audiobooki dla 7 latka 8 latka 9 latka i 10 latka

Audiobooki dla 7-10 latków

Zobacz najfajniejsze książki do słuchania dla dzieci w wieku 7-10 lat. Audiobooków tych dzieci mogą odsłuchać na telefonie w aplikacji Audioteka, lub po zakupie w Audiotece można ściągnąć audiobooka w formacie mp3 i słuchać na dowolnym urządzeniu np. tablet lub komputer.

Zobacz też nasz wpis 20 najlepszych audiobooków dla dzieci.

Audiobooki dla 7 latka

1. Niesamowite przygody 10 skarpetek

Myślisz, że skarpetki nie miewają przygód? Mylisz się, mają całą serię niesamowitych przygód! Skarpetki znikają po wrzuceniu do pralki – tak się dzieje w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo…

2. Cukierku, ty łobuzie!

Wesoły i sprytny kotek wywraca życie rodziny Marcela do góry nogami. Poznajcie Cukierka-małego, pręgowanego dachowca, słodkiego i uroczego. Wszyscy go kochają, choć czasem przysparza kłopotów i niektórych doprowadza tym do szaleństwa. Oto jego przygody o których posłuchamy w serii audiobooków: dzielnie walczy ze szczotką, zostaje bohaterem literackim, jedzie na trening hokeja, symuluje chorobę, oraz pokonuje w nierównej walce sweter z angory i dekoruje choinkę.

3. Mikołajek

Pogodne, pełne przygód audiobooki o Mikołajku w znakomitej, docenionej przez słuchaczy w każdym wieku interpretacji Jerzego Stuhra. Wspaniała opowieść, która od lat należy do ulubionych lektur nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy chętnie wracają do opowieści o Mikołajku i jego szkolnych przyjaciołach.

Ponadczasowy humor i cudowne przygody bohaterów ucieszą 7 latka. Posłuchajcie pierwszej odsłony nagrań, w których autor przedstawia sympatycznego, rezolutnego Mikołajka oraz plejadę jego szkolnych kolegów i koleżanek.

4. Piotruś Pan

Słuchowisko Piotruś Pan to adaptacja jednej z najsłynniejszych bajek świata. Atrakcyjna fabuła opowiada o podróży trójki dzieci do kraju baśni i fantazji. Mały słuchacz utożsami się z bohaterami bajki, razem z nimi poleci za Piotrusiem Panem do tajemniczej krainy baśni. Pozna wartość przyjaźni i gorzki smak rozczarowania. Pozna wartość przyjaźni i gorzki smak rozczarowania. Przeżyje rozterkę pomiędzy pragnieniem przygody a miłością do domu rodzinnego i tęsknotą za jego ciepłem i spokojem.

5. Kot Winston. Tajna misja  

Pierwsza część serii przygód Superkota Winstona!

Błogi spokój profesorskiego kota kończy, gdy do domu sprowadza się nowa gospodyni Anna z córką Darią. Winston po raz pierwszy w życiu wychodzi na podwórko, a Daria musi zmienić szkołę. Oboje źle to znoszą. Uderzenie pioruna sprawia, że zamieniają się rolami…

Rozpoczyna się tajna misja kota Winstona.

Audiobooki dla 8 latka

1. Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści

Słuchowisko Drzewo to barwna podróż przez świat słowiańskich mitów – zapomniany, tajemniczy, ale jakże intrygujący.

Nasi przodkowie, jak wszystkie narody, posiadali własną mitologię. Fascynujące opowieści o powstaniu świata, narodzinach człowieka. O postępkach i sporach słowiańskich bogów. Przekazywane z pokolenia na pokolenie mity pomagały zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie i miejsce człowieka w otaczającym go świecie.

2. Radio Coś Tam Coś Tam

Słuchowisko Radio Coś Tam Coś Tam to magia teatru, muzyki i książki w jednym! Rozrywka, która uruchamia wyobraźnię!

To zbiór opowieści o czasach, w których nie było komputerów i telefonów komórkowych. Może partyjka w zośkę, szukanie ukrytego skarbu lub inne podwórkowe gry? To świetny punkt wyjścia do dalszych zabaw bez konsoli, komórki i ekranów. Słuchowiska wypełnione są muzyką i efektami dźwiękowymi, a wszystkie piosenki mają też swoje wersje instrumentalne. Można do nich pośpiewać, opowiadać albo… rapować! 7 latek będzie zachwycony.

3. Pamiętniki Fenka. Kamperem przez Polskę. Część 1

Kamperem przez Polskę” to nowa seria przygód Fenka – sympatycznego bohatera, którego poznały już i pokochały tysiące młodszych dzieci. Tym razem Fenek dorasta i już jako uczeń wyrusza na wyprawę.

W życiu dziecka przychodzi czas, kiedy przestrzeń mieszkania, podwórka, a nawet rodzinnej miejscowości – robi się dla niego zbyt ciasna. To doskonały moment, żeby pokazać mu piękno tych zakątków świata, których nie miało jeszcze okazji poznać.

Historie te mają formę pamiętników z podrózy i adresowane są do dzieci w wieku od 7 lat do 9 lat.

4. Bracia Lwie Serce

Pełna fantastycznych przygód, przejmująca opowieść o braterstwie, miłości i przyjaźni, rozgrywająca się w baśniowej krainie Nangijali.

Bracia Lwie Serce” to magiczna historia dwóch braci, Karola i Jonatana, którzy żyją we wspaniałej krainie. Kiedy w Dolinie Wiśni pojawiają się Tengil i Katla, bracia decydują się wyruszyć w niebezpieczną podróż, aby ratować swój dom i mieszkańców krainy.

5. Piątka z Zakątka

Piątka z Zakątka” to niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka – o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach, małych i większych problemach, o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy.

Audiobooki dla 9 latka

1. Afryka Kazika

Afryka Kazika” to zbiór opowiadań w wersji audio. Stworzony na podstawie reportaży, napisanych przez Kazimierza Nowaka w trakcie pobytu w Afryce w latach 30tych XX wieku lub już w kraju po powrocie z tej niezwykłej wyprawy.

Czy wiecie, że podróżował przez ten ogromny, pełen niebezpieczeństw ląd wieku rowerem? „Afryka Kazika” to nie fikcja. Wszystkie te niebezpieczne mrożące krew w żyłach historie wydarzyły się naprawdę.

Nagranie wprawi w zachwyt i zaskoczenie małych słuchaczy, którzy kochają podróże, oraz tych ciekawych, jak wygląda taka wyprawa na daleki kontynent.

2. Akademia Pana Kleksa

Pan Kleks zaprasza do swojej Akademii!

Żeby się tam dostać musicie jednak spełnić kilka warunków. Po pierwsze, czy Wasze imię zaczyna się na A i czy w normalnej szkole czasami się Wam nudzi? Bo jeśli nie … no cóż, o Akademii możecie tylko posłuchać!

A jest o czym! Szalony pan Kleks założył szkołę, ale nie taką zwykłą. W Akademii pana Kleksa możecie poznać gadającego szpaka Mateusza, który opowie Wam o swojej zaskakującej przeszłości. Jak będziecie mieć szczęście to otworzycie furtkę do jakiejś miłej bajki Andersena, a kiedy będziecie mieć pecha, to może natkniecie się na potwora lub wilka z tych bajek.

3. Harry Potter

Harry Potter. Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Cały cykl audiobooków o małym czarodzieju z Hogwartu jest dostępny do słuchania.

Jeśli słowa Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff przywołują miłe wspomnienia i uśmiech na Twojej twarzy to czas zapoznać kolejnego małego słuchacza z niesamowitymi przygodami Harrego, najsławniejszego czarodzieja i jego przyjaciół. Tym razem poczyta je Piotr Fronczewski.

4. Mity greckie dla dzieci

Czy mity to opowieści odpowiednie dla dzieci? Tyle w nich skomplikowanych relacji, trudnych nazw i nietypowych postaci. A jednak! W ciekawym, przystosowanych dla dzieci opracowaniu mitologia grecka to piękne i mądre historie odpowiednie dla 9 latka.

Słuchając „Mitów greckich dla dzieci”, dziecko usłyszy między innymi o Zeusie, Atenie, Afrodycie czy Demeter. Dowie się, kim byli i jak się przysłużyli ludzkości Dedal, Ikar, Prometeusz czy Achilles.

Dzięki temu, że historie zostały opowiedziane językiem prostszym, mali słuchacze mogą dowiedzieć się o postaciach, które na stałe weszły do europejskiej kultury, a ponadto, posłuchać opowieści, które bawią i uczą.

5. Księga dżungli

Księga dżungli to porywająca powieść przygodowa, ulubiona lektura wielu pokoleń czytelników. 9 latek pozna losy Maugliego, chłopca wychowywanego w dżungli przez wilki, historię fok napadanych przez ludzi czy też dzieje małego bohaterskiego ichneumona Riki-tiki-tawi w znakomitej interpretacji aktorskiej Mariana Opani.

6. Ocean to pikuś

Ocean to pikuś” zabiera nas w zuchwały rejs kajakiem przez Atlantyk. To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.

7. Wielka księga prawdziwych tropicieli

Wiosna, lato, jesień, zima – cztery części „Wielkiej księgi prawdziwych tropicieli” pełne są wskazówek, jak przeżyć wspaniałe, ekscytujące, a czasem mrożące krew w żyłach tropicielskie przygody. Adam Wajrak zabiera nas w Polskę: do lasów, na łąki i bagna, nad morze, rzeki i stawy, w góry, do Puszczy Białowieskiej, a także na ulice miast i miasteczek. Pokazuje nam, że wszędzie tam przy odrobinie wiedzy, cierpliwości i spostrzegawczości można zobaczyć fascynującą przyrodę.

Audiobooki dla 10 latka

1. Przygody Tomka Sawyera

Tomek Sawyer to psotnik, którego wszędzie pełno. Mieszka wraz z przyrodnim bratem, Sidem, u ciotki Polly. Ciągle popada w tarapaty: w środku nocy chodzi na cmentarz, bije się z kolegami, gubi się w jaskini i odkrywa skarb… Czy Tomkowi i jego przyjaciołom uda się wyjść cało z opresji? I czy chłopiec zatrzyma znaleziony skarb?

Mark Twain, wykorzystał swoje wspomnienia z dzieciństwa nad brzegiem rzeki Mississippi, aby stworzyć tę bogatą i realistyczną opowieść, która ukazuje przygody niesfornego bohatera i obyczajowość małego miasteczka amerykańskiego połowy XIX wieku.

2. Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 1. Zagadka zaginionej kamei

„Pierwszy tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5!


Kiedy Anka spotyka w windzie Piotrka, jego siostrzyczkę Jagę i oswojonego szczura Sherlocka, nic nie zapowiada popołudnia pełnego wrażeń. Gdy jednak cała czwórka odwiedza babcię Piotrka i Jagi, okazuje się, że potrzebny będzie detektyw, bo zaginęła kamea – pamiątka rodzinna. Tego dnia do mieszkania babci wchodzili tylko: sąsiadka, listonosz i pan, który miał naprawić dekoder. Kto z nich zabrał kameę?

3. Najpiękniejsze mity greckie

Mity, podobnie jak baśnie, powstały przed wieloma wiekami, a do naszych czasów przetrwały dzięki przekazom ustnym, a później zapisom wykształconych skrybów lub poetów.

Wiadomo jednak, że najprzyjemniej dawne opowieści poznaje się, słuchając ich, opowiedzianych ze swadą i wyczuciem. Mity o Cyklopie, Parysie czy Argonautach czyta Piotr Fronczewski.

4. Babcia Rabuś

Świetnie nagrany audiobook z przygodami babci i jej wnuczka. Babcia opiekuje się wieczorami wnuczkiem. Początkowo chłopiec jest znudzony graniem w scrabble i degustowaniem zupy kapuścianej, przestaje się jednak nudzić, gdy okazuje się, że w metalowej puszce na półce znajduje się skarb…. Rozpoczyna się niezwykła przygoda, podczas której Babcia okazuje się najbardziej szaloną osobą…

2. Przygody Odyseusza

Bohaterowie tej pełnej wydarzeń opowieści o wojnie trojańskiej przeżywają niesamowite,  ale i niebezpieczne przygody. Wędrują i toczą krwawe walki o nowe ziemie. Gdy po 10 latach oblężenia, Troja nareszcie zostaje zdobyta, bohaterski król Itaki Odyseusz może powrócić do domu.  Wraz z towarzyszami wypływa na okrętach do wytęsknionej ojczyzny. Mieszkańcy mijanych krain bywają bardzo niebezpieczni i podstępni, a mściwy potwór wypowiada słowa straszliwej klątwy.

6. Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 1. Studium w szkarłacie

Opowieść detektywistyczna o słynnym Sherlocku Holmesie w uproszczonej adaptacji dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki.


„Studium w szkarłacie” to pierwsza sygnowana przez Artura Conan Doyle’a książka o popularnym detektywie. W pustym londyńskim domu znalezione zostaje ciało E.J. Drebbera. Zagadkę jego śmierci rozwiązuje Holmes z pomocą Watsona.

7. Przygody Sindbada Żeglarza

Audiobook, który pozwoli słuchaczom przeżyć niezwykłe przygody. „Przygody Sindbada Żeglarza” łączą w sobie klimat baśni i niezwykłych morskich wypraw, w trakcie których niczego nie można być do końca pewnym.

Młody mieszkaniec Bagdadu, który w wyniku podszeptów Diabła Morskiego wyruszył w morze, nie wiedział, co tak naprawdę ten rejs przyniesie. Zaskakująca, pełna znakomitych opisów walk i niebezpiecznych wyzwań historia, która od lat zachwyca czytelników i słuchaczy w każdym wieku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *