ostatni-zloty-plon

Fantastyka do słuchania za darmo

Od zeszłego tygodnia sympatycy fantastyki mogą słuchać opowiadań w wersji audio, za darmo!

Teksty pochodzą od autorów, publikujących na łamach forum internetowego pod szyldem Nowej Fantastyki, skąd te najlepsze trafiają do papierowej wersji miesięcznika a nawet bywa, że są wydawane jako antologia najlepszych opowiadań debiutujących autorów.

Ostatni-zloty-plon-audiobookOpowiadania nagrywa i udostępnia Majselbaum, znany z bloga Czyta Wojtek. Majselbaum jest lektorem-amatorem, który czytając audiobooki w swoim wolnym czasie zyskał dużą popularność w sieci i zgromadził wokół siebie sporą społeczność fanów fantastyki i słowa słuchanego. Na początku tego roku został zauważony przez przedstawicieli przemysłu audiobooków i nagrał swoją pierwszą komercyjną książkę audio, która jest dostępna w serwisie Storytel.

Czytaj też: Najlepsze audiobooki fantasy

Pobierz listę TOP10 darmowych audiobooków

Otrzymaj listę 10 darmowych audiobooków i subskrybuj nasz newsletter.

Opowiadania fantastyczne, które właśnie zaczął nagrywać i udostępniać, mieszczą się w gatunkach sci-fi, fantasy, cyber czy postapo. Teksty dostaje od samych autorów, spośród których wielu ma już na koncie pierwsze publikacje w miesięczniku Nowa Fantastyka, w zbiorach opowiadań czy nawet nominacje w konkursach literackich, jak nagroda Zajdla. W podobny zresztą sposób zaczynali Sapkowski czy Dukaj, nie wykluczone więc, że właśnie mamy szansę posłuchać przyszłych wielkich pisarzy tego gatunku.

Ryszard Machowski – Asteroida

Marta Krajewska – Ostatni złoty plon

Audiobooków nagranych przez Majselbauma można słuchać online SoundCloud lub ściągnąć TU. Kolejne nagrania zapewne będą się pojawiać regularnie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *