najlepszy audiobook 2024

Najlepsze audiobooki 2024 roku

2024 to rok, w którym możemy spodziewać się niesamowitych dźwiękowych opowieści audiobooków, słuchowisk i seriali audio, które przeniosą nas w najdalsze zakątki wyobraźni.

Dziś zapraszam do zestawienia najbardziej porywających audiobooków 2024 roku. W tym artykule podzielimy się najciekawszymi audiobookami, które zapadną Wam w pamięć na długo.

Zobacz też: 100 najlepszych audiobooków wszech czasów

Gotowi na dźwiękową podróż przez najlepsze audiobooki 2024 roku? Przygotujcie słuchawki i przyłączcie się do naszej wyjątkowej wyprawy w świat literatury dźwiękowej.

Najlepsze audiobooki 2024 roku

 1. Iron Flame. Żelazny płomień – Rebecca Yarros

Długość nagrania: 28 godzin 47 minut

Czyta: Magdalena Kumorek

Kontynuacja Fourth Wing, bestsellerowej serii Empireum. Najlepsze romantasy 2023 roku według Goodreads!

Wszyscy spodziewali się, że Violet Sorrengail umrze w trakcie pierwszego roku w Uczelni Wojskowej Basgiath. Jednak Odsiew był zaledwie pierwszym testem mającym na celu pozbycie się kadetów o słabej woli, niemających szczęścia i niegodnych. Teraz zaczyna się prawdziwe szkolenie. Problem stanowi nowy wicekomendant, który postawił sobie za punkt honoru udowodnienie Violet, że jest bezsilna – chyba że zdradzi mężczyznę, którego kocha.

Gdzie kupić najtaniej Iron Flame. Żelazny płomień

2. Wartka śmierć – Robert Galbraith

Długość nagrania: 28 godzin 47 minut

Czyta: Maciej Stuhr

Do Cormorana Strike’a zgłasza się zaniepokojony ojciec, którego syn Will przyłączył się do sekty religijnej. Powszechny Kościół Humanitarny to z pozoru pokojowa organizacja dążąca do zmiany świata na lepsze. Strike odkrywa jednak, że pod szlachetnymi frazesami kryją się zagadkowe zgony.

Wspólniczka Cormorana Robin Ellacott postanawia przeniknąć do sekty i zamieszkać wśród jej członków. Nie jest jednak gotowa na okrucieństwa, których będzie świadkiem, ani na cenę, jaką przyjdzie jej zapłacić za swoje zawodowe ambicje.

„Wartka śmierć” to siódmy tom epickiej serii kryminalnej – przepełniona niepokojem i wielkimi emocjami kontynuacja losów Robin i Strike’a.

Gdzie kupić najtaniej Wartką śmierć

 3. Ted Bundy. Umysł mordercy – Max Czornyj

Długość nagrania: 7 godzin 31 minut

Czyta: Tomasz Sobczak

Ted Bundy. Najsłynniejszy współczesny seryjny morderca. Dokonywał masakr. Ukrywał ciała ofiar i pozował je niczym kukły. Odgrywał z nimi makabryczne sceny.

A to tylko początek nieprawdopodobnej historii. Rzeczywistość przerosła najbardziej przerażającą fikcję. Nigdy nie obcowaliście z tak czystym złem.

Niepowtarzalna narracja pierwszoosobowa przyprawia o dreszcze.

Gdzie kupić najtaniej Ted Bundy. Umysł mordercy

 4. Szary płaszcz – Marcin Mortka

Długość nagrania: 9 godzin 49 minut

Czyta: Filip Kosior

Zima przyszła, ale spokój nie będzie trwał długo.

Doliną zawładnęła zima, ale Edmund zwany Kociołkiem wie doskonale, że nie powstrzyma to Złego.

Nie mogąc znieść bezczynności, zabiera swoją drużynę na wyprawę do Krzemyku, by rzucić Złemu wyzwanie na wrogim terytorium. Nie przypuszcza, że tym razem zagrożenie nadejdzie z nieoczekiwanej strony.

Komu chce się przypodobać Eliah?
Za co Gramm może być wdzięczny tacie?
I dlaczego Zwierzak za nic w świecie nie powinien lepić bałwana?

Zarówno drużynie do zadań specjalnych, jak i stojącej na straży Gryfa Sarze przyjdzie stoczyć zaciekłe boje i podjąć trudne decyzje, a Dola zadba, by nie dręczył ich nadmierny spokój. Do Gryfa zawita bowiem pewien szczególny gość… i to niejeden! Po Dolinie rozejdą się listy, których skutków nie sposób przewidzieć. W pewnym lesie pojawią się ogromne jamy, krzemycki książę popadnie w nieliche tarapaty, a do posępnej granicznej twierdzy zjadą osobliwi interesanci.

Gdzie kupić najtaniej Szary płaszcz

5. Perfekcyjna niedoskonałość – Jacek Dukaj

Długość nagrania: 18 godzin 26 minut

Czyta: Piotr Grabowski

Jest XXIX wiek. Adam Zamoyski, tajemniczy zmartwychwstaniec, tkwi w środku rozgrywki między cywilizacjami, ludźmi, nieludźmi i istotami postludzkimi. Konkurencja stanowi motor ewolucji – konkurują ze sobą rośliny, zwierzęta, ludzie, kultury, gospodarki. Zwycięża, kto lepiej wykorzystuje naturalne środowisko, zasoby planety, ostatecznie – prawa fizyki.

Zamoyski nie wie, jakim cudem znalazł się w świecie późniejszym od jego czasów o kilkaset lat, ma problemy z pamięcią i tożsamością – lecz najwyraźniej stanowi klucz do zwycięstwa w owej ewolucji. Kim tak naprawdę jest? Kim są ci, którzy go otaczają? Jaką tajemnicę kryje Narwa, gdzie rozbił się statek Adama?

Gdzie kupić najtaniej Perfekcyjną niedoskonałość

6. Virion. Krew – Andrzej Ziemiański

Długość nagrania: 15 godzin 25 minut

Czyta: Grzegorz Pawlak

Starość nie radość, wiadomo. Ale jak cię znajdują pod stosem trupów, bez pamięci, za to z ogromnym bukłakiem pełnym wódki, który tulisz do siebie niczym troskliwa matka niemowlę, to wiadomy znak, że żarty się skończyły.

Tak oto rozpoczyna się zupełnie nowy rozdział w życiu Viriona.

Pamięć: brak.

Umiejętności: ponadprzeciętne.

Cierpliwość: mocno ograniczona.

Gdzie kupić najtaniej Virion. Krew

7. Robaki w ścianie – Hanna Szczukowska-Białys

Długość nagrania: 10 godzin 48 minut

Czyta: Filip Kosior

Każda rodzina ma swoje sekrety i swoje robactwo ukryte w ścianach – wystarczy tylko poruszyć pierwszą deseczkę…

Szara Bydgoszcz lat 90. W lesie na obrzeżach miasta młoda dziewczyna odnajduje okaleczone zwłoki mężczyzny. Sprawca ewidentnie nie wstydzi się swojego dzieła – podpisuje ofiarę i sam naprowadza śledczych na pierwsze tropy. Misterne cięcia i napis wyryty na klatce piersiowej prowadzą doświadczonego komisarza Bondysa jak po sznurku… do kolejnej ofiary.

Bydgoski morderca nie syci się jednym zabójstwem – wręcz przeciwnie.

Gdzie kupić najtaniej Robaki w ścianie

8. Wada – Robert Małecki

Długość nagrania: 16 godzin 53 minuty

Czyta: Piotr Grabowski

Upalny sierpień, porzucony namiot, ślady zbrodni i zagadka, którą rozwiązać może tylko komisarz Bernard Gross.

Drugi tom jednej z najpopularniejszych polskich serii kryminalnych.

Chełmża tego lata przyciąga nie tylko gwałtowne burze. W powietrzu czuć, że coś się wydarzy… Na polanie w lesie nieopodal miasta śledczy znajdują tajemniczy, zakrwawiony namiot. Bernard Gross jest przekonany, że w tym miejscu doszło do tragedii. Niestety, nie ma żadnych punktów zaczepienia, niczego, co popchnęłoby śledztwo naprzód. Nie ma ciał, brakuje świadków i narzędzia zbrodni. Klucząc wokół faktów, komisarz nieoczekiwanie zderza się ze ścianą milczenia zbudowaną wokół dramatycznej historii sprzed trzydziestu lat…

Gdzie kupić najtaniej Wadę

9. Dawno temu w Warszawie – Jakub Żulczyk

Długość nagrania: 24 godziny 8 min

Czyta: Zalewski Krzysztof, Malikowska Marta, Januszkiewicz Marcin

2020. Warszawa wchodzi w kolejną falę pandemii.

Lockdown zamyka ludzi w ich domach, w ich głowach, w kleszczach lęku. W środku tego szaleństwa Marta Pazińska próbuje walczyć o życie i godność tych, którzy są samotni i bezbronni. Nie rozumie jednak, że cała Warszawa stała się bezbronna jak dziecko. A ci, którzy przez lata czaili się w ciemności, teraz ruszyli po władzę. Idą po nią po trupach dzieciaków, policjantów, polityków. Kości chrzęszczą pod ich stopami.

Gdzie kupić najtaniej Dawno temu w Warszawie

10. Ptasznik – Marek Stelar

Długość nagrania: 8 godzin 39 minut

Czyta: Mateusz Drozda

LAUREAT NAGRODY WIELKIEGO KALIBRU 2023 ROKU!

Heinrich Vogel był kiedyś innym człowiekiem. Miał inne nazwisko, życie i świat, który stał przed nim otworem. Dwadzieścia lat wcześniej jedno zdarzenie zniszczyło wszystko i zmieniło go bezpowrotnie. Gdy już poukładał sobie życie na nowo, dociera do niego wiadomość, że w katastrofie śmigłowca ginie jego niewidziany od tamtej pory ojciec, a niedługo potem znajduje pływające w wodzie ciało zastrzelonej kobiety.

Nękany przez Miszę, dawnego współwięźnia i we współpracy z komisarz Iwoną Banach z CBŚP, Vogel idzie śladem ojca uwikłanego w ciemne interesy. Tropy wiodą go do Niemiec.

Gdzie kupić najtaniej Ptasznika

11. True Monsters

Długość nagrania: 19 godzin 52 minuty

Czyta: Mateusz Drozda i Wojciech Masiak

True Monsters to seria opowiadań kryminalnych opartych na faktach. Jej bohaterami są wzbudzający grozę sprawcy zabójstw z całego świata, których motywacje i działania każą zadać pytanie, co sprawia, że człowiek staje się potworem. Seryjni mordercy, psychopaci, szaleńcy.

Prawdziwe potwory są wśród nas!

Gdzie kupić najtaniej

Inne polecane audiobooki 2024 roku

  1. Ciemność płonie – Jakub Ćwiek
  2. Krew w piach – Katarzyna Bonda
  3. Wampir – Wojciech Chmielarz
  4. Operacja Mir – Remigiusz Mróz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *