Wiedźmin, wkrótce ruszą prace na kolejnym słuchowiskiem – Czas Pogardy?

Producent audiobooków firma Fonopolis znana ze wspaniałych słuchowisk na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego, ogłosiła konkurs „Zostań głosem słuchowiska Wiedźmin Czas pogardy„.

2 ostatnie słuchowiska firmy- Wiedźmin Krew Elfów i Wiedźmin Sezon Burz– po zapowiedziach i przesuwaniu terminu premiery zostały w końcu wydane pod koniec 2014. Oba zostały zrealizowane z rozmachem – Wiedźmin Krew Elfów trwa blisko 13 godzin i wzięło w nim udział 79 aktorów, Wiedźmin Sezon Burz to 13 godzin 31 minut oraz 84 aktorów. Pozycje te, rozprowadzane wyłącznie przez producenta, są dostępne w formie płyty CD lub pliku mp3 do ściągnięcia, za co należy pochwalić Fonopolis, gdyż niestety niektóre poprzednie słuchowiska firmy są obecnie dostępne tylko jako płyta CD.

Fonopolis, ma na swoim koncie 5 słuchowisk na podstawie prozy Sapkowskiego:

2 tytuły z Trylogii Husyckiej:

  • Boży bojownicy
  • Lux perpetua

3 tytuły ze świata wiedźmińskiego:

  • Opowiadania wydane w 2 zbiorach: Miecz przeznaczenia i Ostatnie życzenie
  • Wiedźmin Krew Elfów
  • Wiedźmin Sezon Burz

Fonopolis idzie za ciosem i w tym roku planuje wydanie kolejnego tytułu – będzie to właśnie kontynuacja sagi o wiedźminie: Czas Pogardy.

Nagrania jeszcze się nie rozpoczęły, ale w połowie lutego producent ogłosił na swoim profilu na Facebooku konkurs na dwie epizodyczne role aktorskie w słuchowisku. Aby wziąć udział w konkursie należy nagrać 2 krótkie fragmenty wskazane przez autorów konkursu i umieścić je w aplikacji konkursowej na profilu Fonopolis, w której następnie użytkownicy Facebooka mogą do końca lutego oddawać glosy na najlepsze wykonanie. Zwycięzcy zostaną wyłonieni na początku marca przez jury konkursu spośród tych 10 nagrań, które zgromadza największą liczbę głosów. Nagrodą, oprócz uczestnictwa w nagraniach, będzie także płyta CD z pełnym słuchowiskiem.

To już kolejna taka akcja producenta, który stara się zainteresować i zaangażować fanów sagi w produkcje audiobooków. W przypadku poprzednich pozycji można było zamówić słuchowisko w przedsprzedaży na długo przed spodziewaną datą premiery, można też było za pośrednictwem licytacji postarać się o udział w słuchowisku w jednej z epizodycznych ról lub za dodatkową opłatą otrzymać specjalną kopię z audio dedykacją nagraną głosem któregoś z bohaterów. Podczas realizacji dwóch ostatnich słuchowisk producent pod wpływem uwag fanów sagi, którzy odsłuchali próbnych fragmentów, postanowił powtórzyć sporą cześć nagrań by poprawić wymowę nazw własnych pochodzących ze świata wiedźmińskiego.

Czy data zakończenia konkursu (marzec) o udział w nowym słuchowisku z sagi o Wiedźminie może oznaczać, że prace nad nim ruszą już niebawem? Fonopolis realizuje właśnie słuchowisko na podstawie Króla Leara. Nagrania już się zakończyły a premiera planowana jest na wiosnę 2015, możliwe jest więc, że kolejnym projektem firmy będzie Wiedźmin Czas Pogardy.

Fragmentów słuchowiska Wiedźmin Sezon Burz można obecnie posłuchać na antenie radiowej Jedynki codziennie o godzinie 10:30 do piątku 27 lutego włącznie, w ramach cyklu Lektury Jedynki. Na stronie internetowej audycji TUTAJ można posłuchać wszystkich fragmentów, które już zostały wyemitowane. Razem będzie to 10 fragmentów.

Wiedźmin Krew Elfów: Słuchowisko od 39,99 zł, długość 12 godz. 38 min., czyta zespól aktorów

Wiedźmin Sezon Burz: Słuchowisko od 39,99 zł, długość 13 godz. 31 min., czyta zespól aktorów

Posłuchać można też 15-to minutowego fragmentu udostępnionego przez Fonopolis:

Poniżej materiał wideo z nagrań Wiedźmin Krew Elfów i Wiedźmin Sezon burz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *