najlepsze kryminały w abonamencie Audioteka Klub

Najlepsze audiobooki kryminalne w abonamencie Audioteka Klub

Dla miłośników audiobooków kryminalnych, abonament Audioteka Klub stanowi godne źródło rozrywki. Spośród tysięcy tytułów dostępnych w abonamencie, wybrałam dziesięć audiobooków kryminalnych, które wciągną Was w sieć zbrodni, intrygi i tajemnic. Jeśli jesteście gotowi na emocjonującą podróż w świat niewyjaśnionych kryminalnych zagadek, to zapraszam do zapoznania się z zestawieniem dziesięciu najlepszych audiobooków kryminalnych dostępnych w abonamencie serwisu Audioteka Klub w 2023 roku. 

Zobacz też wpis: Najlepsze audiobooki kryminalne

Tajemnica wciągającej historii, intrygujący głos narratora, i dreszcz emocji, które towarzyszą odkrywaniu kolejnych zagadek. Czas na rozpoczęcie śledztwa!

10 najlepszych kryminałów w Audioteka Klub w 2023 

1. Zwierz –  Piotr Kościelny

Długość nagrania: 13 godzin 44 minuty

Czyta: Wojciech Masiak

Zwłoki młodej dziewczyny odkryte we Wrocławiu to dla doświadczonego komisarza Marka Mikulskiego nie pierwszyzna. Jednak gdy po kilku dniach w lesie w okolicach Wołowa znalezione zostają ciała kolejnych dwóch osób, a przy nich tajemniczy list, policjant wie już, że ma do czynienia z seryjnym mordercą.

Psychopatyczny zabójca, który podpisuje się pseudonimem „Zwierz”, ostrzega, że będzie mordował tak długo, aż zostanie złapany. Działa profesjonalnie i z niewiarygodnym okrucieństwem. Nie pozostawia po sobie żadnych śladów i zatacza coraz szersze kręgi.
Kulisy zbrodni doskonałej i brutalna prawda o pracy polskich śledczych. Zaskakująca konstrukcja i mrożące krew w żyłach zwroty akcji. Kim jest „Zwierz”? Jaką grę prowadzi?

Oprócz Zwierza, w abonamencie posłuchamy też innych kryminałow Piotra Kościelnego, m.in. Dom nominowany w plebiscycie Lubimy Czytać 2023.

2. Już nikt mnie nie skrzywdzi –  Marcel Moss

Długość nagrania: 13 godzin 44 minuty

Czyta: Wojciech Masiak

Zwłoki młodej dziewczyny odkryte we Wrocławiu to dla doświadczonego komisarza Marka Mikulskiego nie pierwszyzna. Jednak gdy po kilku dniach w lesie w okolicach Wołowa znalezione zostają ciała kolejnych dwóch osób, a przy nich tajemniczy list, policjant wie już, że ma do czynienia z seryjnym mordercą.

3. Amok –  Izabela Janiszewska

Długość nagrania: 10 godzin 16 minut

Czyta: Filip Kosior

W trakcie poszukiwań zaginionej policjantki komisarz Bruno Wilczyński daje się wciągnąć w grę, w której nawet najmniejszy błąd może okazać się fatalny w skutkach. Nieuchwytny morderca umiejętnie manipuluje Wilczyńskim, sprawiając, że z wolna przestaje nad sobą panować.

Tymczasem reporterka Larysa Luboń usiłuje rozwikłać zagadkową śmierć Lady Di, bezdomnej z Dworca Centralnego. Wszystkie tropy prowadzą ją do rodziny Hallerów i aby dotrzeć do prawdy, dziennikarka będzie musiała wejść w kłębowisko żmij.

Larysa i Bruno zostaną postawieni przed wyborami, które obnażą prawdę o nich samych i na zawsze przypieczętują ich los.

4. Osiedle RZNiw –  Remigiusz Mróz

Długość nagrania: 9 godzin 9 minut

Czyta: zespół aktorów: w rolach głównych Julia Wieniawa, Antoni Królikowski

Audioteka Klub oferuje w abonamecie wiele audiobooków Remigiusza Mroza.

Audiobook Osiedle RZNiW to słuchowisko nagrane z udziałem zespołu aktorów. Historia toczy się na osiedlu, które nie cieszy się dobrą sławą. Blokowisko, gdzie słucha się rapu a bloki pomalowane są graffiti. Na takim osiedlu ginie nastolatka. Dzień przed zaginięciem kontaktuje się z Deso, osiedlowym chuliganem, wysyłając mu smsa z prośbą o pomoc. 

5. Mord –  Max Czornyj

Długość nagrania: 7 godzin 30 minut

Czyta: Leszek Filipowicz

Max Czornyj jest autorem wielu kryminałów, które dostępne są do odsłuchania w abonamencie Audioteka Klub. Jednym z takich audiobooków jest Mord.

KONIEC ŚWIATA JEST JUŻ BLISKO. BĄDŹ PRZYGOTOWANY.

Takie przesłanie powtarza w swoich mediach Profet, samozwańczy prorok. Z dnia na dzień jego hasła zyskują coraz więcej odbiorców.

Tymczasem na obrzeżach Gdańska dochodzi do włamania do domku kempingowego. W jego trakcie ginie mężczyzna, a kobieta w ciąży zostaje poddana okrutnej torturze i cudem uchodzi z życiem.
Na miejscu przestępstwa śledczy odnajdują starą zabawkę z upiorną wiadomością. Kim jest jej autor i co dokładnie chciał przekazać?

6. Pieśń na mroczne czasy –  Ian Rankin

Długość nagrania: 12 godzin 59 minut

Czyta: Przemysław Bluszcz

Kryminał z kultowym Inspektorem Rebusem, który nigdy się nie poddaje.

I udowadnia, że w ściganiu przestępców nadal jest niezrównanym mistrzem, nawet jeśli czasami musi „lekko” złamać prawo albo minąć się z prawdą.

Mieszkająca na północnym wybrzeżu Szkocji Samantha dzwoni do ojca w środku nocy i informuje go, że przed dwoma dniami zaginął jej partner, Keith Grant. Rebus, nie zwlekając, jedzie do córki i na miejscu przekonuje się, że policja nie podchodzi do sprawy poważnie.

7. Sierżant Cuff – Krzysztof Komander, Kinga Krzemińska

sierzant cuff sluchowisko komediowe

Długość nagrania: 4 godziny 36 minut

Czyta: zespół aktorów, w rolach głównych Borys Szyc i Olaf Lubaszenko

Superprodukcja w gatunku komedia kryminalna opracowana na motywach powieści Wilkie Collinsa „Kamień Księżycowy”. W hotelowym pokoju zostają znalezione zwłoki Godfrey’a Ablewhite’a, znanego w całej Anglii filantropa. Sierżant Cuff zostaje przydzielony do sprawy, a jedynym tropem jaki trafia w jego ręce jest tajemniczy kwitek do depozytu bankowego wydany pod fałszywym nazwiskiem. Co znajdowało się w skrytce? Dlaczego mężczyzna został zabity? Sierżant Cuff rozpoczyna swoje śledztwo.

8. Zaśpiewaj mi kołysankę –  Ryszard Ćwirlej

Długość nagrania: 14 godzin 37 minut

Czyta: Grzegorz Wons

Kryminał retro. Kwiecień roku 1922. Ośmioletnia dziewczynka wychodzi z domu po wodę do kranu na podwórku i znika bez śladu. Policja przesłuchuje sąsiadów i bliskich, ale nikt nic nie wie. Nikt niczego nie widział i mogłoby się wydawać, że rozpłynęła się w powietrzu.

W tym samym czasie podkomisarz Antoni Fischer zajmuje się sprawą zabójstwa, którego dokonano w centrum Poznania, niedaleko Starego Rynku. Na miejscu zbrodni widziany jest młody chłopak, którego udaje się szybko zidentyfikować. To złodziejaszek Zenuś Brodziak, członek bandy Tolka Grubińskiego.

9. Skóra –  Monika Góra

Długość nagrania: 3 godziny 13 minut

Czyta: zespół aktorów

Audioreportaż w formacie 8 odcinkowego serialu audio. Opowiada prawdziwą historię bezprecedensowej zbrodni w dziejach polskiej i światowej kryminalistyki – brutalnego zabójstwa i oskórowania 23-letniej Katarzyny, studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa. Audioserial jest wynikiem dziennikarskiego śledztwa poszukującego odpowiedzi na pytanie, czy o to brutalne zabójstwo został oskarżony niewinny człowiek? Czy śledczy kryją prawdziwego sprawcę zbrodni?

10. Czwartkowy Klub Zbrodni –  Richard Osman

Długość nagrania: 9 godzin 21 minut

Czyta: Filip Kosior

Witajcie w Czwartkowym Klubie Zbrodni!

Największy kryminalny bestseller ostatnich lat i pierwszy tom serii, od której zaczął się boom na cosy crime.

Na spokojnym osiedlu Coopers Chase co czwartek spotyka się grupa ekscentrycznych przyjaciół, którzy dla zabicia czasu rozwiązują zapomniane kryminalne zagadki. Elizabeth pracowała dawniej w brytyjskim wywiadzie i kiedy coś sobie postanowi, trudno ją od tego odwieść. Łagodny Ibrahim jest znakomitym psychiatrą i dobrym duchem ekipy, a z kolei zapalczywy Ron to żywa legenda związków zawodowych oraz protestów wszelkiej maści. No i jeszcze Joyce, emerytowana pielęgniarka, nowa członkini grupy i z pozoru szara myszka.

Ale czy pozory zwykle nie prowadzą na manowce?

Gdy w okolicy niespodziewanie dochodzi do zagadkowego morderstwa, w Czwartkowym Klubie Zbrodni zapanowuje niemałe poruszenie. Seniorzy mogą w końcu wytropić prawdziwego zabójcę! Do stracenia mają wprawdzie powtórkę ulubionego teleturnieju, ale znacznie ciekawsza jest odpowiedź na pytanie: kto zabił?

Inne polecane kryminały w abonamencie Audioteka Klub

Kryminalne Superprodukcje

Na wyróżnienie zasługują kryminalne superprodukcje, które oprócz kryminalnej intrygi oferują pierwszoligową rozrywkę, wybrzmiewając głosami wielu aktorów oraz efektami dźwiękowymi i muzyką. 

Zobacz też nasz wpis o najlepszych słuchowiskach w każdej platformie z audiobookami.

Karaluchy – Jo Nesbo

Jest to jedyny audiobook Jo Nesbo z serii o policjancie Harrym Hole, który jest dostępny w abonamencie. To świetna przygoda audio, gdzie oprawa dźwiękowa i specjalnie skomponowana do audiobooka muzyka tworzą genialny efekt. Oddają charakter miejsca akcji czyli Tajlandię. Harry zagłębia się w uliczki Bangkoku, wzdłuż których ciągną się bary go-go, świątynie oraz opium i próbuje rozwikłać historię śmierci norweskiego ambasadora.

Langer – Remigiusz Mróz

Audiobook kryminalny nagrany w wersji słuchowiska z udziałem ponad 20-stu aktorów. Dostępny do wysłuchania dla członków Audioteka Klub jako 6-cio odcinkowy audioserial superprodukcja. Historia Langera – psychopaty i namroczniejszej postaci znanej z serii o Joannie Chyłce.

Lot 202 – Remigiusz Mróz

Ponad 30 aktorów udzieliło głosu postaciom w tym audioserialu kryminalnym podzielonym na 14 odcinków. Serial opowiada o śledztwie w sprawie zaginiecia młodego chlopaka, ktorego ciało zostaje odnalezione po 6 latach w Opolu.

Nagradzani autorzy kryminałów w abonamencie

Na wyróżnienie zasługują też kryminały, które zostały nominowane i nagrodzone w konkursach i plebiscytach.

Krzywda – Marek Stelar

Krzywda to kryminał nagrodzony Nagrodą Wielkiego Kalubru 2023. W abonamencie dostępne są tez inne powieści kryminalne autora m.in.: Skrucha, Niepamięć czy Milczenie.

Wiatrołomy – Robert Małecki 

Kryminał ten został nominowan w Plebisccie Ksiazka roku 2022 w kategorii kryminal sensacjia / thriller. W abonamencie są też inne powieści autora: Wada, Urwisko czy Zadra

Kołysanka – Maciej Siembieda

Powieść nagrodzona Wyróznieniem Jury nagrody Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2022. Inna powieść autora Nemezis jest dostępna do odsłuchania w Audioteka Klub.

Czerwone jezioro – Julia Łapinska

Powieść nominowana do nagrody Wielkiego Kalibru 2023. Inna powieść autorki Dziekie psy jest też dostępna do odsłuchania w Audioteka Klub.

Trzecia szansa – Wojciech Wójcik

Powieść nominowana do nagrody Wielkiego Kalibru 2023.

Inne powieści autora też są dostępne do odsłuchania w abonamencie, m.in.: Nie ufaj nikomu, Garść popiołu, czy Dziedzictwo von Schindlerów.

Zobacz tez wpis: 10 najlepsze audiobooki za darmo w Audioteka Klub

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *