reina roja czerwona krolowa audiobook kryminal

Najlepsze audiobooki kryminalne 2023r.

Rok 2023 przynosi nam wiele emocjonujących nowości audiobookowych w gatunku kryminalnym. Fanom pasjonujących zagadek, mrocznych sekretów i nieoczekiwanych zwrotów akcji, mam przyjemność przedstawić zestawienie „Najlepsze Audiobooki Kryminalne 2023 roku”. 

Czekają na nas godziny wciągającej rozrywki, dobrze opowiedziane wątki, a także mistrzowsko wykonane narracje, które przeniosą nas w świat tajemnic i zbrodni. 

Nie brakuje utalentowanych pisarzy, którzy w tym roku przedstawią nam wciągające historie pełne niebezpieczeństwa i zagadek. W tym artykule odkryjemy mroczne kryminały, które wciągną nas od pierwszych minut i nie pozwolą oderwać się od słuchawek aż do ostatniej chwili.

Przygotujcie się na spotkanie z niezwykłymi komisarzami policji i detektywami, nieuchwytnymi seryjnymi mordercami oraz zaskakującymi zakończeniami, które będą was trzymać w napięciu do samego końca. To będzie emocjonująca podróż przez świat przestępstw i dochodzeń, które wciągnie was w wir emocji. Odpowiedzi szukać będziecie razem z bohaterami.

Nie możecie przegapić tych audiobookowych perełek. Przygotujcie swoje słuchawki, zanurzcie się w niezwykłych historiach i dołączcie do mnie w odkrywaniu najlepszych audiobooków kryminalnych 2023 roku. Gotowi na przygodę? To zaczynamy!

Najlepsze audiobooki kryminalne 2023 roku

1. Serce jak smoła – Robert Galbraith

Długość nagrania: część 1 – 21 godzin 31 minut, część 2 – 17 godzin 56 minut

Czyta: Maciej Stuhr

Maciej Stuhr mistrzowsko interpretuje wydarzenia tej powieści kryminalnej. W niesamowity sposób przybiera inną barwę głosu i manierę mówienia dla każdej postaci. Gdy czyta kwestie detektywa Strike’a to słyszymy postawnego mężczyznę, gdy czyta kwestie głównej bohaterki Robin moglibyśmy przysiąc, że mówi drobna kobieta. 

Powieść, ze względu na to, że jest bardzo długa, została rozdzielona przez wydawcę na dwa osobne audiobooki. Razem jest to blisko 40-ści godzin słuchania!! 

W agencji detektywistycznej Cormorana Strike’a i Robin Ellacott zjawia się roztrzęsiona młoda kobieta i błaga o rozmowę. To Edie Ledwell, współtwórczyni popularnej kreskówki Serce jak smoła, prześladowana w Internecie osobę o nicku Anomia. Zdesperowana Edie prosi o ustalenie jej prawdziwej tożsamości, jednak Robin z kilku powodów odmawia przyjęcia sprawy.

Jakiś czas później na cmentarzu Highgate, gdzie rozgrywa się fikcyjna akcja kreskówki, zostaje popełniona wstrząsająca zbrodnia, której jedna z ofiar jest Edie. Para detektywów musi zmierzyć się z wirtualną rzeczywistością i wniknąć w skomplikowaną sieć nicków, sprzecznych interesów i nabrzmiałych konfliktów. 

Gdzie kupić Serce jak smoła

2. Langer –  Remigiusz Mróz (Superprodukcja)

langer audiobook kryminał

Długość nagrania: 12 godzin 6 minut

Czyta: zespół aktorów: w roli głównej Mateusz Damięcki

Audiobook kryminalny nagrany w wersji słuchowiska z udziałem ponad 20-stu aktorów. Dostępny do wysłuchania jako ponad 12-sto godzinny audiobook superprodukcja. Dla członków Audioteka Klub dostępny również jako 6-cio odcinkowy audioserial superprodukcja. 

Mimo, że audiobooki kryminały cieszą się bardzo dużą popularnością to niezbyt często mamy okazję posłuchać ich w formacie słuchowiska. Być może twórcy zdecydowali się nagrać powieść Langer jako słuchowisko ze względu na sensacyjny charakter akcji, napięcie i brutalność obrazów. 

Czy chcesz poznać duszę psychopatycznego mordercy? Dowiedzieć się jak ktoś staje się zwyrodniałym przestępcą czerpiącym przyjemność z knucia i popełniania brutalnych zbrodni? Piotr Langer jest inteligentnym i atrakcyjnym biznesmenem a jednocześnie psychopatycznym mordercą. Na bankiecie swojej fundacji jego oko przyciąga piękna i tajemnicza kobieta. 

Gdzie kupić Langera

3. Reina Roja. Czerwona Królowa – Juan Gomez-Jurado

reina roja czerwona krolowa audiobook kryminal 2023

Długość nagrania: 11 godzin 18 minut

Czyta: Jakub Kamieński

Powieść ta zyskała popularność w Hiszpanii, a Amazon Prime pracuje nad serialem na jej podstawie, którego premiera zaplanowana jest w 2024 r. Główna bohaterka Antonia Scott została okrzyknięta najbardziej oryginalną kobietą na tropie zbrodni od czasów Lisbeth Salander. 

Antonia to osoba obdarzona bardzo wysokim ilorazem inteligencji, która w przeszłości z powodzeniem wykorzystywała swoje analityczne zdolności w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. 

Po traumatycznych wydarzeniach w jej życiu Antonia zaprzestała pracy i jest w ciężkim dołku psychicznym, jednak zostaje poproszona o uczestnictwo w sprawie dziwacznego morderstwa dokonanego w Madrycie na nastoletnim chłopcu z wysoko usytuowanej rodziny. Wkrótce potem zostaje porwana córka jednego z najbogatszych ludzi w Hiszpanii.

Gdzie kupić Czerwoną królową

4. Kult – Camilla Läckberg, Henrik Fexeus

kult audiobook kryminal 2023

Długość nagrania: 21 godzin 56 minut

Czyta: Wojciech Żołądkowicz

Mały chłopiec znika z przedszkola na Södermalm w Sztokholmie. Inspektor policji Mina Dabiri i jej koledzy stają przed wielkim wyzwaniem. Znajdują podobieństwa do wcześniejszego porwania dziecka, które zakończyło się tragicznie, i zdają sobie sprawę, że mają do czynienia z niebezpiecznym sprawcą. 

Po raz pierwszy od dramatycznych wydarzeń sprzed dwóch lat, Mina nawiązuje kontakt z mentalistą Vincentem Walderem, który wcześniej pomagał jej w innym dochodzeniu. Jednak czas ucieka, a gdy najbardziej bezbronni stają się ofiarami – kto może ich uratować?

Gdzie kupić Kult

5. Urwisko – Robert Małecki

urwisko audiobook kryminal 2023

Długość nagrania: 13 godzin 20 minut

Czyta: Andrzej Ferenc

Policjanci z tak zwanego Archiwum X, czyli specjalnego wydziału zajmującego się startymi nierozwiązanymi sprawami, ponownie otwierają sprawę Moniki Chudzińskiej, kobiety która przed wielu laty zaginęła. Wówczas umorzono śledztwo, wnioskując że Monika mogła popełnić samobójstwo. Kobieta najprawdopodobniej przez długi czas zmagała się z problemami na tle psychicznym, wywołanymi tragiczna śmiercią jej córeczki, do której doszło wiele miesięcy wcześniej.

Sprawę rozwiązuje para policjantów znanych z wcześniejszej powieści Małeckiego Wiatrołomy. Maria i Olgierd rozwiązują tu kolejną sprawę związaną z tragedią rodzinną i małym dzieckiem. Policjanci podejrzewają że śmierć małej Zuzi Chudzińskiej i nie do końca spójne dowody w tej sprawie są ważne w śledztwie dotyczącym niewyjaśnionego zaginięcia Moniki.

Gdzie kupić Urwisko

6. Do cna – Katarzyna Bonda

do cna audiobook kryminal 2023

Długość nagrania: 12 godzin 34 minuty

Czyta: Adam Bauman

Jakub Sobieski, prywatny detektyw zostaje zaangażowany by odnaleźć Antona Stadnickiego. Chłopak, który ostatnio widziany był w Żyrardowie, od kilku dni nie daje znaku życia: jest nieobecny w mediach społecznościowych i nie nawiązał kontaktu z bliskimi.

Detektyw jest nieco zaskoczony faktem że rodzina nie chce zgłosić zaginięcia na policję. Sam do końca nie wie czy potraktować to zlecenie poważnie, ponieważ rodzina zaginionego zachowuje się dziwnie. Kiedy dowiaduje się że chłopak marzył by zostać zjedzony podchodzi do tej informacji z dystansem. Jednak wkrótce młoda para odnajduje ugotowane szczątki ludzkie pozostawione w miejskim parku w reklamówce. 

Czy to możliwe że sprawca jest psychopatyczny morderca kanibal gotujący potrawki z ludzkich zwłok? 

Gdzie kupić Do cna

7. Krok za tobą – Lisa Gardner

krok za toba audiobook kryminal

Długość nagrania: 13 godzin 40 minut

Czyta: Agata Turkot, Maciej Więckowski, Julia Borkowska

8 lat temu syn zatłukł pijanego ojca kijem bejsbolowym, by uratować życie swojej małej siostry Sharlah. Teraz, gdy adoptują ją profiler FBI Pierce Quincy i jego partnerka, nareszcie udaje jej się znaleźć swoje miejsce w świecie. Tymczasem na pobliskiej stacji benzynowej mężczyzna morduje dwie ofiary. Czy to możliwe, by brat Sharlah znów zabijał?

Gdzie kupić Krok za tobą

8. Niegodziwość ojców – Asa Larsson

niegodziwosc-ojcow-audiobook

Długość nagrania: 16 godzin 37 minut

Czyta: Maciej Kowalik

Najlepsza Szwedzka Powieść Kryminalna 2021 roku, (u nas wydana w 2023 roku).

Lekarz sądowy Lars Pohjanen prosi Rebeckę Martinsson o zbadanie sprawy z lat 60tych, która dopiero co wypłynęła lecz dawno przekroczyła czas przedawnienia. Zwłoki znalezione w zamrażarce w domu zmarłego alkoholika, Henry’ego Pekkari, zostały zidentyfikowane jako mężczyzna, który zaginął bez śladu w 1962 roku – ojciec szwedzkiego mistrza olimpijskiego w boksie. Rebecka nie chce zajmować się pięćdziesięcioletnią sprawą jednak trudno jej jest zignorować życzenie lekarza, któremu w dodatku z powodu ciężkiej choroby pozostało tyko kilka tygodni życia. 

Wkrótce ma również nowe śledztwo dotyczące morderstwa na swoim biurku. Ślady łączą się i prowadzą również do mrocznych tajemnic w jej własnej histor ii rodzinnej.

Kiedy sekcja zwłok potwierdza, że także Pekkari też został zamordowany, Rebecka próbuje docieć co ma to wspólnego ze zwłokami przechowywanymi w zamrażarce przez dziesięciolecia? W jaki sposób te morderstwa są ze soba powiązane? Tymczasem musi pracować już nad innym morderstwem które zostało jej przydzielone.

Gdzie kupić Niegodziwość ojców

Zobacz tez: Najlepsze audiobooki kryminały wszechczasów

Pozostałe audiobooki kryminały 2023 roku:

  • Otulina – Klaudiusz Szymańczak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *