10 najlepszych darmowych audiobooków 2024

1. Krew Elfów – Andrzej Sapkowski

Pierwsza powieść sagi o Wiedźminie to mistrzowskie słuchowisko superprodukcja, jeden z najlepszych audiobooków na rynku. Posłuchamy go za darmo w każdej platformie z audiobookami wykorzystując okres próbny: Audioteka, Legimi , Empik Go , Bookbeat lub Storytel

2. Sherlock Holmes. Pięć pestek pomarańczy – Arthur Conan Doyle

Świetnie zrealizowane słuchowisko od studia Soundsitive.

3. Kariera Nikodema Dyzmy – Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Książka, która stała się legendą, a jej bohater symbolem prostaka i ignoranta bezwzględnie pnącego się na wyżyny społeczne po szczeblach kariery. Audiobook udostępniony przez Polskie Radio czyta wspaniały Jerzy Bończak, który w serialu grał rolę sekretarza tytułowego bohatera.

4. Widnokrąg – Wiesław Myśliwski

Nagranie tej głośnej książki, nagrodzonej Nike posłuchamy bezpłatnie dzięki Ninatece.

5. Ciemno, prawie noc – Joanna Bator

Uhonorowaną nagrodą Nike 2013 powieść Joanny Bator czytają Ewa Skibińska i Marcin Czarnik.

6. Rdza – Jakub Małecki

Doceniona w plebiscycie Lubimyczytać.pl trzecia powieść autora do wysłuchania w interpretacji Danuty Stenki i Bartosza Porczyka.

7. Miasto Archipelag – Filip Springer

Reporterska podróż Filipa Springera przez mniejsze miasta, które były kiedyś stolicami województw. Reportaż nagrodzony m.in. nagrodą pióra Fredry i wyróznieniem w plebiscycie Lubimyczytac.pl. Audiobook czytają dwaj narratorzy.

8. Jądro ciemności – Joseph Conrad

Tekst, jest uważany za jeden z najważniejszych w dorobku pisarza, a także za część kanonu kultury zachodniej. Audiobook do wysłuchania bezpłatnie w ramach projektu Radiobooki.

9. Mała Apokalipsa – Tadeusz Konwicki

Jedna z najsłynniejszych powieści wydanych w „drugim obiegu”, bestseller czytelniczy PRLu. Audiobook w interpretacji Adama Ferencego.

10. #manto – Łukasz Orbitowski

Cóż niezwykłego mogłoby się przydarzyć kelnerowi po pięćdziesiątce mieszkającemu samotnie z nadopiekuńczą matką na warszawskiej Pradze? Audiobook z kolekcji Wolne Lektury.