Audiobooki filmowe w audioteka.pl; słuchowisko Łowca androidów w cenie 29,94 zł

screen shot promocja filmowa

W serwisie audioteka.pl ruszyła nowa promocja – w tym tygodniu posłuchamy książek, na postawie których powstały adaptacje filmowe. W promocji aż 26 audiobooków, w tym hity kinowe ostatnich lat jak Zycie Pi, Zaginiona dziewczyna, Drive czy Igrzyska śmierci, a także klasyki kina, których scenariusze były zainspirowane powieściami m.in. Łowca androidów na podstawie powieści Philipa K. Dicka pt. Czy androidy śnią o elektrycznych owcach czy Milczenie owiec. Są też klasyki literatury, jak powieści Nędznicy i Dama kameliowa. Na motywach Nędzników powstał bijący rekordy popularności musical Les Miserables grany na londyńskich scenach nieprzerwanie od 30 lat oraz film – musical z zachowanymi niemal wszystkimi utworami z wersji scenicznej; z kolei powieść Dama Kameliowa przeniesiona była na ekrany już ponad 20 razy, w tym w i Polsce. Ceny audiobooków w promocji zaczynają się od 17,43 zł.

Jest to jedna z ciekawszych promocji serwisu audioteka.pl, obniżki nie zwalają być może z nóg, ale jest kilka pozycji które mogą zainteresować.

Na szczególną uwagę zasługuje audiobook Blade runner. Czy androidy śnią o elektrycznych owcach. Powieść przeniesiona była na ekrany jako Łowca androidów, ang. Blade runner, choć fabula filmu odbiega od treści książki.

screenshot blade runner

Audiobook został zrealizowany w formie słuchowiska w reżyserii Krzysztofa Czeczota. Jest to wersja z podziałem na role, odczytywane przez wielu różnych lektorów oraz z muzyką i efektami dźwiękowymi. Nagranie zostało wykonane z zastosowaniem techniki binauralnej, dzięki której u słuchającego powstaje wrażenie przebywania wewnątrz sceny dźwiękowej. Wrażenie to jest najlepiej odczuwalne podczas słuchania poprzez słuchawki.

W postaci powieści wcieliło się ponad 30 aktorów w tym nazwiska znane z dużego ekranu jak Agata Kulesza, Andrzej Chyra czy Robert Więckiewicz, który jest narratorem. Co ciekawe został też wykorzystany syntezator mowy Ivona, który „odgrywa” rolę ekspedientki.

Ponizej materiał tzw. „The making of”, czyli sceny z nagrywania audiobooka, w którym twórcy i aktorzy poruszają temat różnicy między treścią książki a fabułą filmu. Realizator dźwięku opowiada więcej o technice binauralanej, w której został zrealizowany ten audiobook jako pierwszy w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=5jULSlhUCDY

Blade runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?  audioteka.pl 29,94 zł 49,90 zł długość 6 godz. 43 min, czyta zespół aktorów.

Promocja potrwa do poniedziałku

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *