sierzant cuff sluchowisko komediowe

Najlepsze słuchowiska komediowe

Śmiech jest lekarstwem na wszystko, a słuchowiska komediowe są receptą na doskonały nastrój. Słuchowiska komediowe to prawdziwe eliksiry rozrywki, które potrafią rozbawić do łez i pozostawić uśmiech na twarzy na długo po zakończeniu słuchania.

Dziś zapraszamy na komiczną podróż przez świat najlepszych słuchowisk komediowych.

Skupimy się na nowoczesnych i hitowych słuchowiskach superprodukcjach komediowych, których słucha się na telefonie za pomocą aplikacji do audiobooków. W tych słuchowiskach każda postać mówi głosem innego aktora a historii towarzyszy oprawa dźwiękowa, która buduje zabawny nastrój. Końcowy efekt to jakbyśmy byli w samym środku wydarzeń. Jeśli jesteś fanem słuchowisk, koniecznie zobacz też wpis z listą najciekawszych słuchowisk z wszystkich gatunków.

W tym artykule na bloga odkryjemy najbardziej komiczne, zabawne i humorystyczne słuchowiska, które sprawią, że zakręcicie się ze śmiechu. Czy jesteście gotowi na dźwiękowy stand-up, gdzie humor jest głównym bohaterem?

Najlepsze słuchowiska komediowe

1. Sierżant Cuff – Krzysztof Komander, Kinga Krzemińska

Długość nagrania: Część 1 – 4 godziny 36 minut

Czyta: zespół aktorów, w roli głównej Borys Szyc

Superprodukcja kryminalno-komediowa. Opracowana na motywach powieści Wilkie Collinsa “Kamień Księżycowy”. W hotelowym pokoju zostają znalezione zwłoki Godfrey’a Ablewhite’a, znanego w całej Anglii filantropa. Sierżant Cuff zostaje przydzielony do sprawy, a jedynym tropem jaki trafia w jego ręce jest tajemniczy kwitek do depozytu bankowego wydany pod fałszywym nazwiskiem. Co znajdowało się w skrytce? Dlaczego mężczyzna został zabity? Sierżant Cuff rozpoczyna swoje śledztwo.

Gdzie kupić Sierżanta Cuff

Wszystkie 3 słuchowiska są dostępne w Audiotece.

2. Fakap –  Juliusz Sipika

Długość nagrania: 3 godziny 4 minuty

Czyta: zespół aktorów, narrator – Mariusz Bonaszewski, Harry Hole – Borys Szyc

FAKAP to audioserial słuchowisko z udziałem aktorów komediowych młodego pokolenia oraz supergwiazd polskiego stand-upu. Scenariusz opiera się na bezkompromisowym i absurdalnym humorze i nawiązuje do korporacyjnej kultury pracy. To pierwszy serial fabularny z udziałem tak wielu znanych komików.

Historia niezbyt zgranego zespołu pracowników pod wodzą szefa oszołoma. Dział Implementacji Procesów zmaga się z coraz bardziej idiotycznymi zadaniami od zarządu firmy. Czy kolejne wyzwania typu wojna paintballowa z zarządem na wyjeździe integracyjnym scementują zespół, czy kompletnie go rozwalą?

Gdzie kupić Fakap

Całe słuchowisko 6 odcinków jest dostępnych w Empik Go.

3. Wspólnota mieszkaniowa – Jiří Havelka 

Długość nagrania: 1 godzina 22 minuty

Czyta: zespół aktorów

Komedia obyczajowa o współczesnym społeczeństwie na podstawie sztuki Jiříego Havelki! Nic tak nie pokazuje prawdziwego ludzkiego charakteru, jak próba zaakceptowania rozliczeń, wybór protokolanta, skrutatora, kontrolera i… spis zużycia wody, który nigdy nie odpowiada liczbie zameldowanych osób. Zebranie wspólnoty mieszkaniowej to okazja do usłyszenia całego przekroju współczesnego społeczeństwa, z jego kompleksami, niesnaskami, układami i niepokojami. Najlepszy czeski humor w doskonałej polskiej obsadzie!

Gdzie kupić Wspólnotę mieszkaniową

Słuchowisko kupisz w Audiotece.

4. Słuchowiska Joanny Chmielewskiej

Długość nagrania: od 1 do 2 godzin

Czyta: zespół aktorów

Najdowcipniejsze sensacyjno-humorystyczne słuchowiska na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Zabawne, nieprzewidywalne, z momentami absurdalną wręcz fabułą wciągają bez reszty. Słuchowiska zrealizowane w studiach Teatru Polskiego Radia.

Gdzie kupić Słuchowiska Joanny Chmielewskiej

Słuchowisko kupisz w Audiotece.

5. Między listami… do M. – Magdalena Witkiewicz

Długość nagrania: 2 godziny 36 minut

Czyta: zespół aktorów

Terapia małżeńska może być… terapią szokową.

Małżeństwo Szczepana i Kariny miało swoje wzloty i upadki. Karina „wzlatywała” w objęciach Świętego Mikołaja o imieniu Mel, a Szczepan „upadał” dosłownie… z dachu budynku. By jednak miłość zwyciężyła, nad związkiem trzeba pracować. Najlepiej w asyście specjalisty. Komedia romantyczna w najlepszym wydaniu.

Gdzie kupić Między listami… do M.

Słuchowisko kupisz w Storytel.

6. Ostatnie pożegnanie – Tatiana Zawrzykraj

7. Ich czworo – Gabriela Zapolska

8. Seksmisja – Juliusz Machulski

9. Bóg mordu – Yasmina Reza

10. Sprawiedliwy inaczej – Rafał Lipski 

Inne polecane słuchowiska komediowe

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *