Legimi audiobooki w abonamencie

Legimi właśnie wprowadziło do swojej oferty audiobooki!

 

Audiobooki w Legimi

Legimi to pierwsza polska usługa abonamentowa na ebooki. Dotychczas, opłacając miesięczny abonament, użytkownik miał dostęp do około 15tys ebooków, które mógł czytać za pomocą tabletów, wybranych modeli czytników, smartfonów czy komputera. Od dziś w Legimi startują audiobooki!

Na chwile obecna pierwsi mogą je testować posiadacze tabletów lub smartfonów Samsunga, którzy na start otrzymają 3 miesiące bezpłatnego nielimitowanego dostępu do całego katalogu audiobooków oraz ebooków. W przypadku najnowszych modeli Samsung Galaxy S7 i S7 Edge będzie to aż 6 miesięcy darmowego dostępu do oferty.

Legimi zapowiada, ze pod koniec lipca audiobooki staną się integralna częścią pakietu „bez limitów”, który w tej chwili kosztuje 39,99zł miesięcznie (lub 32,99zł miesięcznie jeżeli wykupimy dostęp na cały rok z góry).

Oferta startuje z katalogiem około 300 audiobooków, a ich liczba ma wzrosnąć niebawem, po pomyślnie zakończonych rozmowach z kolejnymi wydawcami. W porównaniu do innych dystrybutorów audiobooków liczba ta jest oczywiście bardzo niska, ale nie zapominajmy ze główną dziedziną działalności Legimi były i zapewne pozostaną ebooki a w tym względzie firma odniosła w poprzednich 2 latach ogromny sukces, powiększając swój katalog prawie 3 krotnie i pozyskując do swojej usługi abonamentowej najważniejszych polskich wydawców, wchodzących w skład Platformy Dystrybucyjnej Wydawnictw, którzy od początku byli nieprzychylni takiemu modelowi biznesowemu i długo blokowali Legimi dostęp do swoich bestsellerowych zasobów.

 

 

Dobra wiadomość dla fanów audiobooków

Musze przyznać, że jest to dla mnie duże zaskoczenie, ponieważ w przeszłości pytałam przedstawicieli Legimi czy będą mieli w katalogu audiobooki ale oni zaprzeczali by firma miała podobne plany. Od początku kibicuje Legimi, korzystam z ich usługi i już wtedy pomyślałam, że gdyby jeszcze ten abonament miał audiobooki to byłaby to propozycja, której nie mogłabym się oprzeć.

Informacja o wprowadzeniu audiobooków do abonamentu Legimi wydaje mi się ciekawa również w kontekście niedawnego pojawienia się na rynku nowego gracza w audiobookach, czyli Storytel z ich oferta typu „słuchaj ile chcesz w cenie miesięcznego abonamentu”. Legimi to już trzecia na naszym rynku propozycja abonamentu z audiobookami, po Audiotece i Storytel, co jest oczywiście świetną wiadomością dla fanów audiobooków, którzy miejmy nadzieję tylko na tym skorzystają. Najbardziej liczę na to, że ci trzej gracze przekonają wydawców i właścicieli praw autorskich do nagrywania w formie audiobooków większej ilości tytułów zarówno nowości jak i całych katalogów starszych bestsellerów, chociażby klasyki fantastyki i sci-fi. Zbyt mała ilość dostępnych audiobooków wydaje mi się jednym z największych wyzwań branży.

 

Jakich audiobooków obecnie posłuchamy w Legimi:

Kryminały Jo Nesbo, Marcina Worńskiego, Bezcenny Miłoszewskiego, Mankella. Tytuły z cyklu inkwizytorskiego Piekary, z cyklu o Enderze O.S. Carda, Ziemiomorze Le Guin. Sa tez audiobooki Kinga, Cobena, Childa (o Jacku Reacherze) czy Bator.

Nesbo

audiobooki Legimi

Jak wypróbować audiobooki w Legimi – musisz mieć tablet lub smartfon Samsunga

Ściągnąć aplikację Legimi z Galaxy Apps. Następnie założyć konto lub zalogować się za pomocą konta Samsung i aktywować darmowy okres próbny. Aby tego dokonać musimy utworzyć nazwę użytkownika oraz podać dane karty lub PayPal, ale przez okres próbny żadna opłata nie będzie ściągnięta z naszego konta. Okres próbny to 3 miesiące, lub 6 jeśli mamy Samsung galaxy S7 czy S7 Egde. Po tym czasie, jeżeli usługa nam się spodoba i nie zakończymy jej, to rozpocznie się płatny abonament i z naszego konta pobrana zostanie opłata 32,99zł.

Pod koniec lipca usługa ma być dostępna również dla pozostałych użytkowników, na chwilę obecną urządzenia mobilne z Androidem wymieniane są jako grupa, która otrzyma dostęp do audiobooków w drugiej kolejności.

 

Legimi audiobooki w abonamencie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *