a tainted legacy. audiobook do nauki angielskiego

Najlepsze audiobooki do nauki angielskiego

W dzisiejszym wpisie będzie kilka propozycji najlepszych audiobooków do nauki angielskiego. Znajdź audiobooka dla siebie i ucz się angielskiego poprzez słuchanie.

Jak uczymy się angielskiego poprzez słuchanie?

Słuchanie to kluczowy element nauki języka, który:

 • rozwija umiejętność rozumienia ze słuchu potrzebną w każdej rozmowie 
 • pomaga w nauce poprawnej wymowy
 • pomaga w nauce nowego słownictwa

Rodzaje audiobooków do nauki angielskiego:

Jest bardzo dużo ciekawych materiałów do samodzielnego słuchania i w tym wpisie znajdziecie najlepsze propozycje audiobooków do nauki angielskiego dostosowane do waszego poziomu i sytuacji

Niestety wiele materiałów dostępnych w intrenecie typu podcasty i audiobooki na darmowych platformach nie nadaje się dla osób uczących się angielskiego ze względu na zbyt szybkie tempo czytającego, jego trudny do zrozumienia akcent, lub archaiczne słownictwo typowe dla języka literackiego z poprzednich epok. 

W tym artykule omówimy najlepsze audiobooki, które mogą pomóc Wam w nauce angielskiego i nie zniechęca do słuchania po angielsku. Wszystkich polecanych materiałów można słuchać na telefonie po ściągnięciu plików mp3. 

Audiobooki do nauki angielskiego podzielimy sobie na 3 rodzaje: 

 1. Słownictwo angielskie w formacie audio
 2. Audiobooki angielskie dostosowane do poziomów nauki 
 3. Kursy audio nastawione na komunikację

Gotowi? Czas zapoznać się z najlepszymi audiobookami do nauki angielskiego!

1. Słownictwo angielskie w formacie audio

Znajomość słownictwa jest bardzo ważna w nauce języka, trudno oczekiwać, że zrozumiemy instrukcje czy rozmowę lub będziemy w stanie wytłumaczyć o co nam chodzi jeśli nie znamy odpowiednich słów. 

Te 3 audiobooki to razem ponad 7900 słówek i zwrotów oraz 29 godzin słuchania. 

Ucz się nowych słów ze słuchu z poprawną wymową. Powtarzaj za lektorem nowe słówka i wyrażenia. Rozwiązuj zadania używając nowych wyrażeń. Poznawaj nowe słówka w kontekście i od razu będziesz wiedzieć jak użyć ich w prawdziwej rozmowie.

Zaletą słownictwa w formie audio jest:

 • poprawna wymowa od samego początku – nie zastanawiasz się jak to się mówi, powtarzasz za lektorem
 • możesz uczyć się w tzw. martwym czasie – np. załóż słuchawki w drodze do szkoły czy pracy, czekając w kolejce, na spacerze itd. 
 • uczysz się słówek i zwrotów w zdaniach – umiesz ich poprawnie użyć podczas rozmowy

2. Audiobooki angielskie dostosowane do poziomów nauki 

Poziom A1-A2. A Good Neighbour / Poczciwy sąsiad. Angielski kryminał językowy.

Fabuła: Alex opiekuje się mieszkaniem nowo poznanych sąsiadów, podczas ich pobytu na wakacjach. Przypadkowe odkrycie, którego dokonuje w ich mieszkaniu pociąga za sobą serię tragicznych zdarzeń.

Poziom B1-B2. Cold little hand / Zimna rączka. Angielski kryminał językowy.

Fabuła: Harper, tajny agent działający w Londynie na zlecenie Interpolu podejmuje się misji rozpracowania kartelu handlarzy książek. Książek niezwykłych – białych kruków wartych miliony. Biznes opanowany jest przez przestępczą mafie z Bałkanów.

Poziom B2. The Great Gatsby / Wielki Gatsby w wersji do nauki angielskiego.

Fabuła: Long Island w stanie Nowy Jork, lata 20. XX wieku. Era jazzu, prohibicji, gangsterów i mafijnych porachunków. I wielka chęć życia po Wielkiej Wojnie: przyjęcia, alkohol i rozpaczliwe poszukiwanie szczęścia, prowadzące do dramatu.

Poziom B2-C1. A Tainted Legacy / Splamione dziedzictwo. Angielski kryminał językowy.

Fabuła: Giulia wraca do Zurychu, by uporządkować sprawy kancelarii swojego ojca, po jego tajemniczym samobójstwie. Nieznane dotąd fakty, podejrzani klienci, przyjaciele, którym nie można ufać. Tajemnice ojca zmienią życie Giulii na zawsze.

To mój ulubiony rodzaj audiobooków do nauki angielskiego. Światowe bestselery oraz oryginalne historie kryminalne opracowane jako audiobook dostosowany do poziomu osób uczących się. Od A1 do C1.

Posłuchaj wciągających historii po angielsku, bez trudnego literackiego języka powieści, bez archaizmów. Napisane neutralnym językiem, nagrane przez native speakerów w tempie odpowiednim do nauki. Łatwe do zrozumienia. Historia podzielona na rozdziały dla łatwiejszego opanowania materiału.

Oprócz samej fabuły audiobooka są też ćwiczenia. Ściągasz plik audio w mp3 i słuchasz na telefonie.

Jeśli Twój poziom przewyższa C1 zobacz tez moją listę najlepszych audiobooków po angielsku.

3. Kursy audio nastawione na komunikację

Angielski w typowych sytuacjach. 1-3

Trzy audiobookli w jednym. Praktyczne kursy konwersacyjne, na tematy codziennych konwersacji, tematy zwiazane z podroza i wyjazdem na wakacje oraz tematy dotyczace komunikacji w biurze i sytuacjach biznesowych. Rozwija umiejętność porozumiewania się w typowych sytuacjach i pozwalają bez trudu opanować język angielski na poziomie średnio zaawansowanym. Prawie 50 tematów konwersacyjnych niezbędnych w codziennych sytuacjach.

Angielski At Work.

Audiobook zawiera 16 lekcji prezentujących różnorodne teksty, scenki i dialogi związane z pracą zawodową. Przeznaczona jest dla osób średnio zaawansowanych (przynajmniej po roku nauki). Tematyka materiał związane z pracą oraz szukaniem pracy, a także z codziennym życiem w biurze.

Kursy angielskiego audio w mp3 nastawione na rozwinięcie umiejętności rozmawiania po angielsku. Jeśli już uczyłeś się angielskiego ale nadal nie umiesz uczestniczyć w rozmowie, zadać poprawnego pytania lub odpowiedzieć na nie to spróbuj jednego z tych kursów. Ucz się intuicyjnie ze słuchu bez wkuwania pisowni słówek, których nie umiesz wymowić.

Jak uczyć się angielskiego za pomoca audiobooków do nauki: 

 • Słuchaj małymi porcjami ale regularnie. Kilkanascie minut dziennie. 
 • Przesłuchuj material fazami – zanim przejdziesz do kolejnych rozdziałów słuchaj dwukrotnie lub nawet wielokrotnie poprzednich etapów. 
 • Skup się podczas słuchania i powtarzaj nowe zwroty i słówka na głos, jeśli jest to możliwe w danej sytuacji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *