najlepsze audiobooki w empik go

Najlepsze audiobooki w Empik Go

W dzisiejszym wpisie przedstawiam 10 najlepszych audiobooków w abonamencie Empik Go, których warto posłuchać w 2024. 

Na naszej liście jest 10 świetnych audiobooków z różnych kategorii, jak superprodukcje, produkcje kryminalne, fantastyka, literatura faktu oraz thriller. 

Audiobooki te dostępne są w abonamencie Empik Go, a posłuchamy ich w wygodnej aplikacji na telefony. Abonament na książki Empik Go dostępny jest w dwóch pakietach: Mini (2 audiobooki w miesiącu) i Plus (10 audiobooków w miesiącu).

10 najlepszych audiobooków w Empik Go w 2024 roku

1. Wiedźmin(superprodukcja) – Andrzej Sapkowski

Słuchowiska o Wiedźminie to pozycja obowiązkowa. Wspaniała dźwiękowa podróż po uniwersum Wiedźmina doczekała się już 18 audiobooków superprodukcji a wciąż jeszcze czekamy na audiobookowe zakończenie sagi. W tym poście znajdziesz więcej informacji o wszystkich słuchowiskach Wiedźmińskich.

Wszystkie wydane wiedźmińskie audiobooki są dostępne w Empik Go!

2. Harry Potter – J.K. Rowling

Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Cały cykl audiobooków o małym czarodzieju z Hogwartu jest dostępny w abonamencie Empik Go po polsku. Czas odświeżyć sobie niesamowite przygody Harrego, najsławniejszego czarodzieja i jego przyjaciół, a tym razem poczyta nam je Piotr Fronczewski.

3. Skóra (superprodukcja) – Katarzyna Janiszewska

To była najokrutniejsza i najbardziej tajemnicza zbrodnia w dziejach polskiej kryminalistyki. Pływający w Wiśle „płaszcz” z ludzkiej skóry zelektryzował społeczeństwo i postawił na równe nogi policję w całym kraju. O pomoc proszono detektywa, jasnowidza, profilerów, funkcjonariuszy FBI. Długo nie było wiadomo, kim jest ofiara. W końcu okazało się, że zamordowana to studentka religioznawstwa, 23-letnia Katarzyna Z. Matka szukała jej już od kilku miesięcy.

4. Diuna – Frank Herbert

Absolutna klasyka literatury science fiction w wersji audiobooka.
Powieść od niemal pięćdziesięciu lat należy do najpopularniejszych i najbardziej cenionych w swoim gatunku. Otwiera ona 6-cio tomowy cykl „Kroniki Diuny”.

Audiobook jest wspaniałą okazją, aby sięgnąć po powieść, która zdobyła dwie najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane w dziedzinie literatury sci-fi: Nebulę i Hugo.

5. Mierzeja (superprodukcja) – Zygmunt Miłoszewski, Wojtek Miłoszewski

Helscy rybacy wyławiają morświna – małego bałtyckiego delfina chorego na gwałtowną i nieznaną chorobę, której źródłem może być wirus lub… zatopiona w Zatoce broń biologiczna. W obawie przed skażeniem stacjonująca w Helu marynarka wojenna odcina mierzeję od świata, aby uchronić Europę przed nieznanym niebezpieczeństwem. Wszyscy – zarówno mieszkańcy jak i goście – stają się więźniami miasta…

6. Trylogia husycka (superprodukcja) – Andrzej Sapkowski

Trylogia fantastyczno-historyczna, której akcja rozgrywa się na Śląsku w początkach piętnastego wieku. Podobnie jak Wiedźmin, została przeniesiona w świat audio jako epicka superprodukcja z efektami dźwiekowymi, gdzie każda postać przemawia głosem innego aktora.

Niesamowita przygoda! podróżuj z Reynevanem przez ziemie dawnego Śląska szarpanego wojną religijną z husytyzmem . W wędrówce tej odwiedzisz miejsca, które nadal można znaleźć na mapach, i spotkasz autentyczne postacie historyczne, m. in. Zawiszę Czarnego.

7. Projekt Riese (superprodukcja) – Remigiusz Mróz

Projekt Riese zabiera nas w podróż, z której nie ma powrotu. Mróz tym razem eksploruje tematykę Wieloświatów i równoległych linii czasowych. Ożywia hipotezy naukowe i kreuje światy, niby bliskie, niby znajome, a jednak inne od naszego.

Riese –  projekt nazistowskich Niemiec, którego przeznaczenie wciąż pozostaje nieznane. Niegdyś być może podziemne miasto, arka przetrwania lub fabryka, w której pracowano nad bronią jądrową – dziś atrakcja turystyczna w Górach Sowich

8. Bezcenny – Zygmunt Miłoszewski

„Bezcenny” to pełen błyskotliwej erudycji thriller, od którego nie można się oderwać. O genialnych artystach, o szalonych kolekcjonerach, o chciwych marszandach, o wielkiej grabieży z czasów okupacji, a także o szwindlu, jakim jest dzisiejszy rynek sztuki. „Bezcenny” to także komentarz do rzeczywistości w ironicznym, prześmiewczym i bezkompromisowym stylu, do którego przyzwyczaił nas Zygmunt Miłoszewski.

9. Mów mi Win (superprodukcja)  – Harlan Coben

W tej superprodukcji  audio Coben zabiera słuchaczy w tajemniczą, kryminalną podróż nie z Mayronem Bolitarem, a jego ekscentrycznym przyjacielem Winem (Windsorem Horne Lockwoodem III), królem życia, który zawsze dostaje to, czego chce.

Znajdziemy tu byc może odpowiedzi na pytania: czy antybohater może stać się bohaterem, czy prywatne pobudki mogą przeszkodzić w rozwiązaniu kryminalnej sprawy, a także do czego jest zdolna skrzywdzona kobieta?

10. Fucking Monterosa – Anna Kazejak, Filip Kasperaszek, Ewa Rozenbajgier

Przejmująca historia o pokoleniu 40-latków zmagających się z problemami w związkach doczekała się kontynuacji. Tłem do rozgrywającego się dramatu jest popularny alpejski ośrodek narciarski we Włoszech – Monterosa. Bohaterzy zostają wysłani w podróż w głąb swoich potrzeb, które często spychane są na dalszy plan. 

Inne polecane audiobooki w Empik Go

Empik Go w swoim abonamencie ma ponad 10 tysięcy audiobooków, superprodukcji, słuchowisk, podcastów, seriali audio, kursów audio oraz audiobooków dla dzieci. Najbardziej polecane audiobooki w abonamencie Empik Go oprócz tych wymienionych na naszej liście top 10 to superprodukcje z cyklu Empik Go Originals dostępne wyłącznie w Empiku czyli Kwestia Ceny, Fucking Bornholm, Szum, Niech to usłyszą, Profiler, Pomiędzy, Z pierwszej piłki, Zasłyszane morderstwo, Wilkołak, Dublerka, Paprocany, Molly, Robak Spysky, Gra Luizy, Piekło wciąż płonie, Fakap. Kołcz Lajk, Wyrwa. Historia Ułana, Negocjator. Oprócz tego, w Empik Go posłuchamy wielu audiobooków Remigiusza Mroza, serii Problem trzech ciał, kryminałów Mieczysława Gorzki, Camilli Lackeberg, Katarzyny Bondy i innych audiobooków.

Zobacz też najlepsze audiobooki w Audioteka Klub.

Czego warto słuchać w Empik Go

Jeśli chcesz dodatkowych rekomendacji ciekawych i polecanych audiobooków w Empik Go, to tutaj masz aktualną listę najpopularniejszych audiobooków. Są to głośne nowości i gorące audiobooki popularne w Empiku w danym momencie.

Słuchowiska Empiku

Empik Go Originals

W Empik Go posłuchamy całego katalogu świetnych słuchowisk superprodukcji dla dorosłych, czyli audiobooków na sterydach. W nich każda postać mówi głosem innego aktora oraz słyszymy specjalne efekty i oprawę dźwiekową dzięki której historia nabiera niepowtarzalnej głębi i potegują się wrażenia dla słuchacza. Empik jest wydawcą wielu takich tytułów, które nazywa Empik Go Originals, uczestniczą w nich gwiazdy kina i są to audiobooki dostępne wyłącznie w abonamencie Empik Go. Kilka przykładów takich superprodukcji to Projekt Riese, Mierzeja, Kwestia Ceny czy Fucking Bornholm.

Słuchowiska dla dzieci

Inna grupę słuchowisk Empiku tworzą słuchowiska dla dzieci. W Empik Go dzieci posłuchaja m.in. Przygód Baltazara Gąbki, serii Baśniobór czy serii o Emi.

Jak słuchać audiobooków w Empik Go za darmo

Empik Go oferuje okres próbny dla nowych użytkowników, podczas którego możemy posłuchać zupełnie za darmo audiobooka, którego sami wybierzemy. W tej chwili okres próbny trwa 7 dni. Przez okres próbny możemy posłuchać audiobooka lub przeczytać ebooka.

Zobacz też inne sposoby na to jak posłuchać wiecej całych audiobooków za darmo w naszym wpisie 13 audiobooków kryminalnych za darmo.

Audiobooki abonament w Empik Go i Empik Premium

Audiobooki w Empik Go

Empik Go to abonament na audiobooki i ebooki, których słuchamy i czytamy za pomocą aplikacji Empik Go na telefonach, tabletach lub czytnikach. Razem otrzymujemy dostęp do katalogu ponad 140 tysięcy ebooków, audiobooków, seriali audio, podcastów i komiksów. W chwili obecnej możemy wykupić dostęp w cenie od 24,99 do 49,99 zł miesięcznie korzystajac z jednego z dwóch pakietów: Empik Go Mini lub Empik Go Plus (czyli 2 audiobooki w miesiącu lub 10 audiobooków w miesiącu). Empik Go od czasu do czasu robi zniżki na któryś ze swoich dwóch pakietów abonamentowych, w wówczas możemy wykupić abonament z czasową zniżką. Zobacz porównanie Empik Go i wszystkich innych aplikacji z audiobookami we wpisie Najlepsze aplikacje z audiobookami.

Audiobooki w Empik Premium

Empik Premium to inna usługa abonamentowa, w której płacimy miesieczną kwotę za darmową dostawę produktów zakupionych przez nas w Empiku przez internet. W ramach opłaty abonamentowej Empik Premium dostajemy wiele różnych zniżek i korzyści a jedną z nich jest darmowy dostęp do 15 tysięcy audiobooków i ebooków w aplikacji Empik Go. Czyli wykupując abonament Empik Premium dostajemy też dostęp do audiobooków z Empik Go. Za Empik Premium zapłacimy w tej chwili od 3,40 zł do 10,99 zł za miesiąc w zależności jaki okres czasu wybierzemy.

Audiobooki w Empik Premium Free

Empik Premium Free to bezpłatny program Empiku, dzieki któremu zyskujemy darmową dostawę do paczkomatów przy zakupach internetowych w Empiku powyżej 80 zł. W ramach tego programu dostajemy też dostęp do innych korzyści i zniżek a jedną z nich jest 1000 darmowych ebooków i audiobooków w aplikacji Empik Go. W praktyce większość z tych tytułów to ebooki ale możemy za darmo posłuchachać m.in. audiobooków superprodukcji Fucking Bornholm, Lalka oraz innych audiobooków np. lektur szkolnych i literatury pięknej m.in. Przedwiośnie, Ogniem i mieczem, Zbrodnia i kara, Sklepy cynamonowe, Wehikuł czasu, Jądro ciemności itd..

Empik Go audiobooki i słuchowiska dla dzieci

Empik go ma dobry wybór słuchowisk i audiobooków dla dzieci w różnym wieku. Najlepsze słuchowiska dla dzieci w Empik Go to m.in. Przygody Baltazara Gąbki, seria Baśniobór, Mazurscy w podróży, W krainie czarnoksiężnika Oza, Kubuś Puchatek, Legendy o złotej Kaczce, Bajki pana Słonia Przygody Pimpusia Sadełko, Przygody Koziołka Matołka, Plastusiowy pamiętnik, Lisek Urwisek i inne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *