najlepsze audiobooki w Storytel

Audiobooki w Storytel

W dzisiejszym wpisie przedstawiam 10 najlepszych audiobooków w Storytel, których warto posłuchać w 2024. 

Na naszej liście jest 10 świetnych audiobooków z różnych kategorii, jak superprodukcje, kryminały, fantastyka, literatura faktu oraz klasyka. 

Audiobooki te dostępne są w abonamencie Storytel, a posłuchamy ich w wygodnej aplikacji na telefony.

10 najlepszych audiobooków w Storytel w 2024 roku

1. Krew Elfów(superprodukcja) – Andrzej Sapkowski

Słuchowiska o Wiedźminie to pozycja obowiązkowa. Wspaniała dźwiękowa podróż po uniwersum Wiedźmina doczekała się już 18 audiobooków superprodukcji a wciąż jeszcze czekamy na audiobookowe zakończenie sagi. W tym poście znajdziesz więcej informacji o wszystkich słuchowiskach Wiedźmińskich.

Wszystkie wydane wiedźmińskie audiobooki są dostępne w Storytel!

A w bonusie Storytel ma dla nas jeszcze prawie 11 godzin audiobooków opowiadań z uniwersum Wiedźmina spisanych w zbiorze Szpony i Kły. Są to wyłonione w konkursie opowiadania młodych autorów, inspirowane losami Geralta.

2. Kruk (superprodukcja) – Jakub Korolczuk, Aleksandra Zielińska

Jeden z najlepszych polskich kryminałów ostatnich lat powraca w formie oryginalnego słuchowiska tylko w Storytel.

Komisarz Adam Kruk znów działa na Podlasiu, tym razem mierząc się ze sprawą okaleczonej dziewczyny i jej zaginionego braciszka, który jednak zdaje się… nie istnieć. Wszystko może być powiązane z przemytem narkotyków i tajemniczymi Śpiewającymi, których boją się okoliczni mieszkańcy, a których głosy niekiedy niesie wiatr.

3. Dzienniki Sherlocka Holmesa – Arthur Conan Doyle

Seria 8 audiobooków o Sherlocku Holmesie, w interpretacji Borysa Szyca. Posłuchaj na nowo przygód genialnego detektywa, który rozwiązuje zagadki kryminalne. W ściganiu przestępców pomaga mu doktor Watson oraz umiejętność dedukcji. Świetny zabieg Storytel aby na nowo nagrać tę klasyczną serię w spójnej interpretacji.

4. Będzie bolało: Sekretny dziennik lekarza stażysty – Adam Kay

Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym dziennie zarabiasz mniej niż szpitalny parkometr. Witaj w świecie lekarza stażysty!

Spisywana potajemnie po niekończących się dyżurach, bezsennych nocach i przepracowanych weekendach książka komika i byłego lekarza Adama Kaya „Będzie bolało” to szczery do bólu opis jego walki na pierwszej linii frontu brytyjskiej służby zdrowia.

5. Krzyżacy(superprodukcja) – Henryk Sienkiewicz

Nowa adaptacja popularnego klasyku. Serial audio zrealizowany przy udziale całej załogi aktorskiej oraz z efektami dźwiekowymi wzbogacającymi odbiór historii. Akcja powieści została skrócona i specjalnie przygotowana na potrzeby serialu. Efekt? Zachowane są wszystkie najważniejsze wydarzenia powieści a opowiedziane są one w nowoczesnym stylu odcinkowym. Odcinki kończą się w momentach napięcia, które wzbudzają ciekawość i sprawiają, że nie można sie oderwać od słuchawek.

Za tym audiobookiem superprodukcją stoją twórcy innych wspaniałych słuchowisk jak Gra o Ton czy Karaluchy. Jeśli tak jak ja, do dziś pamiętasz ten czarny dzień, w którym dowiedziałeś się, że kolejne części Gry o tron nie bedą superprodukcją, to Krzyżacy przyniosą Ci odrobinę pocieszenia.

6. Piąta kobieta – Henning Mankell

Kultowa seria kryminałów szwedzkich z Kurtem Wallanderem, pozycja obowiązkowa dla fanów skandynawskiego kryminału.

Czy znasz to przykre uczucie kiedy kończysz audiobooka i odkrywasz, że kolejna część serii nie jest dostępna jako audio? Tak było z serią Mankella zanim Storytel uratował sytuację. Wcześniej tylko niektóre powieści były dostepne jako audiobook. Storytel dostrzegł to zaniedbanie i wydał całą serię od nowa w spójnej produkcji. Well done!

7. Trylogia husycka(superprodukcja) – Andrzej Sapkowski

Trylogia fantastyczno-historyczna, której akcja rozgrywa się na Śląsku w początkach piętnastego wieku. Podobnie jak Wiedźmin, została przeniesiona w świat audio jako epicka superprodukcja z efektami dźwiekowymi, gdzie każda postać przemawia głosem innego aktora.

Niesamowita przygoda! podróżuj z Reynevanem przez ziemie dawnego Śląska szarpanego wojną religijną z husytyzmem . W wędrówce tej odwiedzisz miejsca, które nadal można znaleźć na mapach, i spotkasz autentyczne postacie historyczne, m. in. Zawiszę Czarnego.

8. Lesio – Joanna Chmielewska

Lesio o jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno – humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej. Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70 i stworzyła postać prześmiesznego tytułowego bohatera – architekta pracującego w biurze projektów,który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych przygód.

9. Psy 2.5. W imię miłości – Waldemar Morawiec

Franz Maurer wychodzi z więzienia po 25 latach i wkracza w zupełnie nową Polskę. Dlaczego trafił za kratki? Co zdarzyło się po zabiciu przez niego Sawczenki? Gdzie był, co robił, komu się naraził? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w powieści „Psy 2.5 W imię miłości”.

10. 1984 (superprodukcja) – George Orwell, Anna Lea

Jego wola to prawo. Jego oczy widzą wszystko. Jego ludzie są wszędzie. Wielki Brat patrzy. Wolni jesteśmy tylko na tych kilku centymetrach sześciennych wewnątrz naszych czaszek. Ale czy na pewno? WOJNA TO POKÓJ. WOLNOŚĆ TO NIEWOLA. NIEWIEDZA TO SIŁA. Winston Smith pragnie ucieczki z więzienia, którym jest jego rzeczywistość. Chce uciec od Partii, od swojej pracy w Ministerstwie Prawdy, od usłużnych donosicieli, wszędzie węszących myślozbrodnię. Przede wszystkim jednak Smith chce uciec przed samotnością. Pewnego dnia roku 1984 znajduje w sobie odwagę, by spróbować wyrwać się na wolność. Ale czy Wielki Brat go wypuści?

Inne polecane audiobooki w Storytel

Storytel, oprócz audiobooków polskich ma też bardzo obszerną kolekcję pełnych audiobooków po angielsku dostępną w ramach naszego abonamentu. Możemy posłuchać m.in. Hobbita, Sapiens: A Brief History of Humankind czy The Subtle Art of Not Giving a F*ck.

Warto też zwrócić uwagę na ponad 140 polskich audiobooków w kolekcji Originals. Są to oryginalne historie, napisane lub zaadoptowane specjalnie dla formatu audio. Często są to seriale audio lub nowoczesne słuchowiska. Te nagrania są dostępne wyłącznie w Storytel.

Czego warto słuchać na Storytel

Jeśli chcesz dodatkowych rekomendacji ciekawych i polecanych audiobooków w Stortel, to tutaj masz aktualną listę najbardziej wyszukiwanych audiobooków. Są to głośne nowości i gorące audiobooki popularne w Storytel danym momencie.

Jak słuchać audiobooków w Storytel za darmo

Storytel oferuje okres próbny, podczas którego możemy posłuchać zupełnie za darmo audiobooków, które sami wybierzemy. W tej chwili okres próbny trwa 7 dni. W tym czasie możemy posłuchać kilku krótszych superprodukcji z naszej polecanej listy jak np. opowiadania o Wiedźminie, Kruk czy 1984 lub możemy pochłonąć całe audiobooki jak Dzienniki Sherlocka Holmesa czy Lesio. Słuchamy audiobooków na telefonie przez aplikację Storytel. Nie spodobał nam się lektor czy pierwszy rozdzial? Bez skrupułów klikamy NEXT. Przez okres próbny możemy posłuchać audiobooków po polsku, po angielsku a nawet poczytać ebooki.

Storytel od czasu do czasu robi zniżki na abonament, w ramach których możemy wykupić abonament np. za połowę ceny.

Zobacz też inne sposoby na to jak posłuchać wiecej całych audiobooków za darmo w naszym wpisie 13 audiobooków kryminalnych za darmo.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *