nevermoor audiobook dla mlodziezy

Najlepsze audiobooki dla młodzieży 

Słuchaj i odkrywaj: najlepsze audiobooki dla młodzieży

Literatura młodzieżowa przeżywa czasy ogromnej popularności. Ekran komputera lub smartfona wyraźnie dominuje wśród młodzieży nad kartkami książek. Audiobooki dla młodzieży mogą być źródłem nie tylko rozrywki, ale też cennych doświadczeń literackich. Stanowią one bramę do niezwykłych światów, gdzie wyobraźnia młodych czytelników może rozkwitać i gdzie słowo jest w młodych uszach niezwykle potężne.

W niniejszym artykule przybliżymy się do niezwykłego świata, gdzie słuchanie staje się sposobem na odkrywanie literatury. Audiobooki dla nastolatków oferują coś więcej niż tylko rozrywkę – to podróż po emocjonujących historiach, które mogą kształtować młode umysły i inspirować do czytania. Jeśli szukasz też audiobooków dla młodszych dzieci to zobacz nasz wpis najlepsze audiobooki dla dzieci gdzie znajdziesz audiobooki odpowiednie dla wieku 0-13 lat zebrane w wygodne przedziały wiekowe.

Czas na rozpoczęcie tej fascynującej przygody, podczas której przyjrzymy się najwybitniejszym audiobookom dla młodzieży. Słuchajmy, uczmy się, marzymy razem, bo świat literatury nigdy nie był tak dostępny i emocjonujący, jak teraz.

Najlepsze audiobooki dla młodzieży

1. Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow – Jessika Townsend

Gdzie kupić Nevermoor

„Nevermoor” roztacza przed nami świat niesamowity, zupełnie nowy, magiczny i szalony. Tu tryumfuje wyobraźnia, a smaku dodaje wyśmienity czarny humor. Zdecydowanie nadchodzi nowa era. Era Morrigan Crow!

Dawno, dawno temu w zwyczajnym, nudnym świecie żyła przeklęta dziewczynka. Urodziła się w pechowy dzień, pod pechową gwiazdą i jedyne, co potrafiła, to przynosić innym pecha. Ale spokojnie, pechowe dzieci nigdy nie żyją długo – wszystkie umierają w swoje jedenaste urodziny.
Morrigan nie do końca wierzy w te wszystkie brednie, a jednak z niepokojem odlicza dni. W dzień urodzin rzeczywiście wszystko się zmienia, a to za sprawą pewnego rudowłosego dżentelmena, który nazywa się Jupiter North i ma dla Morrigan propozycję nie do odrzucenia.
Podróż, w którą ją zabiera, to wyprawa w inny wymiar, do tajemniczego miasta Nevermoor, gdzie Morrigan staje przed niesamowitą szansą, by zostać członkinią elitarnego stowarzyszenia, tyle że najpierw musi przejść cztery próby. Każda z nich jest trudnym sprawdzianem, każda wymaga niezwykłych umiejętności.
Jak sobie poradzi Morrigan? Czy potrafi coś więcej, niż tylko przynosić pecha?

2. Czerwona Królowa – Victoria Aveyard

– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […]

– A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?

3. Ponad wszystko – Nicola Yoon


Choroba nastoletniej Macddy jest bardzo rzadka. Ma alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jest uwięziona w domu. Kontaktują się z nią wyłącznie mama i pielęgniarka. Pewnego dnia Maddy wygląda przez okno i widzi… jego. Jest wysoki, szczupły, ubrany na czarno. Ich spojrzenia się spotykają. Obserwuje go z oddali. Już wie, że jej życie właśnie się zmieniło. Nieodwracalnie. I wie, że to będzie katastrofa.

4. Fangirl – Rainbow Rowell

5. Seria „Never Never” – Colleen Hoover i Tarryn Fisher

6. Fanfik – Natalia Osińska

7. Seria „Buntowniczka z pustyni” – Alwyn Hamilton

8. Seria „Pretty Little Liars” – Sara Shepard

9. Iluminae – Amie Kaufman – Jay Kristoff

10. Seria „Zwiadowcy” – Johna Flanagana

11. Maybe Someday – Colleen Hoover

12. Historia Mademoiselle Oiseau – Andrea de La Barre de Nanteuil, Lovisa Burfitt

13. Seria „Rodzina Monet” – Weronika Marczak

14. Wszyscy jesteśmy łotrami – Amanda Foody, Christine Lynn Herman

15. Baśń o złamanym sercu – Stephanie Garber

16. Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat – Anna Benning 

17. Harry Potter – J.K. Rowling

18. Strażnicy dusz – Aidena Thomasa

19. Hazel Wood –  Melissy Albert 

20. Czerwień rubinu –  Kerstin Gier

21. Silver. Pierwsza księga snów –  Kerstin Gier

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *