lsnienie audiobook horror

Najlepsze audiobooki horrory

Dźwięk lęku: audiobooki horrory, które przerażają i fascynują

Ciemność, nieznane, tajemnicze postaci i tajemnicze wydarzenia – najlepsze audiobooki horrory kierują nas w najbardziej przerażające zakamarki ludzkiego strachu i wyobraźni. To nie tylko opowieści o potworach i zjawach nadprzyrodzonych, ale także eksploracja ludzkich lęków i niesamowity sposób na wprowadzenie się w atmosferę dreszczowca.

W tym artykule zapraszamy Was do odkrycia najbardziej przerażających audiobooków, które zabiorą Was w mroczną podróż przez sny i koszmary. To niezapomniana okazja, by poczuć dreszcz emocji, który tylko literatura grozy jest w stanie dostarczyć.

Czas na zanurzenie się w świat strachu i przekraczanie granic naszej wyobraźni. Poznajmy razem te najbardziej drżące historie, które potrafią przyciągnąć, a zarazem odpychać od słuchawek. Gotowi na ekscytującą podróż w mroczne rejony audiobooków horrorów?

Najlepsze audiobooki horrory

1. Lśnienie – Stephen King

Długość nagrania: 21 godzin 8 minut

Czyta: zespół aktorów

Powieść uważana przez wielu czytelników za horror wszech czasów – tym razem w formie słuchowiska z udziałem największych gwiazd współczesnego polskiego kina.

Jack Torrance, były nauczyciel, a obecnie poszukujący weny pisarz, otrzymuje pracę dozorcy w opuszczonym na okres zimowy górskim hotelu Panorama. Kiedy burze śnieżne odcinają od świata rodzinę Torrance’ów, obdarzony telepatycznymi zdolnościami Danny, pięcioletni syn Jacka, odkrywa, że hotel jest nawiedzony, a duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, aż pewnego dnia mężczyzna przestaje nad sobą panować…

Gdzie kupić Lśnienie

2. RÓŻNIA i inne opowieści ze wsi obok – Mirosław Miniszewski


Na podlaskim odludziu, wśród bagien i trzęsawisk, tuż obok mrocznej puszczy znajduje się pewna wieś. Miejsce, gdzie często dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji, jednak zło nie może się zakorzenić. Dobro tam w końcu zawsze wygrywa, a niedobrych ludzi spotyka zasłużona kara, gdyż pierwotne duchy lasu i bagienne baby nie tolerują łamania odwiecznych praw. Po„Opowieściach ze wsi obok”– najoryginalniejszej premierze wiosny 2022 roku, dostępnej jako ebook i audiobook – ukazuje się kolejny zbiór opowiadań Mirosława Miniszewskiego osadzonych w magii prowincjonalnego uniwersum. Wszystko okraszone tęczową dżędą, czarnym humorem, psychoanalityczną wnikliwością i filozoficzną goryczą oraz, już tradycyjnie, koglem-moglem.

3. Bastion – Stephen King

Zaczyna się niewinnie – od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia staje się masowym grobem.

Nieliczni, którzy przetrwali, zaczynają mieć wizje wskazujące im drogę. Każdy musi dokonać wyboru i podążyć własną ścieżką.

Podzielona ludzkość tworzy dwa obozy – Wolną Strefę w Kolorado i dyktaturę w Las Vegas, rządzoną przez psychopatów i kryminalistów, w których epidemia obudziła to, co najgorsze. Ci, którzy wierzą w miłość i braterstwo, mają w starciu z nimi niewielkie szanse. Tyle że konfrontacja między siłami dobra i zła staje się nieunikniona.

4. Anima – Kinga Krzemińska

Na komendę w małym miasteczku przychodzi lokalny listonosz chcąc zgłosić zniknięcie dwudziestu pięciu mieszkańców z pobliskiej wsi leżącej paręnaście kilometrów za otaczającym ją lasem. Aspirant, Jan Willer, początkowo nie wierzy w opowieść listonosza, jednak z czasem okazuje się, że faktycznie – domy stoją puste, a po mieszkańcach nie ma ani śladu. Szukając racjonalnego wytłumaczenia, Willer wpada na trop nielegalnych interesów prowadzonych przy pobliskiej, wschodniej, granicy. Jednak im więcej czasu Willer spędza w okolicy wsi, tym mniej oczywiste stają się dla niego wszelkie logiczne wytłumaczenia tej zagadki.

Z policjanta, którego zadaniem jest ustalanie faktów, Willer powoli przeobraża się w człowieka kierowanego obsesyjną potrzebą poznania prawdy, nawet jeśli oznacza to wzięcie pod uwagę sił i zjawisk, które nie są zbadane naukowo. Czy jest to droga do kompletnego obłędu, czy wręcz przeciwnie? Czasem kiedy zaczniesz uważnie słuchać, możesz usłyszeć prawdę, której najbardziej się boisz…

5. Instytut – Stephen King

Zjawiają się w nocy. W ciągu dwóch minut eliminują wszystkie przeszkody. I uprowadzają obiekt. Interesują ich dzieci. Wyjątkowe dzieci…

Luke Ellis budzi się w pokoju do złudzenia przypominającym jego własny, tyle że bez okien. Wkrótce orientuje się, że trafił do tajemniczego Instytutu i nie jest jedynym dzieciakiem, którego tu uwięziono. To miejsce odosobnienia dla nastolatków obdarzonych zdolnościami telepatii lub telekinezy. W Instytucie zostaną poddani testom, które wzmocnią ich naturalną, choć nadprzyrodzoną moc. Opiekunowie nie mają skrupułów – grzeczne dzieci są nagradzane, nieposłuszne – są surowo karane. Wszyscy jednak, prędzej czy później, trafią do drugiej części Instytutu, a stamtąd nikt już nie wraca.

Gdy kolejne dzieci znikają w Tylnej Połowie Luke jest coraz bardziej zdesperowany. Musi uciec i wezwać pomoc. Bo jeśli komuś miałoby się udać, to właśnie jemu.

Tylko że nikt dotąd nie uciekł z Instytutu.

6. To – Stephen King

7. Joyland – Stephen King

8. Nocny Patrol – Siergiej Łukjanienko

9. Walking Dead

10. Przeklęta ziemia – Karolina Kasprzak-Dietrich

11. Domofon – Zygmunt Miłoszewski

12. Czarna Madonna – Remigiusz Mróz

13. Dom na Wyrębach – Stefan Darda

14. Czarny Wygon. Słoneczna Dolina – Stefan Darda

15. Grzesznik – Artur Urbanowicz

16. Winda – Tomasz Sablik

17. Dziewczyna z sąsiedztwa – Jack Ketchum

18. Dziecko Rosemary –  Ira Levin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *