zamęt sluchowisko sensacyjne

Słuchowiska sensacyjne – Top 10

W świecie słuchowisk sensacyjnych każdy dźwięk może okazać się kluczem do intrygi. To gatunek, w którym napięcie buduje się wraz z każdym oddechem, a adrenalina unosi się w powietrzu. Słuchowiska sensacyjne to intryga, tajemnice i nieprzewidywalne zwroty akcji.

Dziś przedstawiamy listę TOP 10 najlepszych słuchowisk sensacyjnych. To opowieści, które nie pozostawiają słuchacza obojętnym, wciągają od pierwszych dźwięków i trzymają w napięciu do ostatniego akordu.

Skupimy się na nowoczesnych i hitowych słuchowiskach sensacyjnych, których słucha się na telefonie za pomocą aplikacji do audiobooków. W tych słuchowiskach każda postać mówi głosem innego aktora a historii towarzyszy oprawa dźwiękowa, która buduje nastrój i napięcie. Końcowy efekt to jakbyśmy byli w samym środku wydarzeń. Jeśli jesteś fanem słuchowisk, koniecznie zobacz też wpis z listą najciekawszych słuchowisk z wszystkich gatunków.

W tym artykule na bloga odkryjemy najbardziej wciągające, mrożące krew w żyłach, i niesamowite słuchowiska sensacyjne, które warto mieć na radarze. Gotowi na dźwiękową dawkę adrenaliny? Przygotujcie słuchawki!

Najlepsze słuchowiska sensacyjne

1. Zamęt –  Vincent Severski

Długość nagrania: 18 godzin 40 minut

Czyta: zespół aktorów

W Pakistanie porwany zostaje przez talibów polski biznesmen. Grozi mu śmierć. Do akcji ratunkowej rusza super tajna jednostka Agencji Wywiadu znana jako „Sekcja”. Szybko okazuje się jednak, że porwanie jest tylko częścią szerszego planu, w który zaangażowane są wywiady różnych krajów i staje się ono powodem do bezwzględnych rozgrywek politycznych w Polsce. Pod kierunkiem ekscentrycznego Romana „Sekcja”, czyli Monika – absolwentka ASP, Dima – były nielegał, Ela i Witek, z narażeniem życia próbują zdemaskować zdrajcę i podróżując przez Grecję, Rosję, Pakistan i RPA rozwikłać trudną szpiegowską zagadkę.

Gdzie kupić Zamęt

2. Bezcenny –  Zygmunt Miłoszewski

Długość nagrania: 15 godzin 21 minut

Czyta: zespół aktorów

Słuchowisko Bezcenny to pełen błyskotliwej erudycji thriller, od którego nie można się oderwać. O genialnych artystach, o szalonych kolekcjonerach, o chciwych marszandach, o wielkiej grabieży z czasów okupacji, a także o szwindlu, jakim jest dzisiejszy rynek sztuki. To także komentarz do rzeczywistości w ironicznym, prześmiewczym i bezkompromisowym stylu, do którego przyzwyczaił nas Zygmunt Miłoszewski, jeden z najpopularniejszych współczesnych polskich pisarzy.

Gdzie kupić Bezcenny

3. Dorwać gangstera –  Artur Górski

Długość nagrania: 3 godzin 36 minut

Czyta: zespół aktorów

W Europie Wschodniej nadciąga kres komunizmu, a na ulicach Rosji zaczyna rządzić mafia. Tima, niespełniony muzyk, zaczyna działać na rzecz jednej z grup przestępczych Leningradu, gdzie w krótkim czasie staje się wyjątkowo bezwzględnym i skutecznym egzekutorem.

Prawdziwe wyzwanie czeka go jednak w Polsce, do której ucieka przed organami ścigania i konkurencyjnymi gangami – Tima trafia w sam środek mafijnej wojny…

Artur Górski, współtwórca bestsellerowej serii „Masa o polskiej mafii” oraz reportażu „Ruska Mafia” – historia Timy w dużej części została oparta na autentycznych wydarzeniach.

Gdzie kupić Dorwać gangstera

4. Stacja arktyczna Zebra –  Alistair MacLean

Długość nagrania: 10 godzin 10 minut

Czyta: zespół aktorów

Atomowa łódź podwodna wyrusza na pomoc zniszczonej stacji badawczej na Biegunie Północnym. Pożar zdziesiątkował Stację Arktyczną Zebrę, a uwięzieni w śnieżnej pułapce ludzie czekają na pomoc. Jednak na drodze ekipy ratunkowej staje seria tajemniczych wypadków…

Gdzie kupić słuchowisko Stacja arktyczna Zebra

5. Ojciec Chrzestny –  Mario Puzo

Długość nagrania: 18 godzin 54 minuty

Czyta: zespół aktorów

Don Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Tyran i szantażysta, a zarazem człowiek honoru, sprawuje rządy żelazną ręką. Jego decyzje mają charakter ostateczny. Wśród swoich wrogów wzbudza respekt i strach, wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, intratnym interesie – handlu narkotykami, wchodzi w ostry, krwawy konflikt z Cosą Nostrą. Honor rodziny może uratować tylko najmłodszy, ukochany syn Vita Michael, bohater wojenny. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego?

Gdzie kupić słuchowisko Ojciec chrzestny

6. Piekło wciąż płonie –  Tomasz Friedrich

Długość nagrania: 4 godziny 35 minut

Czyta: zespół aktorów

Listopad 2021. W tajemniczych okolicznościach znika Helena, była żona dowódcy BOR-u porucznika Konstantego Barańskiego, który wspierany przez swojego przyjaciela – Komisarza Tomasza Wolańskiego, wyrusza na jej poszukiwanie. Konsekwencją tej decyzji będzie trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji historia człowieka, który stara się odzyskać miłość swojego życia i zadość uczynić błędom popełnionym w przeszłości. Niestety, z każdą uciekającą godziną, taka perspektywa zdaje się oddalać. Problemy na granicy z Białorusią i zbliżający się szczyt Grupy Wyszehradzkiej tylko komplikują już i tak nie łatwą dla niego sytuację. Czy Kostek zdoła odnaleźć Helenę? Czy może jej zaginięcie to tylko mistyfikacja? A może w tym wszystkim chodzi o coś zupełnie innego? Wejdź w ten świat i przekonaj się zanim wszystko dookoła runie.

Gdzie kupić słuchowisko Piekło wciąż płonie

7. Fucking Monterosa –  Ewa Rozenbajgier, Anna Kazejak, Filip Kasperaszek

fucking monterosa sluchowisko sensacyjne

Długość nagrania: 3 godziny 11 minut

Czyta: zespół aktorów

Przejmująca historia o pokoleniu 40-latków zmagających się z problemami w związkach doczekała się kontynuacji. Tym razem tłem do rozgrywającego się dramatu jest popularny alpejski ośrodek narciarski we Włoszech – Monterosa. Każdy z bohaterów wciąż marzy o jednym – by odnaleźć siebie. Bajeczne alpejskie krajobrazy, wizja nadchodzącego rozwodu oraz miłosne trójkąty – z tym właśnie przyjdzie się zderzyć przyjaciołom z młodości.

Gdzie kupić słuchowisko Fucking Monterosa

8. Gra Luizy –  Anna Reczek-Robak

Długość nagrania: 3 godzin 44 minuty

Czyta: zespół aktorów

Do czego jest w stanie posunąć się młoda dziewczyna, która fascynuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn? Czy wielki biznes to przestrzeń, w której relacja ojca z dzieckiem może rozkwitnąć? Wreszcie, jak wiele prawd na swój temat musimy ukrywać w obawie przed światem?

„Gra Luizy” nie udziela jednoznacznych odpowiedzi na te pytania. Za to – jak rasowy thriller – hipnotyzuje i wciąga bez ostrzeżenia.

Gdzie kupić słuchowisko Gra Luizy

9. Mierzeja – Zygmunt Miłoszewski, Wojtek Miłoszewski

Długość nagrania: 6 godzin 31 minut

Czyta: zespół aktorów

Miasto Hel. Z jednej strony otoczony morzem kurort i przemysłowe rybackie miasteczko, z drugiej – miejsce o strategicznym znaczeniu militarnym. Okoliczne lasy i wody pełne są tajemniczych miejsc, będących celem pielgrzymek poszukiwaczy skarbów i źródłem niezliczonych teorii spiskowych.

Jest maj, przed sezonem, czas toczy się leniwie i dla mieszkańców i dla nielicznych wczasowiczów. Helscy rybacy wyławiają morświna – małego bałtyckiego delfina chorego na gwałtowną i nieznaną chorobę, której źródłem może być wirus lub… zatopiona w Zatoce broń biologiczna. Szybko okazuje się, że w tym wyjątkowym miejscu nic nie jest tym, czym się wydaje. Mało kto znalazł się na mierzei zupełnie przypadkowo, a prawdy nie mówi nikt…

Gdzie kupić Mierzeję

10. Medium –  Szymon Jakubowski

Długość nagrania: 2 godziny 29 minut

Czyta: zespół aktorów

Do Stanisława Reya – znanego krakowskiego medium – przychodzi Jolanta Dadej. Jest przerażona faktem, że jej mąż Karol lunatykuje. Codziennie, dokładnie o tej samej godzinie, wstaje i idzie przed siebie stwarzając zagrożenie dla siebie i innych.

Stanisław podejmuje się wyjaśnienia zagadki conocnych podróży, które okazują się prowadzić pod adres tajemniczej kobiety. Jednak to dopiero początek niespodzianek, bo okazuje się, że Karol nie zna kobiety do której prowadzi go instynkt, hipnoza, której ulega wydobywa na światło dzienne kolejne pytania, a przeszłość bohaterów jest o wiele bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. Czy Stanisławowi uda się rozwiązać zagadkę przeszłości?

Gdzie kupić Medium

Pozostałe słuchowiska sensacyjne

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *