej podstawie, którego premiera zaplanowana jest w 2024 r. Główna bohaterka Antonia Scott została okrzyknięta najbardziej oryginalną kobietą na tropie zbrodni od czasów Lisbeth Salander. 

Antonia to osoba obdarzona bardzo wysokim ilorazem inteligencji, która w przeszłości z powodzeniem wykorzystywała swoje analityczne zdolności w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. 

Po traumatycznych wydarzeniach w jej życiu Antonia zaprzestała pracy i jest w ciężkim dołku psychicznym, jednak zostaje poproszona o uczestnictwo w sprawie dziwacznego morderstwa dokonanego w Madrycie na nastoletnim chłopcu z wysoko usytuowanej rodziny. Wkrótce potem zostaje porwana córka jednego z najbogatszych ludzi w Hiszpanii.

Gdzie kupić Czerwoną królową

2. Langer –  Remigiusz Mróz (Superprodukcja)

langer audiobook kryminał

Długość nagrania: 12 godzin 6 minut

Czyta: zespół aktorów: w roli głównej Mateusz Damięcki

Audiobook kryminalny nagrany w wersji słuchowiska z udziałem ponad 20-stu aktorów. Dostępny do wysłuchania jako ponad 12-sto godzinny audiobook superprodukcja. Dla członków Audioteka Klub dostępny również jako 6-cio odcinkowy audioserial superprodukcja. 

Mimo, że audiobooki kryminały cieszą się bardzo dużą popularnością to niezbyt często mamy okazję posłuchać ich w formacie słuchowiska. Być może twórcy zdecydowali się nagrać powieść Langer jako słuchowisko ze względu na sensacyjny charakter akcji, napięcie i brutalność obrazów. 

Czy chcesz poznać duszę psychopatycznego mordercy? Dowiedzieć się jak ktoś staje się zwyrodniałym przestępcą czerpiącym przyjemność z knucia i popełniania brutalnych zbrodni? Piotr Langer jest inteligentnym i atrakcyjnym biznesmenem a jednocześnie psychopatycznym mordercą. Na bankiecie swojej fundacji jego oko przyciąga piękna i tajemnicza kobieta. 

Gdzie kupić Langera

3. Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy – Jacek Piekara (Superprodukcja)

Ja Inkwizytor audiobook superprodukcja

Długość nagrania: 15 godzin 33 minuty

Czyta: zespół aktorów, Mordimer Madderdin – Leszek Lichota

Mordimer Madderdin powraca w nowej odsłonie – słuchowisku! Leszek Lichota jako kultowy inkwizytor, sługa boży, który stoczy walkę o ocalenie niewinnych, o ukaranie zbrodniarzy, a przede wszystkim – o utrzymanie choćby resztek sprawiedliwości.

Miasto Weilburg zatrzasnęło bramy i ogłosiło kwarantannę. W obrębie pilnie strzeżonych murów zamknięto ludzi chorujących i umierających na zarazę. Ale nawet po tych, którzy wymknęli się epidemii, śmierć gotowa jest sięgnąć z innych powodów. Bo w mieście oczadziałym od wielotygodniowej suszy, spętanym strachem przed przyszłością, terroryzowanym przez zewnętrznych wrogów i rodzimych fanatyków, wystarczy iskra, by z domów pozostały zgliszcza, a ulice zaścieliły trupy.

“Dziennik czasu zarazy” to odrębna, niezależna część cyklu inkwizytorskiego, której można słuchać bez znajomości poprzednich tomów.

Gdzie kupić Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy

4. Skóra – Katarzyna Janiszewska

skora sluchowisko kryminalne

Długość nagrania: 8 godzin 39 minut

Czyta: zespół aktorów: m.in. Filip Kosior

Historia będąca fabularyzowanym reportażem zbrodni, która wydarzyła się naprawdę.

W Wiśle znaleziono płaszcz z ludzkiej skóry. Ktoś zabił i oskórował młodą kobietę. Bardzo długo nie wiadomo kim jest ofiara. Choć matka zgłosiła zaginięcie córki zaraz po jej zaginięciu, nikt nie powiązał ze sobą tych dwóch spraw. Dopiero wyniki badań DNA posunęły sprawę do przodu.

Gdzie kupić Skórę

5. Serce jak smoła – Robert Galbraith

Długość nagrania: część 1 – 21 godzin 31 minut, część 2 – 17 godzin 56 minut

Czyta: Maciej Stuhr

Maciej Stuhr mistrzowsko interpretuje wydarzenia tej powieści kryminalnej. W niesamowity sposób przybiera inną barwę głosu i manierę mówienia dla każdej postaci. Gdy czyta kwestie detektywa Strike’a to słyszymy postawnego mężczyznę, gdy czyta kwestie głównej bohaterki Robin moglibyśmy przysiąc, że mówi drobna kobieta. 

Powieść, ze względu na to, że jest bardzo długa, została rozdzielona przez wydawcę na dwa osobne audiobooki. Razem jest to blisko 40-ści godzin słuchania!! 

W agencji detektywistycznej Cormorana Strike’a i Robin Ellacott zjawia się roztrzęsiona młoda kobieta i błaga o rozmowę. To Edie Ledwell, współtwórczyni popularnej kreskówki Serce jak smoła, prześladowana w Internecie osobę o nicku Anomia. Zdesperowana Edie prosi o ustalenie jej prawdziwej tożsamości, jednak Robin z kilku powodów odmawia przyjęcia sprawy.

Jakiś czas później na cmentarzu Highgate, gdzie rozgrywa się fikcyjna akcja kreskówki, zostaje popełniona wstrząsająca zbrodnia, której jedna z ofiar jest Edie. Para detektywów musi zmierzyć się z wirtualną rzeczywistością i wniknąć w skomplikowaną sieć nicków, sprzecznych interesów i nabrzmiałych konfliktów. 

Gdzie kupić Serce jak smoła

6. Fourth Wing. Czwarte Skrzydło – Rebecca Yarros

Długość nagrania: 20 godzin 58 minut

Czyta: Magdalena Kumorek

Oto brutalny, elitarny świat wojskowej uczelni dla jeźdźców smoków autorstwa bestsellerowej autorki Rebekki Yarros! Dwudziestoletnia Violet Sorrengail miała trafić do Kwadrantu Skrybów i wieść spokojne życie pośród książek i historii. A teraz głównodowodząca, znana również jako jej bezkompromisowa matka, nakazała Violet dołączyć do setek kandydatów pragnących zostać elitą Navarry – jeźdźców smoków. Kiedy jednak nie grzeszysz wzrostem, a twoje ciało jest kruche, śmierć czyha tuż za rogiem… ponieważ smoki nie wiążą się z „kruchymi” ludźmi. One ich eliminują. Smoków chętnych do wytworzenia więzi jest mniej niż kadetów, toteż większość chce zabić Violet, aby zwiększyć swoje szanse. Reszta życzy jej śmierci przez to, kim jest jej matka.

Gdzie kupić Fourth Wing. Czwarte Skrzydło

7. Chłopki. Opowieść o naszych babkach – Joanna Kuciel-Frydryszak

Długość nagrania: 15 godzin 17 minut

Czyta: Maria Peszek

Opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas, gdy Maryśki i Kaśki wyruszają do miast, by usługiwać w pańskich domach, na wsiach zostają ich siostry i matki: harujące od świtu do nocy gospodynie, folwarczne wyrobnice, mamki, dziewki pracujące w bogatszych gospodarstwach. Marzące o własnym łóżku, butach, szkole i o zostaniu panią. Modlące się o posag, byle „nie wyjść za dziada” i nie zostać wydane za morgi. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie.

Gdzie kupić Chłopki

8. Sydonia. Słowo się rzekło – Elżbieta Cherezińska

Długość nagrania: 15 godzin 17 minut

Czyta: Maria Peszek

Opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas, gdy Maryśki i Kaśki wyruszają do miast, by usługiwać w pańskich domach, na wsiach zostają ich siostry i matki: harujące od świtu do nocy gospodynie, folwarczne wyrobnice, mamki, dziewki pracujące w bogatszych gospodarstwach. Marzące o własnym łóżku, butach, szkole i o zostaniu panią. Modlące się o posag, byle „nie wyjść za dziada” i nie zostać wydane za morgi. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie.

Gdzie kupić Sydonię

9. Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe – Robert M. Wegner

Długość nagrania: 17 godzin 39 minut

Czyta: Filip Kosior

Historie z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu składają się na egzotyczną opowieść o światach różnych nacji, języków, wierzeń i magii. Wegner z epickim rozmachem kreśli świat Meekhanu, z wirtuozerią opowiada o plemionach, ich wierzeniach, tradycjach i obyczajach, potyczkach i wojnach. W cyklu nie brakuje silnych postaci kobiecych i charyzmatycznych mężczyzn oraz epickich scen batalistycznych.

Gdzie kupić Opowieści z meekhańskiego pogranicza

10. Miasto Jadeitu – Fonda Lee

Długość nagrania: 18 godzin 53 minuty

Czyta: Marta Markowicz

W Mieście jadeitu – powieści, która zdobyła nagrodę World Fantasy –konkurencyjne klany rywalizują ze sobą o honor i władzę w fantastycznej metropolii zainspirowanej kulturą azjatycką.

Jadeit jest krwią podtrzymującą życie wyspy Kekkon. Wydobywano go, handlowano nim, kradziono go i zabijano dla niego już od stuleci. Od równie dawna honorowi wojownicy zielonej kości, jak rodzina Kaulów, wykorzystują go do zwiększania swych magicznych możliwości i obrony wyspy przed cudzoziemskim najazdem.

Inne polecane audiobooki 2023 roku

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *