najlepsze audiobooki fantasy 2023

Najlepsze audiobooki fantasy 2023 roku

Na naszym rynku zainteresowanie audiobookami fantasy jest wciąż bardzo wysokie. W roku 2023 ukazało się wiele interesujących audiobooków z tego gatunku.

Zebraliśmy dla was najlepsze audiobooki fantasy wydane w 2023 roku. Zobacz też naszą listę wszystkich polecanych przez nas topowych audiobooków fantasy.

Lista najlepszych audiobooków fantasy 2023

1. Dzień nastania nocy – Samantha Shannon

Długość nagrania: 18 godzin 38 minut

Czyta: zespół aktorów

Dzień nastania nocy to epicka opowieść rozgrywająca się w świecie Zakonu Drzewa Pomarańczy.

Tunuva Melim, siostra Zakonu, przez pięćdziesiąt lat przygotowywała się do walki z wyrmami – ale od czasu pokonania Bezimiennego na świecie nie pojawił się żaden z nich. Młode pokolenie zaczyna kwestionować zasadność istnienia Zakonu.

Na północy Sabran Ambitna poślubia nowego króla Hróth, by ocalić chylące się ku upadkowi królowiectwo. Ich córka Glorian pozostaje w cieniu rodziców – zgodnie ze swoją intencją.

Gdzie kupić Dzień nastania nocy

2. Ilion – Dan Simmons

Długość nagrania: 25 godzin 18 minut

Czyta: Maciej Kowalik

Na Marsie, u stóp wulkanu Olympus Mons rozgorzała pod kontrolą bogów wojna trojańska. Wydarzenia obserwuje sam Zeus ze swą olimpijską rodziną oraz Thomas Hockenberry, pochodzący z dwudziestego pierwszego wieku profesor literatury klasycznej, któremu przypadnie również rola pionka w wewnętrznych spiskach podstępnych bogów i zawistnych bogiń. Tymczasem na Ziemi, niewielka grupka ludzi poszukuje utraconej przeszłości i straszliwej prawdy o świecie.

Gdzie kupić Ilion

3. Miasto Jadeitu – Fonda Lee

Długość nagrania: 18 godzin 53 minuty

Czyta: Marta Markowicz

W Mieście jadeitu – powieści, która zdobyła nagrodę World Fantasy –konkurencyjne klany rywalizują ze sobą o honor i władzę w fantastycznej metropolii zainspirowanej kulturą azjatycką.

Jadeit jest krwią podtrzymującą życie wyspy Kekkon. Wydobywano go, handlowano nim, kradziono go i zabijano dla niego już od stuleci. Od równie dawna honorowi wojownicy zielonej kości, jak rodzina Kaulów, wykorzystują go do zwiększania swych magicznych możliwości i obrony wyspy przed cudzoziemskim najazdem.

Gdzie kupić Miasto Jadeitu

4. Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe – Robert M. Wegner

Długość nagrania: 17 godzin 39 minut

Czyta: Filip Kosior

Historie z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu składają się na egzotyczną opowieść o światach różnych nacji, języków, wierzeń i magii. Wegner z epickim rozmachem kreśli świat Meekhanu, z wirtuozerią opowiada o plemionach, ich wierzeniach, tradycjach i obyczajach, potyczkach i wojnach. W cyklu nie brakuje silnych postaci kobiecych i charyzmatycznych mężczyzn oraz epickich scen batalistycznych.

Gdzie kupić Opowieści z meekhańskiego pogranicza

5. Fourth Wing. Czwarte Skrzydło – Rebecca Yarros

Długość nagrania: 20 godzin 56 minut

Czyta: Magdalena Kumorek

Oto brutalny, elitarny świat wojskowej uczelni dla jeźdźców smoków autorstwa bestsellerowej autorki Rebekki Yarros! Dwudziestoletnia Violet Sorrengail miała trafić do Kwadrantu Skrybów i wieść spokojne życie pośród książek i historii. A teraz głównodowodząca, znana również jako jej bezkompromisowa matka, nakazała Violet dołączyć do setek kandydatów pragnących zostać elitą Navarry – jeźdźców smoków. Kiedy jednak nie grzeszysz wzrostem, a twoje ciało jest kruche, śmierć czyha tuż za rogiem… ponieważ smoki nie wiążą się z „kruchymi” ludźmi. One ich eliminują. Smoków chętnych do wytworzenia więzi jest mniej niż kadetów, toteż większość chce zabić Violet, aby zwiększyć swoje szanse. Reszta życzy jej śmierci przez to, kim jest jej matka.

Gdzie kupić Fourth Wing. Czwarte Skrzydło

6. Virion. Legion – Andrzej Ziemiański

Długość nagrania: 16 godzin 56 minut

Czyta: Grzegorz Pawlak

Szalony świat Viriona – szermierza natchnionego, byłego skazańca, męża upiorzycy i przyjaciela upiorów. Upadek jest nieunikniony. Głowa cesarza potoczy się po marmurowej posadzce. Cesarstwo pogrąży się w chaosie i zniknie z map świata. Plan spiskowców jest doskonały i musi doprowadzić do takiego właśnie finału. Virion natomiast postanowił nie przyjmować tego do wiadomości.

Gdzie kupić Virion. Legion

7. Yumi i Malarz Koszmarów – Brandon Sanderson

Długość nagrania: 14 godzin 27 minut

Czyta: Jakub Sasak

Samodzielna opowieść z uniwersum Cosmere, w której dwoje ludzi pochodzących z zupełnie różnych światów musi się porozumieć i współpracować, żeby ocalić swoje społeczności przed zagładą.

Yumi pochodzi z krainy ogrodów, medytacji i duchów, zaś Malarz żyje na świecie ciemności, techniki i koszmarów. Kiedy ich losy splatają się nagle w dziwny sposób, czy uda im się zapomnieć o różnicach i współpracować, by odkryć tajemnicę wiążącą się z ich sytuacją i uratować swoje wspólnoty?

Gdzie kupić Yumi i Malarz Koszmarów

8. Pożoga – Ilona Andrews

Długość nagrania: 11 godzin 53 minuty

Czyta: Aneta Todorczuk

Kiedy życie zadaje ci cios, zawsze jest to cios niespodziewany. A jeszcze częściej jest to cała seria niespodziewanych, wyjątkowo precyzyjnych ciosów.

Rany po sprawie Nari Harris jeszcze się nie zasklepiły, a na progu już czeka nowe, równie śmierdzące zlecenie. Tym razem pomocy potrzebuje Rynda, była narzeczona Szalonego Rogana. A przecież nie ma nic lepszego, niż piękna, bezbronna kobieta padająca ze łzami w ramiona twojego nowego faceta. Ale to tylko drobiazg w porównaniu z resztą kłopotów: Viktoria Tremaine zrobi wszystko, by uczynić Nevadę swoją następczynią. Jedynym sposobem, by się przed nią obronić jest złożenie wniosku o status Rodu, to jednak będzie wymagało pokazania magicznych zdolności

Gdzie kupić Pożogę

9. Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy – Jacek Piekara

Ja Inkwizytor audiobook superprodukcja

Długość nagrania: 15 godzin 33 minuty

Czyta: zespół aktorów

Mordimer Madderdin powraca w nowej odsłonie! Leszek Lichota jako kultowy inkwizytor, sługa boży, który stoczy walkę o ocalenie niewinnych, o ukaranie zbrodniarzy, a przede wszystkim – o utrzymanie choćby resztek sprawiedliwości.

Miasto Weilburg zatrzasnęło bramy i ogłosiło kwarantannę. W obrębie pilnie strzeżonych murów zamknięto ludzi chorujących i umierających na zarazę. Ale nawet po tych, którzy wymknęli się epidemii, śmierć gotowa jest sięgnąć z innych powodów.

Gdzie kupić Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy

10. Powrót do Gryfa – Marcin Mortka

Długość nagrania: 8 godzin 50 minut

Czyta: Filip Kosior

Czarne chmury zbierają się nad Doliną. Złe zamierza uderzyć z niespodziewanej strony.

Drużyna do zadań specjalnych rozproszyła się po Dolinie w poszukiwaniu dusz trolli, a Edmund zwany Kociołkiem nie może znaleźć sobie miejsca. Dręczy go niepokój o przyjaciół i o przyszłość rodziny, do tego sen z powiek spędza mu sąsiedztwo plemienia goblinów, które osiedliło się nieopodal Gryfa i swoim bezpretensjonalnym zachowaniem odstrasza klientelę karczmy.

Kociołek nie przeczuwa, że lada moment znów przyjdzie mu się zmierzyć z wysłannikami Złego. Że wyruszy na wyprawę, w trakcie której zagra na nosie kolejnemu z książąt snujących swe intrygi

Gdzie kupić Powrót do Gryfa

11. Warkocz ze Szmaragdowego Morza – Brandon Sanderson

Długość nagrania: 10 godzin 53 minuty

Czyta: Maciej Kowalik

Samodzielna opowieść w uniwersum Cosmere, która szczególnie przemówi do fanów Narzeczonej dla księcia.

Proste życie Warkocz na wyspie na szmaragdowym oceanie wypełniały proste przyjemności – zbieranie kubków przywożonych przez marynarzy z odległych krain i słuchanie opowieści przyjaciela Charliego. Ale kiedy ojciec zabiera Charliego w podróż, aby znaleźć mu narzeczoną i dochodzi do tragedii, Warkocz musi ukryć się na statku i odnaleźć Czarodziejkę ze śmiertelnie niebezpiecznego Nocnego Morza. Czy Warkocz uda się pozostawić za sobą proste życie i znaleźć sobie miejsce pośród piratów na oceanach zarodników, gdzie kropla wody może oznaczać natychmiastową śmierć?

Gdzie kupić Warkocz ze Szmaragdowego Morza

12. Psy Pana – Marcin Świątkowski

Długość nagrania: 6 godzin 49 minut

Czyta: Filip Kosior

Wielka historia, która ewoluuje na oczach czytelnika. Bohaterowie, których wszystko wydaje się dzielić. Magia. Inkwizycja. Przygoda.

Marcin Świątkowski rozpieszcza czytelnika fantastyką w najlepszym wydaniu! Fani „Trylogii Husyckiej” właśnie zyskali nowego ulubionego autora.

Rok 1633, ogarnięte wojną trzydziestoletnią Niemcy. Katarzyna von Besserer, nastoletnia szlachcianka utalentowana w dziedzinie czarów, musi uciekać przed dominikanami-inkwizytorami. Celem dziewczyny jest uniwersytet w Lejdzie, gdzie obiecano jej schronienie.
Równolegle dominikański zakonnik, Dominik Erquicia, poszukuje magicznych manuskryptów. Jego wyprawa obfituje w przygody, w wyniku których niejednokrotnie wpada on w poważne tarapaty.

Gdzie kupić Psy Pana

Zobacz też: najlepsze promocje na audiobooki

Inne polecane audiobooki fantasy 2023 roku

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *