Krzyzacy audiobook

Słuchowisko Krzyżacy – gdzie słuchać od początku?

Krzyżacy to świetne słuchowisko, które właśnie jest emitowane w odcinkach w kilku regionalnych rozgłośniach radiowych. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli przegapiliśmy początek, to nadal możemy przyłączyć się do słuchania zaczynając od pierwszego odcinka. Wszytsko to całkowicie za darmo i na naszym telefonie! Gdzie i jak?

Gdzie znaleźć pierwsze odcinki Krzyżaków

AKTUALIZACJA Listopad 2016:  wszytskie odcinki audio serialu Krzyżacy można odsłuchać ze strony internetowej Radia RDC: Krzyżacy 

O samym serialu audio i jego premierze w Radiu Wrocław pisałam już TU. Od zeszłego tygodnia emisję Krzyżaków rozpoczęło też Radio PiK, które UWAGA będzie udostępniać na swojej stronie internetowej około 30 minutowe odcinki, TUTAJ. Pierwszy z nich już jest dostępny, drugi pojawi się w najbliższy weekend.

Co tydzień będzie pojawiał się link z kolejnym fragmentem. Można go odsłuchiwać online za pomocą telefonu, tabletu czy komputera, warunek jest jeden: urządzenie musi być podłączone do internetu. Audycji nie można niestety ściągnąć na nasze urządzenia mobilne ale sam fakt, że będzie można posłuchać pełnego słuchowiska Krzyżacy (w odcinkach) ze strony internetowej rozgłośni, w dodatku w dogodnym dla nas czasie a nie tylko w czasie emisji w radiu, to już i tak wielki krok do przodu.

Radio Wrocław, które emisję Krzyżaków rozpoczęło jako pierwsza rozgłośnia (słuchowisko wciąż jest nadawane), też udostępnia linki do fragmentów słuchowiska na swojej stronie. Jednak nie znajdziemy już tam początku słuchowiska, gdyż linki do odcinków są kasowane po 2 tygodniach od emisji każdego z nich. To rozwiązanie wydaje mi się dobre dla kogoś, kto być może przegapił jeden czy dwa odcinki w radiu i posiłkuje się stroną, żeby nadrobić zaległości. Ale co z tymi, którzy w porach emisji Krzyżaków są w pracy czy szkole?

Poza tym fragmenty od Radia Wrocław trwają po ok 7 minut, a wydaje mi się ze wygodniej słuchać 30 minutowych odcinków zbiorczych, tak jak jest to udostępniane przez Radio PiK.

Zobacz też wpis: Najlepsze słuchowiska kryminalne

A teraz trochę narzekania…

Niestety, nie wszystkie rozgłośnie idą z duchem czasu, większość z tych czy innych powodów, nie wykorzystuje w dostatecznym stopniu zdobyczy technologii aby ułatwić słuchaczom dotarcie do swoich najciekawszych treści. Stacje chyba wyobrażają sobie, że osoby zainteresowane ich audycjami rzucą wszystko i będą zbierać się przez odbiornikiem o podanej godzinie. Weźmy przykład słuchowiska Krzyżacy, jest ono emitowane w rozgłośniach regionalnych w godzinach porannych a powtórka popołudniem, kto ma wtedy możliwość słuchania radia? Emeryci?

Radio PiK nie pierwszy już raz wychodzi z rozwiązaniem na miarę naszych czasów, udostępniając w sieci całe słuchowisko. W zeszłym roku w podobnym systemie udostępniło inne świetne słuchowisko Filip, którego całość (też w 30 minutowych odcinkach) nadal możemy odsłuchać ze strony rozgłośni TUTAJ. Dla tych, którzy jeszcze nie słuchali dodam, że zarówno Krzyżacy jak i Filip to świetne nowoczesne produkcje, dobrze zrealizowane, za którymi stoi ten sam reżyser, który pracował nad pierwszoligowymi audiobookami, jak superprodukcje Gra o tron czy Ojciec Chrzestny.

ZA KULISAMI: SŁUCHOWISKO KRZYŻACY

Krzyzacy-Kasia-Sawczuk

ZWIASTUN SŁUCHOWISKA FILIP

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *