top 10 najlepszych audiobookow w audiotece

Najlepsze audiobooki w Audiotece

W dzisiejszym wpisie 10 najlepszych audiobooków w Audiotece, których posłuchamy w 2024 roku.

Audioteka to najbardziej znany w naszym kraju serwis z audiobookami. Za pomocą Audioteki możemy kupować i słuchać najlepszych audiobooków cyfrowych na telefonie. Audiobooki możemy kupować pojedynczo lub wykupujemy abonament Audioteka Klub, gdzie za miesieczną kwotę uzyskujemy dostęp do szerokiego katalogu audiobooków.

Polecam skorzystać z darmowego okresu próbnego Audioteki, w którym przez 14 dni możemy słuchać audiobooków całkowicie za darmo. Wystarczy zarejestrować się i ściągnąć aplikację na telefon.

Jeśli szukasz audiobooków dostępnych bezpłatnie w Audioteka Klub to zobacz nasz ranking TOP 10 audiobooków w Audioteka Klub.

TOP 10 audiobooków w Audiotece w 2024 roku

1. Wiedźmin (superprodukcja) – Andrzej Sapkowski

Posłuchaj Wiedźmina za darmo wykorzystując 14 dni okresu próbnego w Audioteka Klub.

Słuchowiska o Wiedźminie to pozycja obowiązkowa. Wspaniała dźwiękowa podróż po uniwersum Wiedźmina doczekała się już 18 audiobooków superprodukcji a wciąż jeszcze czekamy na audiobookowe zakończenie sagi. W tym poście znajdziesz więcej szczegółów o wszystkich słuchowiskach Wiedźmińskich.

Wszystkie wydane wiedźmińskie audiobooki są dostępne w Audiotece, a opowiadanie Wiedźmin to część pierwsza i absolutny wstęp do Wiedźmina.

2. Harry Potter – J.K. Rowling

Posłuchaj w Audiotece

Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Cały cykl audiobooków o małym czarodzieju z Hogwartu jest dostępny w Audiotece po polsku i po angielsku. Czas odświeżyć sobie niesamowite przygody Harrego, najsławniejszego czarodzieja i jego przyjaciół, a tym razem poczyta nam je Piotr Fronczewski.

3. Gra o tron (superprodukcja) – George R. R. Martin

Posłuchaj w Audiotece

„Gra o tron” to ponad trzydziestogodzinny audiobook, realizacja pierwszej części cyklu powieści fantasy Pieśń lodu i Ognia, który skupia się na walce o kontrolę nad królestwem Westeros. 

To nie jest zwykły audiobook, to najwyżej plasujący się audiobook na liście bestsellerów wszech czasów Audioteki. To superprodukcja, w której uczestniczyło ponad 120 aktorów. Narrację prowadzi Krzysztof Banaszyk a niemal każda z postaci mówi głosem innego aktora. Dodatkowo słyszymy dźwięki toczących się scen, podczas jazdy konnej słyszymy tętent koni, podczas uczt dźwięki sztućców i naczyń, jest także oprawa muzyczna, która oddaje nastrój poszczególnych scen. 

„Gra o tron” zyskała szerokie uznanie i popularność, stając się jednym z najważniejszych dzieł popkultury.

Niestety, z ta saga związany jest mój najwiekszy zawód audiobookowy ever. Czy Ty też do dziś pamiętasz ten czarny dzień, w którym okazało się, że kolejne części sagi nie będą w formacie superprodukcji lecz będą zwykłymi audiobookami?

4. Niezwyciężony (superprodukcja) – Stanisław Lem

niezwyciezony audiobook science fiction audioteka

Posłuchaj za darmo wykorzystując 14 dni okresu próbnego w Audioteka Klub.

Przygotuj sie na ciarki na plecach.

Niezwyciężony to krążownik drugiej klasy i największa jednostka, jaką dysponuje baza w konstelacji Liry. Właśnie wyrusza on z misją na planetę Regis III. Wybierz się wraz z załogą statku na tą nieznaną planetę na poszukiwanie Kondora – bliźniaczego statku, z którym stracono łączność po jego wylądowaniu. Zachowując największe środki ostrożności zbadaj wielką tajemnicę ukrytą na obcej planecie.

Po godzinie słuchania tego audiobooka stało się dla mnie jasne, że superprodukcja to oficjalnie mój ulubiony format audio.

5. Diuna

Posłuchaj w Audiotece

Absolutna klasyka literatury science fiction w wersji audiobooka.
Powieść od niemal pięćdziesięciu lat należy do najpopularniejszych i najbardziej cenionych powieści gatunku. Otwiera 6-cio tomowy cykl „Kroniki Diuny”.

Audiobook jest wspaniałą okazją, aby sięgnąć po powieść, która zdobyła dwie najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane w dziedzinie literatury sci-fi: Nebulę i Hugo.

6. Trylogia husycka (superprodukcja) – Andrzej Sapkowski

Posłuchaj za darmo wykorzystując 14 dni okresu próbnego w Audioteka Klub.

Trylogia fantastyczno-historyczna, której akcja rozgrywa się na Śląsku w początkach piętnastego wieku. Podobnie jak Wiedźmin, została przeniesiona w świat audio jako epicka superprodukcja z efektami dźwiekowymi, gdzie każda postać przemawia głosem innego aktora.

Niesamowita przygoda! Podróżuj z Reynevanem, młodym zielarzem i medykiem, przez ziemie dawnego Śląska szarpanego wojną religijną z husytyzmem . W wędrówce tej odwiedzisz miejsca, które nadal można znaleźć na mapach, i spotkasz autentyczne postacie historyczne, m. in. Zawiszę Czarnego.

7. Atomowe Nawyki – James Clear

Posłuchaj w Audiotece

James Clear, jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie formowania nawyków, w tym audiobooku pokazuje praktyczne strategie, które nauczą Cię, jak tworzyć dobre nawyki, eliminować złe i przejąć kontrolę nad drobnymi zachowaniami, prowadząc do niezwykłych rezultatów.

Atomic Habits zmieni sposób, w jaki myślisz o postępie i sukcesie, oraz dostarczy Ci narzędzi, których potrzebujesz, aby przekształcić swoje nawyki – niezależnie czy chcesz rzucić palenie, schudnąć, ujarzmić stres w swoim życiu czy osiągnąć inny cel. 

8. Wołanie kukułki – J.K. Rowling

Posłuchaj w Audiotece

Ten audiobook to mistrzostwo interpretacji narratorskiej w wykonaniu Macieja Stuhra, który w niesamowity sposób przybiera inną barwę głosu i manierę mówienia dla każdego bohatera. Kiedy czyta kwestie detektywa Strike’a to słyszymy postawnego mężczyznę, kiedy czyta kwestie głównej bohaterki Robin moglibyśmy przysiąc, że mówi drobna kobieta. 

Wołanie Kukułki to pierwsza część serii o londyńskim detektywie Cormoranie Strike’u. To pierwsza powieść kryminalna autorstwa J.K. Rowling. Powieść została wydana pod przybranym nazwiskiem Robert Galbraith.

9. Karaluchy (superprodukcja) – Jo Nesbo

Posłuchaj w Audiotece

Audiobook Karaluchy, z inspektorem Harrym Hole, został nagrany jako superprodukcja. Jest to świetna przygoda audio, gdzie oprawa dźwiękowa i specjalnie skomponowana do audiobooka muzyka tworzą genialny efekt. 

Audiobook opowiada historię norweskiego inspektora Harry’ego Hole, który zostaje wysłany z Oslo do Bangkoku gdy norweski ambasador w Tajlandii zostaje znaleziony martwy w domu publicznym. Po przybyciu Harry odkrywa, że ta sprawa dotyczy znacznie więcej niż jednego morderstwa. Innymi słowy, dla każdego karalucha, którego widzisz w swoim pokoju hotelowym, jest setki za ścianami.

10. Lśnienie (superprodukcja) – Stephen King

Posłuchaj w Audiotece

Powieść uważana przez wielu czytelników za najlepszy horror wszech czasów. Posłuchaj go w formie słuchowiska superprodukcji z udziałem największych gwiazd współczesnego polskiego kina.

Jack Torrance, były nauczyciel, a obecnie poszukujący weny pisarz, przyjmuje pracę dozorcy w opuszczonym na okres zimowy górskim hotelu Panorama. Kiedy burze śnieżne odcinają od świata rodzinę Torrance’ów, obdarzony telepatycznymi zdolnościami Danny, pięcioletni syn Jacka, odkrywa, że w hotelu dzieją się dziwne rzeczy.

Inne polecane audiobooki w Audiotece

Audioteka w swoim abonamencie Audioteka Klub ma ponad 20 tysięcy audiobooków, superprodukcji, podcastow, seriali audio, kursów audio, audiobooków dla dzieci oraz audiobooków po angielsku. Najbardziej polecane audiobooki w abonamencie Audioteka to Wiedźmin, Dorwać gangstera, Solaris, Pies Baskerville’ów, Pomnik Cesarzowej Achai, Popiel syn popiołów, Kroniki Jakuba Wędrowycza, W głębi lasu, Kasacja, Niezwyciężony, Mistrz i Małgorzata, My, dzieci z dworca Zoo, Broad Peak niebo i piekło, Nowa Audio Fantastyka i inne.

Audioteka udostępnia nam aktualną listę najnowszych polecanych audiobooków tutaj.

Jak słuchać audiobooków w Audiotece za darmo

Przez 14 dni możemy słuchać audiobooków całkowicie za darmo korzystając z okresu próbnego Audioteka Klub. Czekają na nas mega audiobooki, seriale audio, podcasty oraz superprodukcje jak Solaris, Mistrz i Małgorzata, Sierżant Cuff, Narrenturm, Skóra, Pan Lodowego Ogrodu, Pomnik Cesarzowej Achai, Dziewczyna z pociągu i inne.

Oprócz tego, za darmo możemy też posłuchać pierwszych rozdziałów prawie wszystkich audiobooków w Audiotece. Audioteka daje nam możliwość przekonania się czy audiobook nas zaciekawi, zanim zdecydujemy się na zakup lub na rejestrację. Darmowych rozdziałów możemy słuchać przez aplikację na kanale YouTube lub na stronie internetowej.

Co to jest Audioteka Plus i Audioteka Klub

Audioteka Plus i Audioteka Klub to dwie różne subskrypcje Audioteki.

W Audioteka Plus płacimy 24,90 zł za jednego audiobooka miesięcznie, którego sami wybieramy. Możemy wybrać spośród nowości i innych hitowych audiobooków pierwszoligowych, które często nie są dostępne w innych promocjach ani w abonamencie Audioteka Klub. W każdej chwili możemy zrezygnować z kontynuacji miesiecznej opłaty ale wszystkie zakupione przez nas audiobooki w Audioteka Plus są nasze na zawsze i nie tracimy do nich dostępu.

W Audioteka Klub kupujemy miesięczny dostęp do pokaźnej kolekcji audiobooków, których możemy słuchać na żądanie. Warto wypróbować darmowy okres próbny przez 14 dni, wystarczy się zarejestrować aby zacząć słuchać. W Audioteka Klub mamy dostęp do ponad 20 tysięcy audiobooków, superprodukcji, podcastów, seriali audio, kursów audio, audiobooków dla dzieci oraz audiobooków po angielsku. Jest to bardzo dobra i zróżnicowana kolekcja audiobooków, jednak wielu nowości lub najgłośniejszych hitów audiobookowych nie znajdziemy w tym abonamencie (choć możemy je dokupić z dużą zniżką). W obecnej chwili cena abonamentu Audioteka Klub to 29,90 zł miesięcznie za słuchanie bez limitów lub 17,90 zł miesięcznie za 10 godzin słuchania w miesiącu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *